22.8 C
London
Sunday, May 31, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Inregistrare la NMC

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by tatus05, Jul 8, 2008.

1. tatus05

tatus05 New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello- Buna. Am o intrebare pentru cei care lucreaza ca asistenti medicali in UK. Eu am terminat colegiul de asistenta medicala in 2007 si am obtinut diploma de studii superioare de scurta durata ( 3 ani ). Intrebarea mea este urmatoarea: trebuie sa am ceva vechime in Romania in domeniu pentru a ma putea inregistra la NMC sau nu...si daca da cata vechime? Pe site-ul de la NMC scrie ca automatic recognition pt cei care detin diploma de studii superioare de scurta sau lunga durata,insa ar fi prea frumos sa te inregistrez fara vechime in RO. Please help me ca-s foarte derutat. Mersic din suflet. Take care of you. -takecare- akecare-

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Ai pm de la mine cu id-ul de yahoo,da,se poate

3. costi_ionut2002

costi_ionut2002 New Member

Trophy Points:
    0
    se poate inregistra la nmc ca asistent medical fara experienta in romania? doar cu postliceala de 3 ani?

4. Flo47

Flo47 New Member

Trophy Points:
    0
    Da,se poate

Vreau sa pun o intrebare,am pinul de un an de zile.Ce se intampla daca lucrez doar ca si carer,nu ca si nurse?Imi voi pierde pinul dupa cei 3 ani?
    sau cat timp trebuie sa lucrez ca si nurse in astia 3 ani pt a nu pierde pinul?

Multumesc

5. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu din cap, exact cat trebuie sa practici minim in cei trei ani, dar stiu sigur ca scrie pe site NMC pe acolo unde e si declaratia ce trebe data in acest sens la 3 ani si reinoirea PIN.

Adica scris cu Tapatalk din Galaxy S2

6. Nicholas

Nicholas New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page