10.2 C
London
Saturday, March 28, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

inregistrare la NMC

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by mcristianm, Oct 15, 2016.

1. mcristianm

mcristianm New Member

Trophy Points:
    3
    Buna ziua.
    Sunt absolvent de liceu sanitar. In 1996 am urmat cursul de echivalare. In perioada 2004-2015 am lucrat in Italia ca si asistent( inca sunt inscris in colegiul de acolo).
    In 2015 am aplicat la NMC pentru PIN. In ianuarie anul acesta am primit decizia: trebuie urmez un curs de "adaptation programme" cu durata de trei luni .Cursurile astea nu le organizeaza nimeni, si NMC stie asta. Am facut contestatie (mi-au spus ca va fi prelucrata conform stage 2) si raspunsul a fost " ne pare rau dar in momentul asta nu va putem ajuta etc etc). Se refereau la faptul ca nu sunt organizate cursurile.
    Am o colega de liceu care in 2013 a obtinut pin-ul. De asemenea, stiu ca o persoana in aceeasi situatie a obtinut pin-ul anul trecut - cu ajutorul unui avocat;primise cred aceeasi decizie(din pacate nu pot contacta aceasta persoana pt mai multe detalii).
    Ma poate ajuta cineva cu o informatie? Stie cineva un avocat care se ocupa cu asa ceva ?
    Multumesc mult !

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Tu ai intrebat NMC sau ai intrebat la ceva universitati daca au acest curs?
    Eu personal si inca vreo caruta de alti asistenti am facut acest curs, nu zic, acum 10 ani, de aia nu stiu exact daca o mai exista sau nu (banui ca da) .

mcristianm likes this.
  3. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
  4. mcristianm

mcristianm New Member

Trophy Points:
    3
    Multumesc Splash, dar din cate stiu " return to practice" nu e același lucru cu" adaptation programme", o spun si ei parca. O sa trimit un mail sa vad ce zic si o sa-ti spun . O zi buna !

splash likes this.

Share This Page