11.3 C
London
Tuesday, November 24, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne unim!

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by Miamia, Jul 15, 2016.

1. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    Impreuna vom avea o voce. E timpul sa ne cunoastem si sa ne aparam drepturile. E timpul sa promovam Romania. Suntem romani in Anglia si contam.

2. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Muti cred ca au citit ce ai scris tu si au replici,dar se abtin sa le scrie. Ma risc eu
    Felicitari de initiativa. Doar ca sa stii ca nu esti prima persoana care face apel la unire, dar ai putea fi prima care reuseste sa aiba rezultate.
    Mult succes.

3. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Entuziasmul tineretii are si el niste limite. In linii mari, cam toti de pe aici au incercat mai demult sa promoveze Romania, cum e si firesc, din Romania. Dar cum orice vis frumos se termina la un moment dat, desteptatorul (alarma telefonului) i-a adus la realitatea cu unica optiune de a pleca unde vad cu ochii si sa se promoveze singuri. Adicatelea treaba e in felul urmator: nu e nevoie de nici o unire ca sa promovezi Romania. Daca o faci tu de unul singur (una) e perfect ok. Eu, unul asa fac.

4. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    Se pare ca 13 e ziua mea norocoasa, e bine ca macar stiu ca nu sunt singura care vrea sa promoveze Romania , multumesc de cuvintele frumoase. Hai sa imi asum si eu un pic de vina pentru semi esecul indemnului meu la unire, nu ma pricep la vorbe, si suna un pic pompos anuntul. Eu am mentalitate de taran, adica spun ce gandesc fara sa dezvolt idea si se pare ca nu e de ajuns.

5. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    Bine, bine si eu fac la fel, promovez de una singura, dar e dovedit in toata lumea daca vrei sa ai un impact cat de cat semnificativ nu o poti face de unu singur. Decat daca esti un geniu, sau sportiv de performanta sau etc. si eu sigur nu sunt. Imi cer scuze, nu am prins idea cu "entuziasmul tineretii".

6. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Nu am inteles care e scopul 'unirii'... RO ramane totusi colonia penala a EU...

Accepti sa-i bagam si pe 'penali' in ecuatie?... fara a neglija pestii, prostituatele si smenarii RO din UK.

7. mario94

mario94 New Member

Trophy Points:
    0
    Este cineva din Leeds ?

8. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    Cine a spus ca romanul nu s-a nascut poet? Romania ramane 'colonia penala' a EU... Te bazezi pe ceva statistici cand afirmi asta sau asa 'simti' tu?
    Toata lumea are dreptul LA o a doua sansa, asa ca da 'penali' sunt bine veniti daca pot contribui LA scop.
    Scopul unirii e foarte clar. Promovare, afirmare, schimbare, impact. De exemplu, EU personal cred ca timpul de asteptare pentru residenta permanenta de 6 luni este ceva ce trebuie schimbat, singura nu pot face nimica dar daca as avea 'unire' as avea o sansa sa schimb ceva.

9. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Cred ca ilustrul nostru coleg de forum isi bazeaza afirmatia pe fapte reale. Vezi si stirile din presa scrisa si/sau vorbita. In tot cazul, din experienta proprie iti spun ca cel mai cunoscut personaj peste hotare din viata publica din RO este duduia Kovesi.

10. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Cine a ascuns butonul de like? aveam de gand sa-l folosesc

2 people like this.
  11. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Protestul tau (daca ar fi) ar fi jenant si fara fundament… ‘barking up the wrong tree’ cum ar spune brexitanul…

Decizia in cazul unei aplicatii de tip PR in mod normal dureaza pana in sase luni… asta e perioada legala de asteptare, iar legislatia e cea stabilita in Comisia Europeana.

Nu poti obtine progres doar prin hairupism proletar… e nevoie si de creier.

12. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    " Nu poti obtine progres doar prin hairupism proletar...e nevoie si de creier". Da, corect, dar cine a zis ca unirea e doar in numere, unirea e si de 'creiere'.
    Dupa cum spuneam, daca e lege nu inseamna ca e corecta si ca nu se poate schimba. Argumentul meu este ca 6 luni e aceasi cerinta legala ca si pentru cetatenie si evident PR nu e acealasi lucru deci ar trebui sa revizuiasca timpul de asteptare.
    Dumneavoastra si ilustrii colegi de forum, ati pierdut un lucru foarte important, speranta si increderea in poporul roman, in romanii din Anglia si valoarea lor.

Share This Page