23.1 C
London
Tuesday, June 02, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Lista Neagra a firmelor de intermediere job-uri !

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by taranu, Oct 5, 2009.

1. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  2. doughnut13

doughnut13 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    Am avut recent un interviu cu Adrian Park de la RubyRed, am primit o oferta care era destul de buna dar am zis ca daca vin pe cont propriu in Anglia voi gasi ceva mai bun.Am ajuns in Birmingham la un prieten si am inceput sa caut,fara sa urmezi anumiti pasi nu te baga nimeni in seama,toti colaboreaza cu firme de recrutare.Am decis sa-l caut iar pe Adrian, in prima zi am avut deja oferte si interviuri pt locatii foarte bune cu clasificarii de AA Rosete si bucatari cu stele Micheline.Am facut o greseala venind pe cont propriu fara sa merg la sigur!!
    Chef Dan Bogatu

Email: bogatu81@yahoo.com
    Telephone: 0044 7440565130

3. doughnut13

doughnut13 New Member

Trophy Points:
    0
    Hi my name is Emil, I am from Romania and I applied for a position in the UK with this company Ruby Red and after my interview with Adrian Park. I decided to go forward. I came to the UK in weeks of the interview and everything was sorted for me.

I have now been here 8 weeks and wanted to change positions and bring my girlfriend with me, I contacted Adrian again and in under 2 weeks as he promised us, we are both in our new positions me as a commis chef my girlfriend as a bar tender, they sorted my accommodation everything for me exactly as promised.

I would and do recommend to anyone who wants to get to the UK to work with the professionals from Ruby Reds, they are the best placement company working from Romania without a doubt, I have met others here that also use Adrian & Ruby Red, even when you are here they will always help you if you have any doubts then please email me
    corsun.emil@yahoo.com Or contact me on Skype corsun.emil

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Vaaaaaai,multumim!
    Da babysitter la ãştia cu copii asigurã?

5. cristihirju

cristihirju New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Mihai. Si eu am fost la acel interviu tot prin Stud line. Cauta-ma te rog pe FB... Hirju Cristian si discutam mai multe.

6. lucian12

lucian12 New Member

Trophy Points:
    0
    MRR recruitment? Stie cineva ceva despre acestia???

7. doughnut13

doughnut13 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    Numele meu este Irina Constantin si as vrea sa multumesc agentiei ,Ruby Red Romanian mai exact Natalliei si lui Adrian, directorul agentiei, pentru obtinerea unui loc de munca in UK intr-un timp foarte scurt , pozitia de receptionera Spa intr-un hotel de 4 stele.
    Agentia Ruby Red Romanian mi-a fost recomandata de prieteni, fiind foarte multumiti de serviciile si profesionalismult de care au dat doavada.
    Pentru cei ce sunt interesati de un loc de munca in UK, eu va pot recomanda aceasta agentie pentru ca sunt multumita de ceea ce au facut pentru mine !
    irinaconstantin12@yahoo.com

8. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu ma intreb daca nu va e rusine...

9. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    E afacerist roman n'are cum sa ii fie rusine , astia au obrazul gros .

10. BOGDIFLOR

BOGDIFLOR New Member

Trophy Points:
    0
    Am avut si eu interviu cu Eurolife pt care assistant in UK. Dupa sustinerea interviului cu Lisa Inturrisi mi s-a spus sa platesc o taxa te inscriere de 250 lei +TVA pt a demara procedura de cautare a unui job in azilele din Anglia, iar dupa sustinerea interviului cu reprezentantul azilului si semnarea contractului tre sa platesc 1000lei+TVA. Va rog vreau sa stiu daca firma este serioasa ca imi e teama sa nu platesc taxa de inscriere si sa nu rezolv nimic -nu-stiu-

11. Hazel

Hazel Member

Trophy Points:
    6
    Da, firma e serioasa, eu am venit cu ei si multi alti colegi de ai mei. Se tin de cuvant.

12. ioana_popescu

ioana_popescu New Member

Trophy Points:
    0
    Buna. A aplicat cineva la vreun post de pe www. locuridemuncainstrainatate. org? Oare sunt sigure locurile de munca?

13. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Cu siguranta, NU. De la maturator pe strada pana la prim ministru, nu exista nici o garantie a sigurantei locului de munca.

14. DOVLETIU ADRIAN

DOVLETIU ADRIAN New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor
    Ma numesc Dovletiu Adrian acum sunt in uk si sunt fericit si asta datorita domnului Adrian Park
    El ma ajutat din toate punctele de vedere sincer nu aveam suficienti bani de drum dar domnulAdrian Park m-a ajutat
    Sa ajung aici in siguranta si sa incep munca . Daca vreti o firma care sa va ofere siguranta , profesionalism si suport continuu apelatii cu incredere la
    Rubyred.uk si vb cu domnul Adrian Park si va va ajuta cum m-a ajutat pe mn si pe multi altii
    Succes si apelati cu incredere la domnul Adrian Park

15. DOVLETIU ADRIAN

DOVLETIU ADRIAN New Member

Trophy Points:
    0

16. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Deja sariti calul.

17. boby_mj23

boby_mj23 New Member

Trophy Points:
    0
    Va rog sa-mi spuneti si mie dc stiti ceva despre firma de recrutare di uk:
    CULTUREPOT LIMITED
    GROUND FLOOR BUILDING 1000 LAKESIDE NORTH HARBOUR
    WESTERN ROAD
    PORTSMOUTH
    HAMPSHIRE
    PO6 3EZ
    Company No.06133189
    M-a contactat o doamna Norina Solomon si mi-a oferit job mie shi iubitei mele intr-un pub din petersfield"The seven stars"se cheama pub-ul,fara comision fara nimik decat bilete de avion si mancarea trebuie sa ne-o platim.Eu ca chef de partie si ea kitchen porter.Va rog sa-mi spune-ti dc stiti ceva de seriozitatea firmei de recrutare

18. toma88

toma88 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua! Stit ceva de firma Expert Recruiters Service din Bucuresti. Vreau sa plec in UK si vroiam sa stiu daca pot sa am increde in aceasta firma de recrutare. Va multumesc!

19. toma88

toma88 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut! Sunt interesat sa vin in Uk pentru a muncii, ai putea sa-mi dai mai multe informatii, ce muncesti acolo, cat e comisionul perceput de rubyded, in ce fel te-a ajutat firma rubyred, cum ti-ai gasit cazare sau unde stai si cel mai important, cum dau de rubyred, site-ul nu merge, ai cumva o adresa de e-mail, a lui Park sau a cuiva de la rubyred? Mi-ar fii de mare ajutor raspunsul tau. Iti multumesc pentru timpul acordat.

20. Al3xSB

Al3xSB New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, intreb si eu in legatura cu firma Studline Galati, e serioasa sau e teapa? as vrea sa platesc maine 320 de lei contractul de mediere. Va multumesc!

Share This Page