19.2 C
London
Friday, July 03, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Helppp , cineva din BASILDON ??? Sau un orad apropiat ????

Discussion in 'IN ZONA TA' started by dana92, Sep 17, 2015.

1. dana92

dana92 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor !

Sunt mama '' disperata '' a unei fetite frumoase si cuminti de 15 ani :) ... va rog din suflet sa ma ajutati cu ceva raspunsuri ... am mari probleme cu fostul sot , nu vrea sa imi mai dea pensie alimentara la copil in conditiile in care lucreaza in Anglia si castiga destuul de bine .
    Daca stie careva cam cat castiga un sofer taxi in Anglia ( Basildon ) si ce firme de taxi exista in orasul respectiv ?
    Vreau sa il caut la locul de munca si sa ii aflu veniturile , am hotarare pe 25 % din venitul lui lunat , iar pana acum a trimis cat a vrut , cat a putut ... acum nu mai raspunde deloc :( . Nu am decat adresa lui si numarul telefon , iar politia din tara mi-a spus ca e aproape imposibil sa il gaseasca sau sa il sanctioneze cumva :( .
    De ACEEA INCERC SA ADLU MAI MULTE DETALII DESPRE EL , SA LE DUC PE TAVA POLITISTILOR CAND VOI DEPUNE PLANGERE -trist- , nu o fac din rautate , doar de nevoie ... e tare greu in tara sa cresti de una singura un copil de liceu .
    Va multumesc mult si numai bine tuturor !!!

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Re: Helppp , cineva din BASILDON ??? Sau un orad apropiat ??

Ca sofer de taxi nu are un venit constant si regulat. El nu are salariu, lucreaza pe cont propriu, e self employed. In afara de asta, banii care ii produce sunt cash, nu se consemneaza pe nicaieri, iar firma de taxi nu iti va da nici un fel de relatii.

Eu te-as sfatui sa o lasi mai moale cu politia si alte d-astea, ca sansele sa il caute vreo autoritate in UK pentru abandon de familie in RO sunt practic nule. Incearca sa vorbesti cu el, sa ii spui ca ai probleme, etc. Vorba dulce mult aduce!

3. dana92

dana92 New Member

Trophy Points:
    0

De parca nu asta as fi facut , ii tot zic de o luna dar sa il ia dracu ca nu mai raspunde . Ms , o seara buna !

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38

daca asa ii vorbesti pe site, imi cam imaginez cum i te adresezi direct si de ce nu prea raspunde...

cum spunea si albea, incearca un ton mai prietenos, explica-i ca ai nevoie de ajutor si vezi care e situatia lui (poate ca nu are posibilitai momentan samd).

daca totusi nu va intelegeti exista proceduri legale in acest sens http://www.just.ro/LinkClick.aspx?filet ... tabid=2699

5. dana92

dana92 New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc frumos ! Vorbesc asa ca m-a adus la disperare :( , nu ai cum sa iti imaginezi cum ma adresez lui si nici cat am tras de pensia alimentara de 13 ani de zile . Iti dai seama ca o luna intreaga i-am vorbit frumos , i-am spus cand poate si cat poate , doar sa imi spuna aproximativ o data ... l-am inteles cateva luni pana a ajuns acolo si nu l-am stresat de bani :) , l-am lasat sa se puna '' pe picioare '' ... ideea este insa ca nu mai raspunde deloc la nici un mesaj nici online , nici pe telefon indiferent ca i-am vorbit frumos .... initial a zis ca pune pana pe 10.09 apoi a amutit ... asta ma dispera .
    Inca o data , multam' de informatie :) . Nb !

6. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38

atunci n-ai decat sa-i trimiti un ultim mesaj sa-l anunti ca vei incepe procedurile legale pt a obtine drepturile copilului si gata.
    daca raspunde bine, daca nu o sa-l gaseasca poate autoritatile

Share This Page