23.5 C
London
Tuesday, May 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Lista Neagra a firmelor de intermediere job-uri !

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by taranu, Oct 5, 2009.

1. wind2k9

wind2k9 New Member

Trophy Points:
    0
  2. leoionut

leoionut New Member

Trophy Points:
    0
    buna la toata lumea. sunt nou aici si as dori un sfat ;e mai bine sa plec cu agentie de plasare afortei de munk in uk sau pe cont propriu? as avea cam 1000 de lire si vreau sa imi gasesc ceva de munca de preferat in dom de truck driver deoarece posed permis b c e +taho card +atestat cpc dar nu neaparat merge orice domeniu numa sa fac bani k pentru asta plec d aksa.daca ma puteti ajuta cu vreun nume de firma care nu e tepara ms anticipat

3. wind2k9

wind2k9 New Member

Trophy Points:
    0
    Indiferent daca cineva ti-ar putea da cate un nume de firma cum ar fi First Mile ..o companie de reciclari de exemplu care sigur ar avea un loc ptr tine... la inceput sunt niste pasi pe care trebuie sa ii faci...cum ar fi:
    - un NIN
    -sa iti schimbi permisul din RO in UK

Aceste 2 faze necesita timp....deci ti-ar cam trebui o luna la disp inainte sa poti incepe sa muncesti legal. De obicei firmele care au nevoie de driveri necesita uk driving liceense.

4. leoionut

leoionut New Member

Trophy Points:
    0
    din articolele citite mai sus am inteles k nu trebuie neaparat sa skimb permisul si toate cele

5. leoionut

leoionut New Member

Trophy Points:
    0
    si ca sa obtin nin am inteles ca trebuie sa ma angajez intai ... nu mai inteleg...

6. wind2k9

wind2k9 New Member

Trophy Points:
    0
    Da intradevar dar iti spun sigur ca companiile prefera mai mult soferii cu uk driver license ..in primul rand e vorba de asigurarea masinii....e mai scumpa..sunt niste chestii la mijloc.
    Cat despre NIN ai dreptate..dar din nou ai un atu daca il ai deja......

7. liviubal86

liviubal86 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Am vrut cu desăvârșire sa intru pe acest forum si sa imi exprim parerea fata de firma Mrr recruitment , avand in vedere comentariile care sunt aici despre ei. Domnul sau doamna ROMANI INSELATI isi permite sa ma faca (indirect ) SCLAV SI ANIMAL!!! Daca dumneata ai avut o experienta neplacuta asta nu inseamna ca eu impreuna cu alti 60 de romani (minim) care suntem in Wolverhampton trebuie sa ne simtim sclavi si animale!! Sa fie clar!! NU LOCUIM IN COTETE SAU CUSTI!!! Locuim in case normale, cu incalzire si strictul necesar. Intradevar, nu sunt conditii super ok, dar casele sunt locuibile. Pat unde sa pun capul jos cand vin de la munca si bucatarie unde sa imi fac ceva de mancare, o gradina mica unde stam la tigara. Daca dumneata esti nascut in puf, cred si eu ca nu iti convine. Eu am venit aici pentru un loc de munca si o cazare decenta. Si asta am avut. Mi sa spus deja de la interviul din Bucuresti ca nu voi fi cazat la 5 stele. TE PLANGI CA 2500 lei pe luna pusi in buzunar sunt josnici!!! Frate, da ce loc de munca aveai in Romania? In parlament? Ca doar asa te inteleg! Am un prieten in Londra care nici 100 de lire nu poate sa puna in buzunar, munceste pentru chirie si transport. Eu unul sunt multumit cu ei, ca altfel nu stateam aici. Am fost asteptat, cazat si dus la munca dupa 2 zile. Nu mai speria persoanele care au nevoie de un loc de munca, daca tu traiesti cu aer si nu ai nevoie, asta e partea a doua...
    DACA AVETI NEVOIE DE UN LOC DE MUNCA SI NU AVETI PRETENTII SA STATI LA 5 STELE (CUM VOR ALTII) APELATI CU INCREDERE LA EI!!

8. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Sa mori tu mai?
    Ceva poze ai?

Cand te-au angajat mai exact?

9. TFB

TFB New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    mint rubbing
  10. wind2k9

wind2k9 New Member

Trophy Points:
    0
    Omule ce sa spun...Unii oameni au niste standarde...dar indiferent cat de sus sau jos sunt ele..nu poti plati 300 de lire pe un loc intr-o camera fara lumina sau cu egrasie pe pereti si asa mai departe. Iar orice om are voie la o opinie. Este free.. Desi tu recunosti ca "nu e puf " si etc etc....ai ales sa il insulti direct pe autorul threadului. Nu cred ca nervii tai ar fi trebuit sa se duca inspre acea persoana. Daca tot lucrezi la ei de ceva timp..ti-ai facut un NIN? vezi ca daca te uiti pe https://jobsearch.direct.gov.uk/Jobsear ... earch.aspx s-ar putea ca joburile care vi le da MR R astia sa fie acolo deja. Cu putina engleza si un skill low internet search s-ar putea sa gasesti joburi mult mai bune decat iti ofera acesti oameni care practic te fura pe fata. Good luck in continuare!

11. dragos.alexu

dragos.alexu New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea ! In martie cred ca o sa ajung si eu cu prietena mea in uk . am primit o oferta de munca prin intermediul firmei recruitmentuk , ei spun ca sunt in colaborare cu o fima de intermediere joburi numita AM2PM si ca ar avea ceva joburi la un depozit de Tesco din birmingham . Deasemenea mai spun ca vom avea cazare si ne rezolva acete de adresa prin intermediul J9accommodation . Ma intereseaza ceva sfaturi despre aceste firme daca sunt ok sau nu si daca mai este cineva care a plecat cu aceasta firma . Multumesc anticipat

12. ionut.daniel

ionut.daniel New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

am primit o oferta de munca la compania 123drivers si urmeaza sa plec initial in Franta si dupa ce optin liceenta pentru private hire sa merg in UK. Va rog sa-mi spuneti daca a mai plecat cineva sa lucreze pentru ei si cum este?
    Multumesc!

