8.6 C
London
Monday, December 09, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Lucian Seres - Sa vin acasa

Discussion in 'SEZATOARE' started by che, Feb 5, 2008.

1. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru Oradeni care-l stiu pe Seres si pentru toti cei carora le e dor de casa. Stiu ca e veche dar imi aduc aminte de casa si de superba mea Oradie, muuult mai frumoasa ca multe parti din Londra (oradenii stiu).

http://www.youtube.com/watch?v=aBUI1-53 ... re=related

2. bobby£££

bobby£££ New Member

Trophy Points:
    1
    -nr1- r1- mult prea frumoasa este toata Romania problema este ca nu avem acest respect fata de tara pe care il au astia...anglia in principiu ce este ....tara ploilor si a vanturilor.dar si a banilor -ahaa- haa- ...loook here www.youtube.com/watch?v=wzcuBbztn-0

3. feliteodor

feliteodor New Member

Trophy Points:
    0
    bine spus, anellores...nu esti singura careia-i e dor de superba Oradie...ma intreb oare ce s-o mai fi schimbat pe-acasa? mi-e dor de o promenada pe republicii, de o mica incursiune pe la Ciuperca...of...frumoase locuri...si unde am ajuns...intr-un oras plin de strazi, circulatie si ingramadeala... -shout- hout-

4. gratziela_2007

gratziela_2007 New Member

Trophy Points:
    0
    -inthesun- nthesun- -eyebrows2- yebrows2- -eyebrows2- yebrows2-
    Salut oradenilor! eu sunt gratziela din Oradea si va pup pe toti...e bine acasa da , insa si cu niscaiva bani in buzunar... -jedi- edi-
    -staycool- taycool-

5. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    bobby ai dreptate, toata romania e frumoasa, dar oradenii stiu de ce zic eu ca-i frumoasa oradea, e unul dintre cele mai frumoase orase din Romania.
    feliteodor, ti-e dor sa te plimbi pe republicii, ei eu acolo stau....inchipuie-ti ce dor imi e mie....cand ma uit la zona asta oribila din leytonstone, nu se compara deloc cu acasa....De la mine pe terasa se vede tot orasul istoric si varful de l aciuperca...

Am auzit ca au schimbat astia toata piatra de pe centru, nu stiu cum e, a, vazut doar in foto, dar nu stiu cum se vede de acolo....De unde esti din Ordea, si de cand n-ai mai fost? La mine sunt vreo 3 -4 ani de cand am fost ultima data acasa...

gratziela, dac te gandesti sa vii in Londra sa nu te astepti sa ai acces la tot e ai in oradea, gen teatre, cinema, piscine cu apa termala (inexistente, la fel inexistente si cele cu apa calda, aici apa e rece in piscine) si multe altele...

6. gratziela_2007

gratziela_2007 New Member

Trophy Points:
    0
    -sorry- orry- din pacate trebuie sa ies...voi lucra in Oxfordshire...
    e frumos orasul...s-au restaurat multe cladiri anul trecut. Eu locuiesc chiar pe zidul cetatii si pot sa va spun ca e chiar super -cool- ool-
    vara e mai racoare si mai placut. Langa piata mare se va termina pana in toamna un supermarket mare.Pavajul de pe Republicii s-a terminat deja si pot sa va spun ca e frumos, seara se aprind becurile pe tot centrul...
    Felixul e a doua mea dragoste...totusi trebuie sa plec...nu ma astept sa gasesc lucruri neaparat deosebite si pline de caldura...
    as vrea doar sa fac niste banuti pt copiii mei...atat -cadou- adou-

7. daniellaa

daniellaa New Member

Trophy Points:
    0
    buna sunt Daniela,da e frumoasa Oradea am fost odata acolo si mia placut mult.E frumos si in orasul meu Sighisoara dar nici nu ma pot plange de tara asta ploioasa si urata din moment ce am venit aici se zice ca ce nu/ti place sa nu faci si daca o faci sa taci din gura asa ca va rog nu va mai ganditi daca sa mergeti acasa sau nu daca iti e dor de tara ta du/te acasa si o sa vezi ca nu o sa/ti convina prea multe pe/acasa si vino inapoi si sa vezi ce iti trece dorul si ai rezolvat totul -aha- ha- sper sa nu ma intelegi gresit dar in tara noastra frumoasa calduroasa si iubita nu merge tocmai bine in momentul actoal asa ca si eu ma gandesc cateodata ce frumos este acasa dar urmatorul gand e lasa....

8. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Da, si mie imi place Oradea (desi , sincera sa fiu, n-am vizitat-o niciodata - -scratch- cratch- glumesc :p ) dar daca nu va suparati, o sa mut acest topic "Discutii libere", pentru ca nu are prea mult de a face cu arta. -takecare- akecare-

Spin, moderator

9. veteraz

veteraz New Member

Trophy Points:
    0
    Ba nici aci nu scapam de mediocritate: Lucian Seeereeeeshh bleahhh!
    Huoooo!! Oradea ne face de rusine ca de obicei! Dinastia Maghiar isi face datoria, la Sorbonica!!!! -pullhair- ullhair-

10. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    Oh, saracul de tine,. nu mai poti de atata mediocritate. Nu stiam ca asta e un site pentru elite. Mai da ce elita mai esti si tuttttt, cum de am indraznit noi mediocrii sa-ti suparam urechilenus de ce nu esti la opera din Viena si iti distrugi timpanele cu asa tampenii, zau asa...Si ce tot o dai tu cu Ungaria???!!!! Adica Oradea=Ungaria la tine, nu???? Hai , mai lasa-ne cu elitistii astia care nu stiu unde se afla Oradea pe harta...Numai un mediocru, de regula din afara Ardealului, crede ca toti ardelenii sunt unguri.
    Oradea e un oras superb!!! Si o spun dupa ce am vazut multe orase europene si din afara Europei.

11. veteraz

veteraz New Member

Trophy Points:
    0
    Treduceri: Sorbonica= Universitatea ( cu numele doar) din Oradea
    Maghiar (teodor si fiii)=Rectorul si urmatorii rectori pe linie paterna ai universitatii
    Dupa cum vezi nu au nimic de-a face cu xenofobia sau ignoranta
    P.s Sunt din Beius si stiu ce pui de zmei ies de la Sorbonica, se vede ca nu ai studiat acolo, sau daca ai studiat ceva din moment ce agreezi Lucian Seres. Nu am spus de asemenea ca Oradea nu ar fi un oras minunat dimpotriva, dar pentru cei care nu stiu asta nu are numic de-a face cu Seres ala care e un cantaret pe la botezuri si inmormantari(da de manele cu iz de occident diluat)

Share This Page