6.8 C
London
Friday, November 15, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Job-uri pentru romanii din Romania

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by MariaMaria, Jan 14, 2011.

1. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    Buna MariaMaria,
    si cand te inregistrezi la HMRC ca self-employed si cand aplici pt NINo trebuie obligatoriu sa fii in UK. Dar te duci linistita, incepi munca, ceri scrisoare de la asa zisul "angajator" adica client pt tine ca self-employed precum accepta serviciile tale sau chiar inchei un contract de prestari servicii si obligatoriu dai si o factura - doua si te programezi pt. Nino.

Du-te la Topicul UK de la A la Z si citeste totul despre Nino si inregistrarea ca self-employed.

Era sa uit: eu nu am prea inteles ce ti se ofera de munca? Ce este "Student Suport Worker"? Nu cum se traduce -nu-ma-uit- , ce este?

Multa bafta!

2. MariaMaria

MariaMaria New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Micky

Dupa cum am inteles a-si fi ca un supraveghetor la copii cu epilepsie.
    Intre timp ma uit si la firme ceofera loc de munca,si cum am vazut ca numele topicului a fost schimbat ma gandeam sa postez cateva firma la care m-am interesat si stiu sigur ce taxe cer.
    Si uite asa acum e timpul sa lesini -da-da-
    Maraly
    200RON
    250Lire
    1000Lire
    Total fiind de 1250Lire si 200RON

Danfil
    300RON
    300Lire
    200Lire
    Total fiind:500Lire si 300RON
    +
    1.800 Lire ce se scad din salariul tau timp de 6-8 luni a cate 225lire/Luna
    +Bilet de avion

Deja simtit cum va cuprinde bucuria de daruire? -dans-

Momentan sunt inca interesata la firma din Targu Mures.Luni ma duc la birou sa vorbim direct si in fata cum si ce.Va trimit datele dupa ce stiu exact.
    Intre timp,daca cumva primesc vreo stire de la o agentie din UK,fiindca si acolo acopar ce pot,tot va voi da de veste.
    Cu speranta ca pot ajuta si altii,va doresc o zi buna.

Speranta moare ultima -ras4-

3. blizzard

blizzard New Member

Trophy Points:
    0
    Da Maria, Maralay te rupe de te-ndoaie la comisioane.
    Danfil ?? mai cauta informatii pe net despre ei ... ma abtin
    Ar mai fi Coroli Impex Cluj (firma cu care am plecat noi) ... vezi aici: Agentia Coroli iar link-ul oficial aici: Coroli Impex
    EuroLife Bucuresti ... sunt persoane care au plecat prin firma asta.
    Cam atat stiu eu.
    Bafta!

4. MariaMaria

MariaMaria New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi Blizzard.
    Am avut pe lista si Coroli,dar deocamdata nu am date exacte asa ca m-am abtinut.
    Astept raspunsul de la ei.
    Eurolife consulting ofera locuri de munca numai pentru cei ce au experienta relevanta.Ui ca eu nu am -plans2-

5. MariaMaria

MariaMaria New Member

Trophy Points:
    0
    Inca o vorba.Cat despre faptul ca cat sunt firmele scrise mai sus de incredere,nu este dupa mine sa decid,dar faptul ca ai dat de stiinta ca a-r putea fi cu prbleme este inca o informatie importanta pentru cei ce inca doresc ca si mine sa se informeze.
    Asa ca orice comment este binevenit! -ras4-

6. flo_bv

flo_bv New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua!Am lucrat in UK pt 2 ani,din cauza unor probleme familiare la sfarsitul lui 2010 am revenit in Romania ,in consecinta am pierdut job-ul!Acum doresc sa plec din nou dar nu prin agentiile din tara ci cau o agentie sau firme din UK care te pun in contact direct cu angajatorul!Detin Blue Card,National Insurance si toate actele necesare pt a lucra legal in UK!Daca cineva ma poate ajuta in acest sens as fii recunoscator!Daca pot primi un reply este ok sau pe adresa mea de messenger crys_bv79!Va multumesc frumos si sper sa primesc un raspuns!

Share This Page