11.8 C
London
Thursday, October 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

HELP! - asistenta medicala Irlanda

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by booghy18@yahoo.com, Oct 19, 2010.

1. booghy18@yahoo.com

booghy18@yahoo.com New Member

Trophy Points:
    0
    As vrea in primul rand sa salut pe toata lumea prezenta pe acest forum,nu de mult timp mama mea a aplicat pentru recunoasterea si inregistrarea studiilor de asistenta medicala in Irlanda,acum a ajuns la pasul cu trimiterea acelei RECOMANDARI sau Certificat prin care ministerul atesta ca este asistent medical generalist,nu inteleg un lucru si anume : "please ensure that you arrange for a Certificate of Current Professional Status to be forwarded directly to An Bord Altranais from your competent authority"

Dupa pasul cu trimis cererea de inregistrare si suma de 200 ce urmeaza?Boardul Altranais va cere Ministerului Sanatatii Roman sa puna la dispozitie acest act sau trebuie sa fac eu ceva ca acel act sa fie trimis catre Altranais? Multumesc !

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Re: HELP!

Mamei tale i se cere sa se asigure ca acel certificat profesional sa fie trimis la An Bord Altranais, care este un fel de colegiu al as medicali din Irlanda. Cu "suma de 200" nu stiu la ce te referi.

3. booghy18@yahoo.com

Trophy Points:
    0

Pai am inteles ce i se cere ,dar cum?Nu am inteles daca Ministerul de la noi trimite direct la cererea celor de la Altranais sau daca trebuie sa facem noi cereri ceva ca sa plece documentul de la noi. Cu suma e foarte usor ,ca sa aplici pentru inregistrare la ei trebuie completat un formular si impreuna cu suma de 200euro trimiti la ei .

4. booghy18@yahoo.com

Trophy Points:
    0

M-am descurcat,ms oricum,topic inchis !

Share This Page