24.7 C
London
Wednesday, July 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

In sfarsit un moldovean la functia de PM

Discussion in 'in Romania' started by Dio, Feb 7, 2012.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Pot sa puna si o profa de Botanica din partea mea, important e sa fie din Moldova.
    Este singura schimbare reala in guvern. In rest , moldoveni , munteni , ardeleni , dobrogeni ,PDL , USL , UNPR sau de oriunde ar fi , atunci cand ajung sus se apuca de furat in numele poporului care-i prost si-i voteaza.

2. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0
    apropo de nimic, adica de topicul in sine -limba- , mai john_nutt imi faceam griji ca ai disparut, bine ca ti-a revenit glasul -thumbsup-

it's good to have you back! -da-da-

3. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Livia,
    copil mic,

mai ai multe de invatat! -iamcool-

Moldovenii nu dispar!
    Unii stau in asteptare, in starea de cocon,
    unii se mumifica,
    dar nu dispar!

Si Stefan se va intoarce! -thumbsup-

4. Anonymous

Anonymous Guest

Te salut ,Livia.N-am disparut , am fost zilnic cititor de forum insa nu gasesc informatii suficiente despre cum sa emigrez in Anglia si ce acte imi trebuie.
    Ma astept sa bage astia pasapoarte si viza in curand pentru Hounslow iar eu nici macar sa ma descurc in limba asta, frumoasa , britanica, a lui Shiva, n-am apucat sa invat.

Dromaderule , acu de tot avem noi "pile" la prim ministru , o punem de o afacere ceva cu statul si noi? Vindem mamaliga la sinistrati , certificate europene la asistente,NIN la cine nu reuseste sa ia, programari la YC sau BC , gasim noi ceva, bani sa iasa.

5. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Nu stiu de ce, dar am senzatia ca MRU va fi viitorul presediunte RO dupa nov 2014… caz in care va fi primul presedinte moldovean dupa aproape cinci decenii, adica de la Dej incoace...

6. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
    Are vreo relevanta ca hotii sunt dintr-o anumita regiune a tarii ?
    Trebuie sa fii cam redus sa crezi in astfel de apartenenta, zau. Bafta la suportul noului guvern marioneta.
    Se pare ca Basescu, chiar i-a fentat pe unii(majoritatea) dintre romani cu mutarea asta cu un nou guvern. Chioru dracu, il duce mintea si tupeul.
    Romanii care au iesit pe strazi pt un viitor mai bun sunt jigniti...nu atat de Basescu cat de ceilalti romani care au pus botul la mutarile capitanului.

7. mgeorge

mgeorge New Member

Trophy Points:
    0
    moldovean sau nu omul nu s a putut abtine si a scos si el o duda...l a intrebat o reportera "domle cum comentezi nu stiu ce" si dragul nostru moldovean a zis "eu nu comentez ,eu muncesc" ..haha,f buna..boc era tot cu dude de astea ,asadar si prin urmare tot cu un boc ne am ales

8. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    Nu e el cel care a fost Ministrul de Externe demis prin 2006-2007? (nu-mi mai amintesc bine, dar era ceva legat de niste muncitori romani in Iraq).

Imi amintesc ca in perioada respectiva, am vazut ceva declaratii de-ale lui si m-am gandit ca pare tip coerent; pe de alta parte un personaj demis in urma unor probleme (sau scandal???), ulterior nominalizat PM, mie personal nu-mi inspira incredere...moldovean sau nu.

9. topi

topi New Member

Trophy Points:
    0
    O fi el absolvent de Oxford, dar Putinica de Romania nu a uitat apucaturile mioritice, adica sa vorbesti fara sa gindesti: -nas-

Pai pentru ce mai platesc romanii impozite daca tot ei trebuie sa "desfunde drumurile". Si cu ce sa desfunde drumul ? Cu miinile? Oare toti au buldozer in garaj sau lopata in sifonier?

La fel si cu inundatiile.

Continuind rationamentul, si Becali ar trebui sa primeasca o medalie ca a sechestrat/batut niste hoti. Dar pentru asta a stat "la frig/racoare" o luna.

