4.8 C
London
Monday, November 11, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

January Start - Cursuri Universitare

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by ELLAWS, Nov 19, 2009.

1. ciockyvisa

ciockyvisa New Member

Trophy Points:
    0
    tot pentru Londra avem "London South Bank University" unde se poate face anul de foundation de dinaintea facultatii (admitere automata pentru Bsc) , si pentru admitere nu trebuie mai deloc engleza: au 3 semestre pentru cei care nu stiu deloc engleza si 2 semestre pentru cei cu ielts 4.
    bafta

2. tudor1001

tudor1001 New Member

Trophy Points:
    0
    Hello! -iamcool-
    Momentan sunt in Italia, nu prea imi place aici si as vrea sa vin in Uk sa studiez(inca nu m-am hotarat ce). Cu cat timp inainte se termina inscrierile pt cursurile din septembrie? Daca as vrea sa obtin un imprumut bancar cand ar trebui sa vin in Anglia?

3. grigoresteluta

grigoresteluta New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,
    Am o intrebare referitoare la cursurile Esol din Londra.
    Stie cineva un colegiu din zonele Ilford, Romford, Stratford unde au preturi accesibile? Si evident sa fie pe lista la home office!!!!!!!!
    Am gasit cu 500£ pe 2 luni si mi se pare cam piperat pretul!!!!!!!!!! -nas-
    Multumesc anticipat

4. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0

MULTUMESC MULT!!! -hipno- esti un adevarat exemplu, foarte rar se intampla ca un forumist, care pentru cateva zile ia de pe forum anumite informatii... sa revina cu informatii din research personal in ideea sa ajute si pe altii -bravo-

5. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0

Bun venit pe forum Tudor -hipno-

Ca sa obtii imprumut pentru studii trebuie doar sa completezi aplicatia online, asta bineinteles, dupa ce te hotarasti ce vrei sa faci... Pentru aplicatiile din Septembrie data limita ar fi 30 iunie... DAR in luna August ai o alta sansa sa aplici, la ce ramane liber... neocupat... disponibil... Locurile libere vor fi afisate si pe site-ul UCAS si pe site-urile universitatilor...

Cu putin noroc mai poti aplica / obtine un loc chiar in perioada Septembrie / Octombrie... mai sunt unele universitati care inca mai striga dupa... clienti / studenti... -ras4-

Inscrieri la universitate se fac dupa cum observi si in IANUARIE / FEBRUARIE... numai cine nu vrea sa invete... nu invata... -ceeee?- -sssst-

6. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0

Dorina... -ma-iubesc- -hipno- -bravo-

7. tudor1001

tudor1001 New Member

Trophy Points:
    0
    ELLAWS, pt YC iti trebuie niste bani sa demonstrezi ca nu vei apela la ajutoare din partea guvernului, atunci imprumuturile astea pe care le ai enumerat tu se pot lua? daca tu te duci cu extras de cont de la banca cu cateva mii de lire si spui ca poti sa te intretii singur si dupa aia ceri un loan sa ti platesti universitatea, chiria si transportul nu e un pic cam ciudat? sau nu am iteles eu bine?
    Multumesc mult pentru ajutor.

8. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru cei care ati ratat inscrierea la universitate in UK acum in Septembrie - Octombrie... NU-I BAI!!... aveti toate sansele sa prindeti un loc la o universitate din IANUARIE 2013 DECI fara sa asteptati Septembrie urmator !!

Good luck -hipno-

9. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Credeti ca vreti mai mult de la viata?...

V-ati saturat sa strige lumea dupa voi "femeia de serviciu" sau vi se pare ca de voie-de-nevoie prestati fel de fel de munci necalificate sau mult sub nivelul vostru de pregatire?...

Credeti ca daca ati fi avut posibilitatea sa invatati la timpul potrivit...acum ati fi fost cu mult mai sus sau macar ati fi avut sansa de-a ocupa un job mai decent?....

Aveti deja 3 ani in UK?... Atunci nu-i tarziu sa va vedeti visul cu ochii!!...

Cititi cu MAXIMA ATENTIE si RABDARE acest topic...si cine stie... MULT CURAJ si BAFTA!!! -da-da- -hipno-

10. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    in atentia userului Nardelean

daca mai ai nelamuriri / intrebari care nu exista deja pe forum / topic, nu ezita sa le pui...

GOOD LUCK -hipno-

11. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
  12. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
  13. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    In atentia userului " Wolfy 1987 "

In urma mesajului tau privat, am adus mai in fata... topicul asta, desi am observat ca unele link-uri nu mai sunt valabile sau de actualitate

ai insa SUFICIENTE INFORMATII care vor raspunde intrebarilor tale!! -asa-asa-

Daca mai ai si alte intrebari nu ezita sa le postezi aici... in caz ca eu nu-s pe faza... iti vor sari si altii in ajutot -da-da-

multa BAFTA!! -hipno-

14. Mihai2013

Mihai2013 New Member

Trophy Points:
    0
    Am pus mesajul asta la topicul Cheltuieli lunare ca student :

Hai ca m-ati speriat, dar rau de tot. Era sa imi omor familia ca eu vreu sa fiu student in Anglia si scapam de saracie si voi mi-ati dat planurile peste cap. Eu sunt eu prost sa nu inteleg ori voi nu ati citit ce buna e viata in Anglia ca student si ajutoarele primite, loanuri, granturi, ajutoare, etc. Pai ce sa mai inteleg? Bai, bai, voi impingeti omul la crima, nu va e rusine?
    Ia cititi aici si sa vedeti ce zice doamna Ellaws: http://www.romani-online.co.uk/forum/st ... itare-3002
    Ori e alba ori e neagra?
    Spuneti-mi va rog sa nu iau biletul de avion.
    Mihai2013 Cetitor
    Cetitor Posts: 1Joined: Jul 2nd, '13, 14:08

Eu o cred pe ELLAWS si vreau sa va rog sa imi spuneti cum sa fac sa vin si eu acolo, nu, nu o sa imi omor familia, vin eu la inceput, dar ce sa fac, sa inchiriez un studio ceva mai ieftin si de unde, si pe urma sa merg la scoala sa ma inregistrez? Va rog dati-mi si mie niste informatii ca la prosti, va rog!
    Deci pot sa fac acel foundation year la orice college? mai e timp pina in septembrie? Va multumesc.
    Cei de la topicul Cheltuieli lunare oare nu au citit topicul asta? -nu-stiu-

15. Anonymous

Anonymous Guest

Ramarule, e naspa pe aici, noi suntem cu munca , cu alte alea. Ellaws stie bine ce spune, tu trebuie sa vezi mai departe ce si cum ti se potriveste.

16. Mihai2013

Mihai2013 New Member

Trophy Points:
    0
    Bud Bundy, stiu man ca Ellaws stie ce zice, tu nu ai inteles ca altii de la topicul ala pling? In fine...du-te la munca nu mai freca menta!

17. Anonymous

Anonymous Guest

Am plecat deja, multam ca mi-ai spus!

18. serj

serj New Member

Trophy Points:
    0
    pentru ELLAWS.
    CE EMAIL AVETI?

19. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Cred ca sa dat zvon printre gajei ca Ellaw e pe bune cu aia de dau bani moca la rumani .

20. Speedy.

Speedy. New Member

Trophy Points:
    0
    salut
    postez si aici nedumeririle mele:

scoala posliceala sanitara de 3 ani din tara este echivalentul unui Bsc (bachelor degree) ? daca da, cum se face echivalarea a.i. sa poti urma un curs de nivel urmator si care ar fi titulatura acelui tip de curs - postgraduate
    multumesc

Share This Page