16.3 C
London
Wednesday, September 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Imi permiteti sa ma prezint?

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by aratex, Apr 27, 2015.

1. aratex

aratex New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua

Ma numesc Ioan Bobia, vin din Sibiu si am 45 de ani. Am fost in timpul revolutiei in armata in Ploiesti, unde am aparat rafinariile si populatia. Am plecat din tara in 1991, tanar si cu ambitii.

Viata nu a fost usoara, din Austria am ajuns in podul trenului in Elvetia. Am lucrat la o scoala de calarie (la coada calului, cum se spune) cate 65 de ore pe saptamina, dar a fost bine. Apoi m-am hotarit sa studiez stiintele economice. Ca sa ma descurc am inceput sa reinvat franceza (norma era de 11 cuvinte pe zi) si sa refac toate examene le bacalaureat. Asa am reusit sa-mi indeplinesc visul si sa ma finantez.

De atunci am ajutat mult ca persoana privata in Romania, cu multe, multe pachete la scoli sau la cunostiinte pentru a fi impartite mai departe sau chiar si cu bani. Pot sa spun ca direct si indirect am ajutat multe persoane. Dar cazul cel mai greu vine acum si am nevoie de ajutor. Vreau sa ajut pe cineva pe care respect enorm, dar care a fost pacalita si a pierdut multi bani. De aceea toata existenta ei e in pericol. Daca vreti sa stiti mai multe, va rog sa intrati pe rubrica CARITABIL.

Va multumesc si va doresc tuturora toate cele bune!

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    de cine i-ai aparat, chiar erau dusmani sau doar diversiune multa?

Share This Page