12.4 C
London
Monday, April 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

inscriere la HO

Discussion in 'ARHIVA' started by paulina, Nov 15, 2008.

1. paulina

paulina New Member

Trophy Points:
    0
    Hello!
    eu sunt noua pe aici si foarte nelamurita. Sunt de aproape 2 ani in Uk dar nu m-am inscris la HO. Ma puteti lamuri si pe mine ce formulare trebuie sa complectez si sa trimit???? Am reusit sa-mi fac doar 'NI'. Sotul este self employer. Deci ce trebuie sa fac in continuare????

Si inca o intrebareAm nevoie sa dovedesc ca vreau sa raman aici, in UK, o perioada lunga de timp. Am nevoie de o dovada dde la HO. Stie cineva ceva?????
    Multumesc foarte mult!
    Astept raspunsurile voastre....

2. alicestela

alicestela Member

Trophy Points:
    16
    paulina, bine ai venit -weehee- eehee- si iti doresc multa rabdare inainte de toate
    pentru ca in cele din urma se rezolva fiecare treaba.De asemenea fa-ti timp si citeste forumul, sunt multe detalii interesante si de mare ajutor.Citeste linkurile puse la dispozitie ,si cazurile fiecaruia ,asa iti creezei o imagine despre tot ce trebuie sa faci. -dance- ance-

3. paulina

paulina New Member

Trophy Points:
    0
    Iti multumesc f mult pt raspuns, dar am ceva timp de cand tot caut pe forum dar nu sunt lamurita. Am citit de yelow card, de blue card, am gasit situatii asemanatoare dar crede-ma nnu reusesc sa inteleg dak si eu pot face la fel ca altii.
    As dori ceva concret dak se poate, fara sa fiu trimisa de pe un site pe altul. Vreau sa stiu dak form. BR1 este valabil si pt mine, pt k eu nu lucrez iar sotul nu poate demonstra k a lucrat un an fara intreruperi.
    Cu form BR1 te poti si inscrie la HO sau doar poti trimite pt yelow/blue card????
    Merci mult!

Share This Page