16.9 C
London
Sunday, September 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Joburi in Call Centre

Discussion in 'NORTH WEST' started by zori, Dec 21, 2014.

1. zori

zori New Member

Trophy Points:
    0
    Hello!

Va citesc de mult timp in incercarea de a-mi face o idee cat mai completa despre planurile mele de mutare in Anglia, dar am descoperit sectiunea asta regionala relativ de curand, de cand mi-am dat seama ca n-as vrea sa ma stabilesc la Londra ci in Scouseland. :) Va multumesc pentru toate informatiile si activitatea de pe aici si din alte sectiuni ale forumului.

Tot cautand joburi pe internet, am observat ca sunt destul de multe oferte pentru call centre, inclusiv pentru vorbitorii de limba romana - am vazut pana acum anunturi in Northwhich, Chester, zona Manchester chiar - insa nu am vazut domeniul asta "discutat" foarte mult aici pe forum. Eu vorbesc engleza fluent, am certificate / diplome etc., si spaniola avansat si am experienta in customer service in tari UE (nu mai locuiesc in Romania de 4 ani). Stiu ca e o mare diferenta in privinta accentului, dar mie imi place (m-am obisnuit de la Steven Gerrard...) M-am gandit ca as putea sa aplic la genul asta de joburi dupa ce aterizez.

A lucrat cineva prin call centre / stiti pe cineva? M-ar interesa cum arata un interviu si care e deschiderea pentru astia care abia am aterizat, etc.

Multumesc!

Share This Page