8.5 C
London
Saturday, June 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Loans

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by adynutza, Jul 30, 2007.

1. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Tocmai am auzit pe cineva (venit ca si mine de cateva luni aici) ca isi face imprumut: nu de la banca, ci o companie. Cica are dobanda cam mare, dar nu cere nici o dovada de venit.

Ce stiti despre imprumuturi de astea aici? Am incercat sa dau un search pe net dar imi apar numai companii mai seroase care cer sa nu fii self, sa nu fii student, sa fii rezident in UK de 3 ani, etc....

2. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    si de ce nu-l intrebi pe ala ce companie?? -violent- Nu tot ce zboara se mananca si eu pot sa-ti zic ca am luat loans de la o anumita companie ca doar nu ma doare gura sa iti zic [:)]

3. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16
    Eu am luat de la NORTEN ROCK 25000 lire ,am aplicat pe net si in 10 zile am avut bani in cont, -wave-

4. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ala care mi-a zis ca face imprumut nu stie nici el prea multe: merge cu un alt prieten ca el nu stie engleza ... si cica daca mai e nevoie de acte (referinte, etc) le fabrica ala. Pt toate serviciile 'prietenului' el plateste asa ca ... -puke-

La Northern Rock pe site ei scriu ca pana in 10.000 nu cer dovada de venit (probabil doar ultimele bank statements).
    Oare te afecteaza cu ceva daca incerci sa aplici online si te refuza? (n-au nici un oficiu sa intrebi pe cineva mai multe detalii... ca au extrem de putin in faq pe site)

5. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16
    La NORTEN ROCK am trimis dovada venitului pe ultimele 3 luni si o factura BT (pentru adresa)dar dupa ce LOAN-ul a fost aprobat si fara asigurare la ei ca era cam scumpa asa ca am facut asigurare la alta companie (tot pe net)platesc 20 lire pe luna si sunt asigurat de venit 650 lire in caz de ceva :-??

6. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Am gasit pe un site care compara loan-uri ca la Northern cer 3 ani de rezidenta in UK ... alta data deci... Anyway, am gasit niste review-uri nu tare imbucuratoare, se pare ca tu ai fost norocos (adica lumea se plangea ca le-au cerut acte suplimentare prin fax, pe care nu le tot pierdeau, ca nu li s-a dat nici un motiv pt refuz).

Deci daca stiti vreo companie cara da loanuri fara prea multe acte (chiar cu dobanda mai mare) vreau si eu vreo cateva mii ...

7. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    Vreo tzeapa?

8. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    sigur draga, care putea sa fie primul gand al unui roman: ca e cineva care nu indeplineste conditiile si cauta vreo solutie (n-are x ani de rezidenta in uk, credit history, etc, si chiar are nevoie de niste bani, care poate pt unii par putini, la misto asa) ... sau ca e vb de teapa... :)|

9. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0
    incercati www.yesloans.tv , aplicarea dureaza 3 minute on-line si va suna imediat in maxim 1 ora sa va confirme . Eu nu am incercat ca nu ma tenteaza loans-rile, dar mi-au recomandat prietenii care au la ei

10. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    daca tine faza anuntati-ma si pe mine ca o sa vin cu buletinu lui 'varu sa-mi iau si eu un loans! Apoi vin acasa ca doar nu-l cauta nimeni pe 'varu pt. cateva mii de pounds

11. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0

hahahahaha..auzi la el...cateva mii...parca ai vorbi de bete de chibrituri sau de capece de bere -ww-

12. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    bine omu glumeam .|.

13. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    si sincer vorbind crezi ca daca imprumuti 5000 pounds te cauta cineva in RO? Sa fim seriosi pt. atat te trec la bad credit score si gata.Sau crezi ca nu sunt romanasi care la sfarsit de an cand trebuie sa plateasca cateva mii pounds ca self vin acasa si gata!!! Asta desigur daca nu mai intentioneaza sa fie self. Romanul e tot roman... -violent-

14. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Mate....cam trebuie sa iti dau dreptate...

15. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Desi pe acest thread nu s-a mai postat demult....nu are rost sa deschid altul cu acelasi titlu;

Am o nelamurire si am tot cautat pe forum si nu am gasit inca raspuns, asa ca am sa aduc problema in atentia Dvs, si ce care stiu sau poate chiar ati trecut prin experiente asemanatoare, dati-mi un sfat va rog.

1.Stie careva daca se poate face un LOAN chiar daca nu esti rezident in UK de 3 ani? Eu am numai 1 an.
    2.Atunci cand "inchei" un loan pe net, iti vin acasa niste acte, sau alte chestii sau pur si simplu totul se face pe net?
    3.Eu sunt Au Pair, dar castig destul de bine, si as putea sa acoper lejer cheltuielile unui LOAN, care ar veni cam 100? pe luna. Daca in cer paystip`uri...oare pot sa trimit un letter de la familie?
    4.La aplicatia On Line se cer date despre angajator...ei suna la angajator si fac verificarile..nu de alta...familia de aici ma ajuta...dar nu vreau sa tot ii bata la cap ca ma pun apoi pe mine intr`o postura jenanta daca tot ii streseaza pe oamenii astia...

Cam atatea nedumeriri am avut...cei care stiu sau au vreo idee....va rog sa postati.
    Orice parere este f bine venita !
    Multam !

16. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Hmmmmmmmmmmmm

Chiar nimeni nimeni nu stie ... nu are nici o idee :-?

plizzzzzzzzzzzzzz :D 3s

17. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    daca intentionati sa stati mai mult in uk nu va bagati la loanuri ce nu le puteti duce,nu faceti aplicatii aiurea ca fiecare refuz va scade credit scorul,cei ce totusi dau dau cu dobanda mare,e jecmaneala,dar daca intentionati sa dati cu praf dupa ce luati banii,bafta,am avut polaci ce au plecat si cu cate 10000?,cu contracte de telefoane pe la toti aia mari ce dau telefoane,chestia e,ca acum,de cand in ue,va gaseste prin sistemul bancar oriunde va veti deschide alt cont,asa ca grija...

18. mac

mac New Member

Trophy Points:
    0
    vreau imprumut urgent!

vreau imprumut urgent!

Salutare tuturor,

Am mare nevoie de un imrumut bancar..de orice fel, sunt self-employed aici de 5 luni. Oricine cunoaste ceva detalii despre acest lucru, sau oricine ma poate ajuta, va rog sa-mi raspundeti cat mai curand posibil. Aici pe forum, sau pe cameliabratu@yahoo.com

Multumesc anticipat, numai bine tuturor!

19. dansimih

dansimih New Member

Trophy Points:
    0
    credit de la banca

Salut,imi poate spune cineva cum pot face un credit daca lucrez doar de 2 luni?Si ce banci sunt mai bune si cu dobanzi mai mici,astept sfaturi.Thanks. -hello- ello-

20. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: vreau imprumut urgent!

Buna, ai auzit de "credit crunch"? Nu stiu exact care e traducerea, dar ceea ce se intimpla este ca bancile sint reluctant sa dea imprumut oamenilor din cauza economiei prezente, dar poate ca daca pui in google " compare loans" tot vei gasi rate de imprumut, dar s-ar putea sa fie f mari.
    Ai incercat sa vorbesti cu banca ta? Acum depinde si ce imprumut vrei, cit si ptr ce. Good luck

Share This Page