7.4 C
London
Saturday, January 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Limba engleza - cerinte pt NVQ

Discussion in 'EMIGRARE' started by midnightk, Oct 18, 2010.

1. midnightk

midnightk New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare...sunt pe final de pregatiri pentru UK. Sper ca la 1 nov sa ajung in Londra. De capul meu, doar cu o cazare aranjata si ceva banuti in buzunare. Sa dea Domnul sa fie bine. Am citit despre SE, despre cursuri, angajari si o multime de alte lucruri foarte folositoare si vreau sa va multumesc pentru informatiile pe care le puneti la dispozitie. Nu am prea multe intrebari, (si din suflet va rog sa nu imi ziceti sa folosesc "Search"-ul, urasc asta),doar una singura ma streseaza. Am citit aici ca pentru a face un curs NVQ trebuie sa te duci cu diploma de bacalaureat + foaia matricola traduse si legalizate. Si tot aici am citit ca pe foaia aia matricola tre sa ai un minim 6 la limba engleza. Toate bune si frumoase, dar EU NU AM FACUT ENGLEZA IN LICEU!!!!! Am facut 8 ani de rusa ( din care oricum nu mai stiu nimic, nici macar sa numar) si 4 de franceza, iar engleza am invatat-o din mers, dupa ce am terminat liceul. E vreo problema in cazul asta?Chiar ma descurc in engleza, atat scris cat si citit/vorbit, dar ma poate incurca faptul ca nu am facut engleza in scoala? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Re: Limba engleza

Eu nu prea cunosc problemele astea studentesti, dar cand am facut cursul de handicapati mi-au cerut numai buletinul si permisul, ca pasaport nu aveam. Era curs de NVQ lvl 2 pentru soferi PCO. Nu vad ce legatura au studiile din moment ce este vorba de calificare vocationala.

3. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

midnightk wrote:
    Salutare...sunt pe final de pregatiri pentru UK. Sper ca la 1 nov sa ajung in Londra. De capul meu, doar cu o cazare aranjata si ceva banuti in buzunare. Sa dea Domnul sa fie bine. Am citit despre SE, despre cursuri, angajari si o multime de alte lucruri foarte folositoare si vreau sa va multumesc pentru informatiile pe care le puneti la dispozitie. Nu am prea multe intrebari, (si din suflet va rog sa nu imi ziceti sa folosesc Search-ul, urasc asta),doar una singura ma streseaza. Am citit aici ca pentru a face un curs NVQ trebuie sa te duci cu diploma de bacalaureat + foaia matricola traduse si legalizate. Si tot aici am citit ca pe foaia aia matricola tre sa ai un minim 6 la limba engleza. Toate bune si frumoase, dar EU NU AM FACUT ENGLEZA IN LICEU!!!!! Am facut 8 ani de rusa ( din care oricum nu mai stiu nimic, nici macar sa numar) si 4 de franceza, iar engleza am invatat-o din mers, dupa ce am terminat liceul. E vreo problema in cazul asta?Chiar ma descurc in engleza, atat scris cat si citit/vorbit, dar ma poate incurca faptul ca nu am facut engleza in scoala? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Buna,

Depinde pt. ce-ti trebuie. Chiar daca urasti 'search' e pt. binele tau si vei obtine informatii potrivite cerintelor tale.

Punctual: Da,iti trebuie certificat IELTS (academic). Unele universitati accepta si CAE.

4. midnightk

midnightk New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc mult pentru informatii!

Share This Page