10.4 C
London
Tuesday, June 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Intalnirea Membrilor Romani-Online & Friends

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by admin, Feb 10, 2006.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Ramy tu esti insarcinata? ::)
    Stie cineva cand se intoarce Motanik?

2. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Ioi Leti :D eu sunt insarcinata sa am grija de Romain (insarcinata e mama lui) si se pare ca tre sa nasca pe 12 aprilie...dar daca alma mic o vrea sa vina pe 8 odata cu marele eveniment io ce fac?hmmm?

Motanik vine sambata...si va fi prezenta cat de curand pe forum...maine ma intalnesc eu cu ea ;)

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Aici sunt.
    Imediat o sa fac si update la lista.
    Am mai intrat intr-o zi cateva minute, nu era mai nimeni online...Ziceam atunci ca sper sa nu fie bufet. Leti, Adi ce ati hotarat?

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Am o rugaminte la cei inscrisi in lista sa confirme nr de persoane. Danutza si Goddess in special, raman 6 persoane la voi?

5. cristina samara

cristina samara New Member

Trophy Points:
    0
    Motanik, voi veni si eu..dar singura.Sa nu uiti sa ma treci pe lista, pls:)
    cris

6. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    mota bine te-ai intors, ne-ai lipsit :-* Eu iti confirm ca am mai adaugat 3 pers la cele sase (cu acordul lui admin) deci vom fi 9. mersi frumos

7. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    Eu confirm 2 persoane

8. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    Mota bine ai revenit :).Cu parere de rau..sincer nu stiu ce sa spun cu privire la numarul de persoane.Fac tot posibilul sa va anuntz a.s.a.p. ;D Sorry 4 the inconvenience.

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Am vb cu Adi si am stabilit ora 4.30 pm cu rugamintea de a incerca sa fiti punctuali.

Meniul va fi redus, nu va fi bufet, vom avea sarmale, mici si mai vedem ce. Adi o sa aduca un meniu si trebuie sa alegem cateva feluri care sa ne fie puse la dispozitie atunci caci intr-adevar nu se poate sa ramana tot meniul restaurantului batut in cuie pt acea seara.
    Detalii zilele astea.

Intre timp va rog pe ceilalti trecuti in lista sa imi reconfirmati (daca nu ati facut-o deja) ca veniti.

Multumesc.

10. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ca sa fie mai clar, meniu redus inseamna ca in loc de 40 de feluri sau cate are restaurantul in meniu de obicei, veti avea la dispozitie numai aproximativ 10-12 feluri de unde sa alegeti. Exemplu in loc sa fie toate ciorbele disponibile vor fi doar de burta si de perisoare.

11. danutza

danutza New Member

Trophy Points:
    0
    Dragilor, imi pare rau ca vin cu o veste proasta, dar asta e viatza, multe nu sunt cum le planificam noi, asa ca imi pare foarte rau sa va anunt ca nu am cum sa ajung la intalnirea din 8 aprilie pentru ca probleme urgente ma cheama in tara.Asta e, imi pare rau ca n-a ramas data de 1 aprilie cum se discutase initial,dar nu putem impaca si capra si varza,asa ca cineva trebuie sa piarda iar in cazul asta mi-a fost mie dat sa fiu the loser!
    Sper sa va distrati de minune si sa trimiteti si niste feedback-uri.

12. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    La momentul acesta confirm 4 persoane..si sper sa ramana cifra fixa.

13. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Zoltar, iti raspund aici, poate sunt si altii in aceeasi situatie.

Va fi peste ca varianta la carnea de porc la gratar, dar daca e ceva anume ce ai vrea sa fie in meniu scrie-ne si Adi o sa vada ce poate face.

14. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Asadar a ramas ca ora de intalnire 5pm, pe cat posibil va rugam sa fiti punctuali.
    Meniul...a scris Adi mai sus.
    Persoanele care nu au confirmat va rog sa o faceti zilele astea.

15. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    Noua ne-ar place o ciorba de vacuta daca nu cer prea mult, cu pestele nu ma impac prea bine, sarmalele ar fi ok daca nu ar avea porc, dar banuiesc ca au, asa ca poate o friptura de piept de pui cu piure?
    Daca se poate... daca nu, ajungem noi la o intelegere.
    Multumesc.

16. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Zoltar, a scris Adi mai sus un meniu redus la care ne-am gandit noi.
    Sarmalele probabil vor fi facute din porc+vita, trebuie sa intelegi ca asa e cam peste tot.

Despre friptura, vad ca Adi a lasat numai micii si saramura de peste. Noi am zis in ideea ca venim sa mancam ceva pur traditional (ciorba de burta, sarmale, mici) ca o friptura de porc/pui la gratar ne putem face si noi acasa imediat.

Daca te nemultumeste meniul propus, scrie si sa vedem ce se poate face.

17. Anonymous

Anonymous Guest

Zoltar iti recomand saramura dobrogeana. Al meu sot aici a mancat pentru prima data peste. Este cu legume si putin picanta...yum yum

;)

18. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0
    Pai vad ca nu-mi ramane decat ciorba de burta (care nu imi place nici mie nici sotiei mele) si saramura de peste. Sau sa vin cu niste sandwiches in sacosa. Nu m-am facut vegetarian de tot, dar incerc sa evit carnea rosie. Insa ati intrebat daca dintre cei care mai vin nu este nimeni vegetarian?
    S-a spus acum cateva zile ca dintre cele 30 si ceva de feluri, se va reduce meniul la 10-12, acum se pare ca a ramas la 3-4, sau ma insel?
    Daca tot platim de ce sa fim restransi la 4 feluri?
    Nu vreau sa credeti ca fac figuri, insa sincer in afara de peste eu nu am ce sa mananc.
    Asta imi aduce aminte de un revelion la niste prieteni acum doi ani, care dupa ce ne-au invitat, stiind ca nu mancam porc, au facut toata mancarea cu porc... Tot ce puteam manca acolo era paine cu cascaval si .... struguri. Alt revelion cu ei... la sfantul asteapta!

19. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    I-am transmis lui Adi aseara si o sa gaseasca o solutie. ;)

20. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Zoltar

Imagineaza-ti ce inseamna sa las meniul complet... Tu vrei ciorba de vita si Portofel de Piept de Pui, sotia vrea Gujoane de Piept de pui si ciorba de perisoare, motanika vrea ciorba de pasare si tochitura, X vrea ciorba de burta si sarmale, Y vrea ciorba de burta si mici, etc etc. Cum crezi tu ca voi putea sa fac 35-40 de feluri de mancare IN ACELASI TIMP, pt ca toata lumea sa fie servita in acelasi timp? Intr-un restaurant nu vin 40 de clienti EXACT IN ACELASI TIMP, decat daca se face un meniu redus, de party, pre-stabilit.

Revenind, pt cei vegetarieni, care probabil sunt in numar foarte redus, exista posibilitatea unei salate... Voi incerca sa nu las astfel de amanunte sa ne strice petrecerea. La urma urmei e O INTALNIRE, nu neaparat un "OSPATZ". Restaurantul este deschis de luni pana duminica, sunteti bineveniti sa gustati orice va doreste inima :)

Multumesc,
    Adi

Share This Page