10.5 C
London
Wednesday, August 21, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Luton Airport - Croydon. Cum ajung?

Discussion in 'LONDON' started by intern, Feb 7, 2008.

1. intern

intern New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, ma poate indruma cineva cum sa ajung din Luton in Croydon...
    am citit pe forum :

" Ai statie de tren exact in aeroport cu First Capital Connect statia se cheama Luton airport iei trenu pana in King Kross si deacolo iei metrou pana in Victoria te sfatuiesc sa iti iei travel card te costa 14 £ din Luton airport si poti sa folosesti toate zonele din Londra cu tot mijlocu de transport din Londra mai putin taxiurile :) "

din Victoria ce ar trebui sa iau mai departe ?

am mai citit si de easybus, daca aveti alte idei pls,
    multumesc -thankyou- hankyou-

2. catalina

catalina New Member

Trophy Points:
    0
    -eyebrows- yebrows- din victoria te sfatuiesc sa iei trenul spre brighton...te uiti la statii si daca nu ma insel prima statie e croydon sau a doua... succes -staycool- taycool-

3. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Asta este ruta gasita de mine, fara a sti prea multe detalii (de ex, unde in Croydon vrei sa ajungi?) http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/X ... P_REQUEST2

De acum inainte foloseste www.tfl.gov.uk sectiunea journeyplanner, in care introduci statia de plecare si destinatia, si ti se calculeaza automat ruta, in functie de preferintele tale (mijloc de transport preferat, ora calatoriei etc)

4. poujou_kick

poujou_kick New Member

Trophy Points:
    0
    trenul care vine din luton merge direct in east croydon deci nu trebuie sa schimbi nicaieri , deci ia trenul(first capital conect), din luton si ala mergedirect pana in east croydon , :))

5. voodoo people

voodoo people New Member

Trophy Points:
    0
    Din Luton airport sunt autobuze pana in Luton rail station(cu plecari din 15 in 15 min din airport)dupa care iei trenu pana in East Croydon,calatoria dureaza in jur de 1h20min iar pretu biletului e aprox, 15lire.Este mai sigur asa decat sa te incurci cu autobuze.Dar totusi daca vrei sa scapi mai jeftin si ai mai fost prin Londra,atunci poti sa iei easybus din Luton airport care te duce pana la Victoria Station,iar de acolo iei trenu! -cool- ool-

6. demiurgul

demiurgul New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am mers cu masina Ipswich -Luton fara mapa ...fara multimap ..etc..doar urmarind semnele ...nu iti trebuie nici o harta doar sa urmaresti semnele A14 ....si etc...

7. ade

ade New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,din nou am revenit sa va cer ajutorul -badteeths- adteeths- nu stiu cat are legatura cu topicul dar e cel mai apropiat de ce vreau eu.Peste doua sapt. plec iar in Londra si intrebarea e urmatoarea: Cum ajung de pe aeroportul Stansted in Leyton??Macar in Stratford sau Hackney sau chiar Vauxhall pt ca din zonele astea ma descurc,in caz ca nu stiti direct Leyton.Cand o sa ajung acolo gasesc harti dar as vrea totusi ceva informativ inainte sa plec,cu ce e mai bine sa merg de acolo? Nici macar nu stiu in ce parte a Londrei e acest aeroport si as vrea sa am o idee.Hartile de pe net nu m-au ajutat cu nimic -shamed- hamed- tnx! :D

Share This Page