8 C
London
Saturday, December 07, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Livravri Colete

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by alinakelly, Jul 7, 2011.

1. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    adevaraciuni probabil

2. ardnaxur1961

ardnaxur1961 New Member

Trophy Points:
    0
    Cine stie cunoaste!

3. Silvia Vasile

Silvia Vasile New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara!

Am trimis un pachet prin Cristian Mocanu, Vineri pe la 6 dimineata si am uitat sa ii intreb cand ajung in Romania.

Am incerccat sa ii sun pe 2 numere de Anglia, dar au telefonele inchise.

Stie cineva un nr. de Romania?

Multumesc!

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  5. Silvia Vasile

Silvia Vasile New Member

Trophy Points:
    0
  6. Alessia77

Alessia77 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua !.
    Pentru domnu care a trimes prin Cristi Mocanu (sunt cei de la Moka trans ) acelasi lucru l am patit si eu , bineanteles ca nu am primit nici un bon sau factura , mi au raspuns intr un final dupa 1 saptamana la telefon "stati ca s au pierdut bagajele ca trebuie sa asteptati 30 zile pentru solutionare "...dupa 30 zile mi a spus ca nu gaseste factura si ca daca nu imi convine de ce am pus cu ei si mi au blocat nr de tlf. Ulterior am aflat mai multe pers care au patit la fel , nu stiu sa recomand pe cineva dar Mokatrans in nici un caz sunt niste "escroci" fura colete.
    O zi buna!

7. Alessia77

Alessia77 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu sa iti recomand ca eu nu mai trimet de cand nu mi a ajuns coletu si nu mi se mai raspunde la telefon , dar iti pot da doar niste sfaturi : - sa ceri factura sau bon pt bani pe care ii platesti cand trimeti si fereste te de Mokatrans eu cu ei am trimes si nu am primit nici in ziua de azi coletu , mi au blocat nr de tlf si cand am sunat de pe alt nr au raspuns si cand am zis ci e sunt mi a inchis tlf in nas( eu de buna credinta nu am cerut factura , deci nu am nimic sa pot dovedi ) asa ca ai grija .
    O zi buna!

8. Alessia77

Alessia77 New Member

Trophy Points:
    0

9. Reason

Reason New Member

Trophy Points:
    1
    Am trimis si venit cu niste baieti de treaba,sunt din craiova.. au preturi ieftine..cine doreste dau nr lor in privat sau daca e ok pot pune si aici,sper sa nu se considere reclama..

10. SUZUKIVIC

SUZUKIVIC New Member

Trophy Points:
    1
    Am trimis miercuri 2 colete lasate la X curier Bucuresti pentru CABRITUR SRL... Mare greseala! Ambele colete au ajuns desfacute iar din ele lipseau niste bani ce se aflau intr-o haina in buzunar cu fermoar, o boxa wireless de 150 ron , un cutit de bucatarie in cutie luat de la Mega Image, cateva pachete de Marlboro plus un pachet de carti de joc! Se pare ca prin ei coletele sunt autoservire! Niste nenorociti care fura si desfac scotocind in colete pana la ultimul bob de praf de parca ar fi cu bombe in ele. NU FOLOSITI CABRITUR!

11. neagu85

neagu85 New Member

Trophy Points:
    1
    eu folosesc cabritur.ro de un an ca sa primesc pachete din tara si sa trimit pachete in bucuresti.pachetele au ajuns cu bine la mine, erau intradevar desfacute dar continutul era intact. am sunat la ei la firma si mi-au spus ca scrie pe site la ei ca desfac pachetele ca sa verifice sa nu fie droguri, tigari sau alte prostii prin ele, ca alea se confisca, ca asa fac toate firmele de transport. de la londra la bucuresti pun coletu cu ei duminica si ajunge joi sau vineri la mine in cringasi. am avut bautura in pachetele de serbatori si de paste si a ajuns bine la londra

Share This Page