6.1 C
London
Friday, December 13, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Intrebari

Discussion in 'ARHIVA' started by faith, Nov 5, 2008.

1. faith

faith New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt constienta ca aceleasi intrebari au fost puse de 1000 de ori,dar sincer va zic,caut de o ora ce am nevoie si nu gasesc...
    Asadar...am inceput munca la a doua familie ca au pair,si trebuie sa imi iau al doilea card,numai ca nu sunt hotarata daca sa imi fac programare la HO-apropos,nu gasesc nicaieri numarul unde trebuie sa sun... sau sa trimit actele in Sheffield-si please,ajutati-ma cu adresa corecta,nu vreau sa trimit aiurea...care varianta e mai rapida?Eu in februarie fac un an de cand am venit,credeti ca primesc cardul pana atunci ca sa aplic pt blue?:D
    Apoi...am inteles ca nu e neaparata nevoie sa aplici pt blue card dupa 12 luni de munca in UK...si atunci cum dovedesti ca ai lucrat 12 luni legal?Ce se intampla?Ok,vine februarie,eu sunt de 12 luni aici...dar stie cineva ca eu am lucrat sau nu,imi dau ei NIN doar asa pt ca le zic eu ca am lucrat?
    Cred ca asta ar fi tot.Va raman recunoascatoare daca ma ajutati... -kiss- iss-

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nr la care poti suna e 0870 606 7766

Nu am inteles exact in ce situatie esti, ce card ai acum si cand a fost obtinut el?

3. faith

faith New Member

Trophy Points:
    0
    am lucrat ca au pair pt o prima familie,am luat cardul.apoi m-am mutat la o a doua familie si trebuie sa aplic iar pt card.nu eram foarte hotarata daca sa o fac prin posta sau in croydon.
    in februarie as avea un an de cand sunt aici,deci teoretic as putea aplica pt blue card...insa intelesesem ca pe site-ul HO spune ca nu e nevoie sa aplicam pt card daca am muncit un an legal.si atunci cum dovedesc angajatorului ca am muncit legal?cum iau nin?sunt extrem de nedumerita.

multumesc pt nr

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Pai ai cardul care sa ateste cand ai inceput munca legala ca aupair, nu? Nu e datat?

Share This Page