15.1 C
London
Monday, September 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

kinetoterapie

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by dana80, Oct 24, 2010.

1. Sergiu Bratan

Sergiu Bratan New Member

Trophy Points:
    0
    Buna si eu sunt Kinetoterapeut in ro si eu am deja diplomele traduse si traducerea este de Physiotherapy. Cuvantul Kinetotherapy nu exista in engleza. Aceeasi greseala au facut-o cei de la minister cand am cerut o adeverinta de conformitate pt UE si si ei au scris Kinethotherapy dar pe traducerea diplomei mele scrie Physio... dar cu inregistraresa la HPC tot asa de greu este ca si eu sunt interesat si inca ceva daca stii, te rog: poti gasi job de Physio in UK, se cauta???
    Astept un rasuns si multumesc .

2. madalina_fratian

madalina_fratian New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca mai este cineva atent la discutia aceasta, dar imi incerc norocul. Incerc si eu sa gasesc un traducator care sa imi traduca kinetoterapie ca physiotherapy, singura problema pe care o intalnesc e ca pe Suplimentul de diploma, care e bilingv, scrie deja Kinetic Therapy. Nu stiu ce sa fac deoarece sunt sigura ca daca ma cert cu cei de la facultate tot nu vor modifica.

3. klauscip

klauscip New Member

Trophy Points:
    0
    Nu s a mai postat de mult timp la acest topic. Am terminat si eu tot Kinetoterapia si vreau sa imi pregatesc dosarul ptr inregistrarea la HPC, dar am intampinat greutati la completarea documentelor , este cineva care ar putea sa ma ajute in definitivarea lor? As vrea sa va intreb in primul rand actele , respectiv diploma, suplimentul, libera practica etc, le ati tradus si apoi le ati legalizat? Am si acea programa analitica care are in jur de 50 de pag , ati tradus o si pe aceea , apoi legalizata? A , si apropos trebuiesc si apostilate? Ma rog pe scurt intrebarea este in legatura cu demersul documentelor. Va rog sa ma ajute cineva dc poate -hipno- .

Share This Page