13. englezu_lu_peste

englezu_lu_peste New Member

Trophy Points:
    0
    Feriti-va de MRR recruitment din Wolverhampton sau pe unde naiba or mai avea. -nuuu- mai ales cei care veniti ca soferi!!!!

Ca sa va spun cum sta treaba....... firma asta care se da mare companie de recrutare, nu este decat un amarat de intermediar intre voi si marile firme serioase de recrutare. In Romania am vazut ca lucreaza cu doua firme una din Alba si una din Zalau, firme care nu te comisioneaza cum fac altii, deci sper ca in naivitatea lor nu au habar ce se intampla de fapt aici....SPER!!!
    Sistemul care il practica este urmatorul:
    -te suna de cand esti in tara si iti facchipurile un interviu, dupa care iti spun ca au job pentru tine si ca te asteapta cat de repede.
    - dupa ce ai luat interviul cu ei bineinteles trebuie sa le trimiti acte pentru a face treaba sa para cat mai serioasa.
    - ajungi in wolverhampton si trebuie sa mergi la cazare asa cum atat cei din romania cat si cei din UK ti-au promis ca rezolva. La cazare dai de anumiti indivizi Indieni sau Rusi dupa caz care te duc prin diverse locatii unde curatenia lasa MULT de dorit ( plosnite, mochete rupte, camere fara caldura sau paturi suprapuse) si te lasa acolo spunand ca e ceva temporar pana a doua sau a treia zi cand mergeti sa va cazati asa cum se cuvine.FALS!!!! -nuuu- Faceti scandal si cereti o camera care sa merite banii care ii dat !!!Nu va asteptati la super conditii insa ceva decent se gaseste. Chiria costa cam 60lire/sapt +100 depozit+120 fee( spaga lui)
    -acum urmeaza partea interesanta...... iti spun sa te acomodezi ca in doua zile mergi la training sau interviu. Pentru unii asa e( lucratori depozite si alte meserii care nu necesita calificari suplimentare) insa pentru soferi urmeaza cel putin 3 saptamani de asteptare, timp in care cei care fac training-ul, sunt plecati in concediu, le-a murit pisica, au plecat subit in alte orase, e.t.c.
    - dupa ce ai fiert bine la foc mic si ti-ai cheltuit toti banii apar musterii care ti-au inchiriat camera si iti propun sa iti iei un job la un depozit ceva nu de alta dar tre sa le platesti chiria.
    Daca totusi vreti sa veniti cu ei va recomand sa aveti la voi cel putin 1000 lire ca sa va platiti chiria + alte cheltuieli aferente ce vor aparea.

Odata ajunsi aici o sa descoperiti ca nu e totul asa frumos cum se povesteste din tara, insa daca aveti rabdare si banuti va veti descurca.

Sper ca va fost de folos .... Have a nice day or...... holiday -da-da-

14. UpsYjonny

UpsYjonny New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua
    As dori si eu sa aflu despre firma Infinity recruitment SRL din zalau. Daca cineva a mers cu ei sau stie cineva ceva despre ei.
    Va multumesc anticipat

15. cryissa

cryissa New Member

Trophy Points:
    0
    salut,m-ar interesa daca stie cineva de firm Next recruitment din craiova!sunt pe cale sa semnez un contract cu ei si nu stiu cat de seriosi sunt....ideea e ca nici nu am gasit pareri negative despre aceasta firma

16. crazyenglish

crazyenglish New Member

Trophy Points:
    0
    Recomand Infinity Recruitment din Zalau, prin ei am ajuns sa lucrez la depozit in UK,s-au tinut de cuvant in tot ce au zis, acum mi-am gasit un job in aeropot in Birmingham.

17. Chriss90

Chriss90 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara , am incercat sa plec din tara cu Europreorecruit din Brasov ... a fost teapa am achitat 550 de lei + drumul pana la Brasov degeaba.In nici un caz sa nu incercati la ei . Acum mai am o intrebare ce stiti despre firma Studline Galati???m-au contactat pentru un job in Anglia (ajutor de bucatar).Nu mai vreau inca o teapa!!!!!!Ajutor!!!! Va multumesc! -nuuu-

18. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  19. PauLiKu

PauLiKu New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Ma poate ajuta cineva cu detalii despre firma Ruby Red , Adrian Park....

din cate am citit pe forum sunt cateva persoane care sunt multumite de aceasta firma, dar sunt si mult care spun ca sunt escroci....
    daca este cineva care a avut tangente in ultima periada cu aceasta firma si imi poate da niste feedback-uri si detalii, sau eventual sa imi recomande o alta firma serioasa si care sa merite...

Multumesc

20. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cred ca depinde de asteptari. Cei care s-au adaptat n-au motiv nici sa laude nici sa injure firma (orice firma), iar cei care au avut asteptari prea mari sau in cazul carora nu s-a respectat contractul, e oarecum normal sa tipe peste tot ca au fost pacaliti.

Cat timp firma nu e aparuta peste noapte si are ceva vechime, cred ca se poate merge mai departe catre discutii, vazut daca si cati bani cer la inceput pentru ei (ideal ar fi sa nu ceara). Si luat acasa un contract si studiat. Eventual pus pe forum, sa il analizeze si altii.

Share This Page