5.2 C
London
Thursday, November 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Londonezi, unde mai iesiti?

Discussion in 'LONDON' started by motanik, Aug 13, 2009.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt din ce in ce mai multi romani in Londra. Ma gandesc si anume ca in comunitatile mici oamenii se mai intalnesc in weekenduri la gratare, la un fotbal sau la o plimbare prin oras.
    Pe unde mai iesiti, cum va distrati in Londra?

2. cata.cazacu

cata.cazacu New Member

Trophy Points:
    0
    Buna intrebare, insa se pare ca nimeni nu rsp. poate ca nu au nevie de prieteni -nu-nu- sau chiar sunt foarte ocupati. Eu m-am mutat la inceputul acestei luni in Londra si vreu sa spun ca am la activ mai toate puntele turistice din aceast oras.In acest weekend poate o sa ajungem la Notting Hill carnaval.Vb pe "Live chat " daca vrei

3. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Daca esti de o luna in Londra normal ca te duci in locurile turistice

Din pacate stau intr-un cartier in care nu am unde iesi, asa ca tb sa ne deplasam mai departe cand vrem sa iesim...
    In centru imi plac cateva pub-uri de pe malul Tamisei (intre roata si London Bridge... pe undeva )
    In Notting Hill e faina atmosfera
    Am fost o data si intr-un club din Camden sa nu murim prosti.... clar nu e genul meu -nu-ma-uit-

Imi place un pub nu f departe de mine in Kensal Green...

Din pacate eu am timp si n-am bani, sotul n-are timp ... dar din cand in cand mai iesim...

4. cata.cazacu

cata.cazacu New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Majoritatea punctelor turistice sunt reativ ieftine/sau free asa ca ma folosesc de timpul pe care il am pana o sa imi gasesc un job.Cred ca nu este vreun muzeu la care sa nu fi fost sau expozitie, sau pur si simplu ma plimb pe strazile Londrei. Daca esti disponibila adynutza poate iesim la o cafea -ventilator- sa ne mai racorim mintile pe criza asta :)

5. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Recomandare

Daca va vine usor cu transportul, va recomand cu cea mai mare caldura Richmond Park. O oportunitate, cred ca unica in Londra pentru iubitorii de natura. M-am simtit extraordinar de bine, un loc perfect pentru "reincarcarea bateriilor". -bravo-

6. adrianLA

adrianLA New Member

Trophy Points:
    0
    nu stiu voi , dar noi cind am fost ultima oara in Londra am stricat o gramada de bani pe atratiile turistice . Adica ...8 lire de persoana la London Bridge , de acolo dute cu barca la London Eye , sa te dai in roata , alti bani , la acvarium alti bani , la palatul reginei alti bani , deci ...noi in doi am stricat cam 400 de lire , sa vizitam intr-o duminica o mica parte in Londra . -nu-ma-uit-

Share This Page