17.5 C
London
Tuesday, September 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Jos Base?

Discussion in 'CONTROVERSE' started by Anonymous, Jun 19, 2013.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Re: Earth vs Choice777

Da. Si eu si cei care au votat NU si cei care nu s-au prezentat intentionat la vot si Comisia de la Venetia si Curtea Constitutionala si restul europei

2. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.

Deci Boc nu era marioneta lui base ? Apropo de comisia de la Venetia...aia recomanda lipsa unui prag la referendum. Intelegi ? Dar base nu a vrut fara prag si s-a vazut de ce. Fiindca existau 7.4 milioane de motive pentru demiterea lui.

3. Anonymous

Anonymous Guest

Comisia de la Venetia a spus clar : Lovitura de Stat. Si recomanda prag diferentiat

si ca sa te lamuresc cu cele7.4 mil :
    Biroul Electoral Central(BEC) a astăzi rezultatele finale la referendum 2012 privind demiterea preşedintelui Traian Băsescu. Prezenţa la vot a fost, potrivit datelor BEC, de 46,24% . Pentru demiterea lui Băsescu au votat 87,52%, iar împotrivă 11,15%. 1,32% a fost procentul voturilor nule.

Preşedintele BEC a precizat că numărul total al alegătorilor luat în calcul a fost de 18.292.464. 8.459.052 dintre aceştia au participat la vot. 7.403.836 de persoane au votat "DA" pentru demiterea preşedintelui Traian Băsescu, iar 943.375 "NU"

4. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

Poate lovitura de stat acasa. Ai vreo referinta pentru ce zici acolo ? Eu stiu clar ca acea comisie recomanda constant lipsa unui prag.
    '' Comisia Europeana pentru Democratie prin Drept (Comisia de la Venetia)

Codul de bune practici in materie de referendum

7. Cvorum

Nu se recomandă următoarele:

a. un cvorum (prag, procentaj minimal) de participare, întrucât îi asimilează pe cei care se abţin cu partizanii votului negativ;

b. un cvorum de aprobare (acceptarea de către un procentaj minimal din numărul alegătorilor înscrişi), întrucât riscă să creeze o situaţie politică dificilă în cazul când proiectul este adoptat cu o majoritate simplă, inferioară însă cvorumului (pragului) necesar.
    ''

Tu intelegi ca in functie base a fost pus de 5.5 mil si apoi au vrut 7.4 mil sa-l dea jos ? motivele, cele 7 formulate de USL, putin ma intereseaza ca nu-ti convin tie si altor 1.5mil. Majoritate de 7.4mil a votat sa se care. Dar a ramas doar fiindca au boicotat basistii votul.

Ahahahahahaha....deci abi a943.375 de cetateni il vor presedinte...plus hai diferenta de la 8.459.052 pana la 9.15 mil.

-nu-ma-uit- -nu-ma-uit- Un milion jumate de oameni care-l mai sustin pe base din totalul de 5.5 care l-au pus in functie nu-ti spune nimic ?

5. Anonymous

Anonymous Guest

Fa-mi placerea , Mr badea&gadea junior, fa si tu aritmetica de mai sus si corecteaza cele 7.4 mil

6. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

Ce sa corectez ? cele 943.375 voturi pentru base si cele 7.403.836 impotriva ? -nu-ma-uit-
    Prezenta a fost 46,24%...deci din cauza a 3.76% din cei cu drept de vot(prosti sau lenesi) am ramas cu un chior sparlitor de telefoane, incendiator de nave si pocnitor de copii pe post de presedinte ? -nu-ma-uit-

7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

A devenit patologic .

Nu credeam că cineva rațional poate halucina in asemenea hal pe un forum .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

8. Anonymous

Anonymous Guest

Choice, tu pe cine ai votat pentru presedinte? Ultima data si penultima data, te rog!

9. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Ce legatura are aspectul fizic cu capacitatile sale de presedinte? Mai ai sa zici ca o are mica.
    Serios acum, daca vorbesti despre constitutie, de ce o bagi p'asta cu "chior"? Te discreditezi singur.

10. Anonymous

Anonymous Guest

Si chel, ar fi trebuit demis pentru ca si-a tuns suvita dupa ce a preluat mandatul

11. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

-nu-ma-uit- 943.375 hahahahahahahahahahahahahaha Bahahahahahahahahaha
    Cati l-au pus in functie ? 5.5 mil. Bahahahahahahaha

ps: pe basescu l-am votat sa fie presedinte penultima data, ultima data pe contracandidat, si apoi tot pe basescu l-am votat sa nu mai fie presedinte.