-nu-stiu-

http://www.hotnews.ro/stiri-esentia...arii-deszapezeasca-cetatenii-stea-caldura.htm

10. andreiuta12345

andreiuta12345 New Member

Trophy Points:
    0
    Moldovean, ardelean , oltean…nu conteaza…ci sa fie ROMAN cu sufletul…
    Personal imi place noul premier mai cu seama ca e nascut in aceeasi zi cu mine desi acest criteriu nu are nici o relevanta:)). Pare un baiat destept dar nu imi inspira 100 % incredere..datorita trecutului nu tocmai ‘ORTODOX’…
    Pt cei care inteleg anumite lucruri , se vede de la o posta ca in spatele lui e altcineva care ii ghideaza pasii…E un om citit, mananca istorie pe paine, dar la capitolul diplomatie a facut greseli in trecut. Sper sa fi invatat din greselile din anii trecuti..
    Cabinetul alcatuit de el e un pic dubios baza pe 'cooperari politice'…Cum poti sa lasi Finantele pe mana unui pusti de 31 de ani al carui tata e mare si tare…)…Tara e intr-o situatie foarte proasta!!!…Japonezii i-au dat o lectie , acum cativa ani..Oamenii in varsta au mai multa experienta…Tare imi e ca se repeta episodul Conventia Democratica…si tara se duce si mai de rapa…si se duce…direct in prapastie…
    Un pic offtopic dar vroiam sa va zic ceva de ceva vreme..Voi stiti cati romani de valoare exista in tarile cu renume, care au plecat scoliti din Romania si care ar putea sa schimbe intr-adevar ceva la nivel politic in Romania dar nu intervin..de ce oare?? ..La master aici in uk mi-am dat seama, ascultand din ce carti dadeau exemple..ma refer la partea de Politica..Dar nu vor sa se bage..de ce…pt ca e nevoie ca (populatia)oamenii sa fie corecti cu ei in primul rand si sa schimbe totul din temelii avand la baza criteriul valorii, experientei nu banii si relatiile ascunse….
    Cui ii place place sa fie reprezentat ca natie , la nivel inalt de oamenii fara experienta sau si mai rau oameni care nu au nimic in comun cu Politichia??-gen EBA- scolita pe la Particulara.. Romano- Americana..(frectie la picior de lemn cu carmol Diana..) sau europarlamentarul Becali..care a facut cativa ani la mititica nu numai prin Romanik ci si prin Bulgarik ceea ce nu se mentioneaza in Romanik....si lista continua...iar bietii oameni sufera...si ma opresc aici...
    We will see ….;)

11. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
    Oameni buni, nu mai confundati inteligenta cu bunavointa.
    Degeaba este el destept si descurcatret si istet si muncitor si alte epitate din astea daca intentiile lui nu au nimic in comun cu bunastarea nationala.
    Si Basescu e destul de dezghetat la minte dar face numai rele. Udrea, cat e ea de blonda si cat de mult s-a facut misto pe seama ei, e unsa cu toate alifiile si ne-ar f*te in secunda doi pe toti. Pana chiar si Emil Boc nu-i mai prejos. Si-a luat comisioanele grase, si-a facut treaba, acum a plecat linistit lasand alt guvenr in spate, el s-a cam absolvit de toate relele, nu-l mai doare nici capu' acum.

Romanilor le-a fost plasata momeala foarte bine...si fug dupa ea mai rau ca niste catei dupa mancarea care i-o da stapanul.
    Nu facem decat sa ne imbatam cu apa rece.
    Daca se vrea a se face ceva totusi, protestele trebuie continuate pana la extrem, pana vor pica toti.

12. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Mie imi da un pic de fiori reci acest nou ministrel. Se vede clar ca este un tip foarte doxat, dar pe langa faptul ca detine un "dosar greu", mai are un imobilism in mimica fetei, in atitudine, de ma ingheata. E adevarat ca am capatat fobie pt dinamica mimicii basesciene, dar nici extrema cealalta nu o imbratisez, mai ales cand spune prostii gen aia cu "nu putem plati lenea la nesfarsit"( cand de fapt catunele alea amarate sunt pline cu octogenari) Dar o spune cu atata determinare si atat de rigid, ca nu prea vine multora sa-l contrazica. Are ceva din Putin.

13. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
    Se pare ca e foarte inversunat in actiunile pe care le face, chiar mai inversunat decat Boc.
    Boc nu era atat de inversunat, era doar foarte convins ca ceea ce face este bine insa acest nou ministru e hotarat sa taie si sa spanzure in vederea obtinerii unei imagini populare bune.... mai ales ca are doar 9 luni la dispozitie.

14. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
  15. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page