7.1 C
London
Thursday, November 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Informatii

Discussion in 'ARHIVA' started by gogumic, Aug 25, 2007.

1. gogumic

gogumic New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea!
    Vreau sa vin sa stau o perioada in uk si as dori sa inchiriez un apartamentvin ca turist si nu vreau sa stau la hotel....se poate inchiria daca nu am acte pt uk sau trebuie sa am pe cineva care are acte si este stabilit in uk?

Va multumesc si bafta multa!

2. Anonymous

Anonymous Guest

E cam complicat cu inchiriatul. In general inchirierile se fac prin agentii care, cam asa e sistemul aici, au in grija administrarea pe parcursul inchirierii. Deci isi iau masuri de precautie cu privire la chirias. De obicei cer pe langa actele de identitate si statement bancar si payslip de la munca si chiar fac un credit score checking.
    Deci e cam complicat daca nu stai deja aici si vrei sa o faci direct venind din Romania.
    Varianta cea mai uzitata aci e house share, adica poti imparti casa si chiria cu cineva, oricum e prea scump sa stai singur. Asa ca poti urmari anunturile romanilor care au deja casa inchiriata si cauta persoane cu care sa imparta chiria.

3. gogumic

gogumic New Member

Trophy Points:
    0
    Multam' fain....Cu vreo 2000 de lire cam cat se poate rezista pe acolo...doua persoane?

4. alla

alla New Member

Trophy Points:
    0
    Salut everyone -wave-
    O intrebare : la aeroport aia verifica in bagaje, le desface? Pt ca am vacuumat hainele ca sa-mi incapa si va dati seama ce ar fi daca aia le desfac [:)]

5. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa cate stiu eu te verifica numai in tara de plecare, la check-in le trec prin raze si daca li se pare ceva suspicios te cheama mai tarziu (sa fii cu urechile ciulite daca-ti pronunta cumva numele), cand ajungi in tara de destinatie nu e mai nici o prb, mergi si-ti ridici valiza de pe banda rulanta in cazul care nu ti-o pierd cei de la aeroport si cu asta basta.

6. georgeregister

georgeregister New Member

Trophy Points:
    0
    Verifica numai in bagajul de mana, cel pe care-l iei in avion.

7. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Alla

Nu iti verifica nici un bagaj nimeni. Totul e scanat si se vede clar ce ai cu tine. Doar daca au neclaritati iti vor cere sa le arati ceva anume. In Romania se poate sa faca figuri daca treci prin "nimic de declarat" si e posibil sa insiste sa vada ce bunuri ai adus in tara. Mi s-a intamplat si i-am ignorat zambind.

-wave-

8. gogumic

gogumic New Member

Trophy Points:
    0
    K.cu bagajele ne-am lamurit:)...cu 2000 cam cat putem sta pe acolo?

9. oxanel

oxanel New Member

Trophy Points:
    0
    2000 euro sau 200gbp? cate persoane si cat timp? si depinde si de preferinte, vreti sa stai singur sau cu mai multi in casa ... etc

10. alla

alla New Member

Trophy Points:
    0
    Thanks guys ! see ya cya

11. gogumic

gogumic New Member

Trophy Points:
    0
    oxanel 2000gbp ....sunt eu cu prietena.casa de ex m-ar interesa sa zic o garsoniera.
    nu in nu stiu ce zona cu fite....si de stat nu stiu,daca e de bine poate raman pe acolo...ca m-am cam saturat de stat in Ro.Daca ai timp...si poti sa meditezi un incepator in UK...poti sa imi lasi mesaj pe mail.Multam fain.

12. motorpower

motorpower New Member

Trophy Points:
    0
    salut everybody...as vrea sa stiu si eu un site din anglia cu oferte masini...camioane sau masini mici...de preferat camioane...va rog frumos....o zi buna

13. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
  14. motorpower

motorpower New Member

Trophy Points:
    0
    trucks for buy

thanks....dar e ceva strange acolo...ca sa aflu preturi pt camioane tre sa am cod postal personal din UK...ceea ce eu nu am...mai e vreo alta varianta? pt ca eu chiar vreau sa cumpar un camion sau 2 de acolo...

15. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    Nu e deloc 'strange' ca-ti cere codul postal. In felul acesta, iti vor fi afisate ofertele incepand cu cea mai apropiata locatie de adresa ta. Poti folosi orice cod postal doresti.
    De exemplu acesta M2 4JB -e o locatie in Manchester !
    Bafta!!

Share This Page