Sa nu-mi zici ca nu am voie sa-mi schimb parerea in urma faptelor comise de el pe ultimii 8 ani de mandat.

ps: 943.375 ? Hahahahahahahahahahahahahahaahha

@Dan il fac chior asa cum ii face si el pe altii ''gaozari'' si ''tiganci impitite'' Sau numai el are voie ?

Dar totusi 943.375 ? Ahahahahaha

12. Anonymous

Anonymous Guest

Cum as putea sa-ti spun ca nu ai voie sa-ti schimbi parerea, m-as transforma in tine daca as face asta! Ai votat la ambasada?

13. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

Spune-mi si mie cum se face ca din 5.5 mil care l-au votat in functie, nici macar 1 mil nu-l mai sustine ? Sau hai sa zicem 1.5mil ca sa adaugam si aia de au boicotat.
    Deci ?

ps : 943.375 Ahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Asa ceva ? Pai daca erau alegeri si puneam contracandidat un hamster dragut, deja lua peste un mil de voturi, si il depasea pe base.

14. Anonymous

Anonymous Guest

Nu te contrazic , ar fi pierdut alegerile detasat. Ce ma omoara pe mine la cei 7.4 milioane ale tale e ca ...nu au avut niciun motiv sa-l demita dar au votat (cel putin cei care au fost in mod real la vot) impotriva presedintelui.

Sa revenim acum, mai stii motivele prostestelor antiprezidentiale? sau cele de la demiterea guvernului? Vad ca tii secret locul unde ai votat. Cred ca in teleorman o data si de inca vreo cateva ori prin vrancea si constanta

15. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Deci nu e nici o diferenta intre tine si el in privinta asta? Ai invatat ceva bun de la presedintele tarii? WTF?

16. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Motivele lor nu au coincis cu cele ale parlamentului. Parlamentul trebuie sa dea motive legale, publicul poate alege ce vrea, dupa ce criterii vrea. Uite, unul a votat pentru ca poate a citit ce a zic Choice, ca e "chior", si lui nu-i plac chiorii.

Deci nu mai muri pe ei, ca mori degeaba. Mori si tu pentru o cauza nobila. De exemplu pentru libertatea fiecaruia de a vota ce vrea, fara sa dea socoteala.

17. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

Ba avem un motiv: ne-am saturat de manevrele lui de 8 ani incoace. Daca tu te faci ca ele nu exista, e problema ta. Uite ca 7.4 mil s-au saturat de un smanar pe post de presedinte. Restul discutiilor sunt pe principiul sa despicam firul in 4, sa ne batem in linkuri de acu 1-2-4-8 ani. Nu are rost.
    Singura concluzie e ca 5.5mil au vrut sa fie presedinte, si 8 ani mai tarziu, dupa nenumarate scandaluri, doar 1.5mil au vrut sa fie presedinte.

Ba da...diferenta e ca eu nu am lovit nici un copil cu dosul palmei, nici nu am furat un telefon, nici nu m-am urcat beat la volanul unui logan, etc etc...in timp ce eram presedintele ro.
    Vezi diferenta ? El ca presedinte nu are voie sa faca asemenea gesturi si sa ramana tot presedinte, asa cum eu nu pot ace asemenea gesturi si sa raman in libertate. Pai aplicam legea pt. toti sau legalizam furtul de telefoane ?

18. Anonymous

Anonymous Guest

Dan , totusi demiterea presedintelui se face daca acesta incalca grav constitutia, nu pt ca e chior. Sau ca a baut un sprit cu Becali ori ca nu l-a gratiat pe acelasi. E prapastia mare tare intre ce vrea tara si ce vor alesii, din pacate. Gradul de incultura politica e imens in romania, o tara fara prea multe trageri de inima inspre seriozitate de orice fel.

Ce sa discut acum despre referendumul din 2009 ? .....si cum e el tratat de noii alesi.
    Asa , hai sa facem alegeri in fiecare saptamana, ca luni ma scol de stanga si lunea viitoare de dreapta

19. Anonymous

Anonymous Guest

Choice, explicatia ta sta in picioare undeva pe la inceputurile revolutiei Franceze, nu in europa 2013. Se pare insa ca asta e nivelul romaniei comparat cu europa de vest, si cand spun vest ma refer la vest de TISA , ca sa nu zic la vest de Carpati

20. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

Si explicatia ta nu sta in picioare nicaieri in istoria omenirii. Zici ca:
    '' totusi demiterea presedintelui se face daca acesta incalca grav constitutia''
    1)nu ''grav'' sau ''negrav''----de unde aberatia asta ?
    2) a incalcat-o cand si-a asumat rolul de presedinte SI in acelasi timp rolul de prim-ministrul.
    Vrei sa negi ca Boc nu era marioneta lui personala ? Sa negi asa ceva ar insemna ca ai pierdut orice contact cu realitatea. A fost totul pe fata, vizibil de o tara intreaga.

Share This Page