6.8 C
London
Wednesday, December 11, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. daniells71

daniells71 New Member

Trophy Points:
    0
    -limba-
    sunt bucuros sa vad si sa aud ca mai exista romani de treaba in lumea asta...ca sunt fericiti sau nu cu situatia actuala asta este alta problema...ideea este THINK POSITIVE...BE STRONG...
    dar sunt si dezamagit deoarece vad ca exista in aceasta natie de degenerati englezi suficient de multi idioti refractari la tot ce este nou si care inca se mai cred stapanii Indiilor sau a Hong Kong...
    aici la firma unde lucrez ca care worker, este regula -nu-zic- , si trebuie doar sa -sssst- si sa -bravo- cum gandeste managerul activitatea ta...
    WRONG...managerul este o b*** care are doar cap, fara nimic in el si careia ii mai trebuie un bici ca sa se impuna suficient de tare
    daca auziti vreodata de ALEXANDRA SYDNEY si posturi de angajare aici, sfatul meu...delete si next page...altfel ajungi ca mine, cu un salariu lunar de 500 GBP in cont, o luna intreaga lucrata ca sofer + care worker, si un payslip cu un salariu frumos, dar numai pe hartie, minim 1200 GBP...
    asa ca, va intreb EXISTA PE AICI PE FORUM VREUN AVOCAT SAU SOLICITOR CARE SA MA AJUTE SA-MI RECUPEREZ BANII DE LA ACEASTA FIRMA SA POT PLECA LA DRUM IN ALTA PARTE, LA UN NOU ANGAJATOR ??? telefonul meu este 07884330718...multumesc de ajutor si sa ne auzim cu vesti bune...
    -plans2- -trist- -plans- -nervos-

2. roman67

roman67 New Member

Trophy Points:
    1
    Salutare tuturor

si bine v am gasit !!

3. Tocitu Irina

Tocitu Irina New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!Eu sunt Irina și stau în Dundee.Ma poate ajuta cine să ma învețe și pe mine unde să caut de muncă sau la ce ca eu nu stiu engleză și imi este foarte greu.Multumesc

4. Tocitu Irina

Tocitu Irina New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua!Eu sunt Irina și stau în Dundee! Am nevoie de ajutorul vostru,imi caut de muncă dar nu stiu engleza... Ce ma sfătuiți să fac?

5. Bogdan0399

Bogdan0399 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua, ma numesc Bogdan, am 16 ani, sunt nascut in data de 03.08.1999, si sunt pe cale alaturi de familia mea de a pleca in UK, in principiu se va duce unul dintre parinti apoi voi veni si eu, am nevoie de niste sfaturi.

Eu fiind in clasa a X-a pe "Stiinte ale naturii" la un liceu din Bucuresti, as vrea sa stiu cam cum ma pot transfera, daca anul acesta va fi luat in considerare acolo, daca cursurile ulterioare defasurate in UK se vor lua in considerare, atat terminarea acestor clase de liceu cat si factultatea ( acolo nu stiu cum le zice ), iar cat despre BAC, nu o sa pot sa il dau daca nu am liceul terminat in Romania, nu e asa ?

In concluzie caut pe cineva care sa aiba rabdare sa imi explice mai multe chestiuni legate de mutarea in UK, atat la capitolul locuri de munca ( acte, etc pentru parintii mei ), dar mai ales la sistemul de invatamant pentru mine.

Multumesc anticipat,
    Bogdan.

6. gioni

gioni New Member

Trophy Points:
    3
    salut , tuturor colegilor !

7. Jack2

Jack2 New Member

Trophy Points:
    3
    Bine v am gasit !

8. Viorel.C

Viorel.C Member

Trophy Points:
    8
    Occupation:
    Moneymaker.
    Daca un chinez vine in Romania sa isi caute de munca, dar nu vorbeste limba romana, tu ce l-ai sfatui sa faca ?!

9. roman67

roman67 New Member

Trophy Points:
    1
    o parere ?

cauta o firma unde patronul sau directorul sau .., cineva din conducere e roman ... poate ...poate ai noroc ... daca il convingi de capacitatile tale

e doar o opinie , poate nu e foarte grozava ...dar e de luat in calcul ...

10. Gaby.UK

Gaby.UK New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut , cu respect , pe toti membrii acestui forum . :)

11. silverado

silverado New Member

Trophy Points:
    3
    Buna , tuturor !! -bravo-

12. Vladimir21

Vladimir21 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor, Vladimir ma numesc, 21 de ani am. Am fost in UK o scurta perioada, 3 luni mai exact, la inceputul lui 2014, la munca, ca tot romanul, si pot sa spun ca mi-a placut tare mult. Acum caut sa ma intorc, sa o iau de la 0. Caut de munca, si automat caut persoane cu care sa vorbesc, pe care sa le cunosc, cu care poate chiar sa leg o prietenie. Am postat un topic nou, unde m-am prezentat, si unde astept raspunsurile voastre, orice fel de ajutor, cat de mic ... fie ca e el un sfat, sau o oferta de munca, sunt bine venite.

Va urez o zi excelenta tuturor.

13. edugen

edugen New Member

Trophy Points:
    0
    Salut tuturor!

14. Beniatesoaie

Beniatesoaie New Member

Trophy Points:
    0
    Salut tuturor,e cineva de pe langa Radstock sau Frome?

15. blue_sky

blue_sky New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!
    Suntem un cuplu , ( avem varsta in jur de 30 de ani) ,veniti in Anglia de 1 an de zile si se pare ca inca nu ne gasim locul... Acum prevedem o mutare de locatie din Sheffield in Nottingham si daca aveti placerea sa ne cunoastem sau vreti sa ne ajutati cu niste sfaturi de abea asteptam sa luam legatura.

16. B0bby019

B0bby019 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut tuturor :)

17. NicoletaD

NicoletaD New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare!

18. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    De ce e forumul asa mort? Cred ca acuma e un moment bun sa ne unim si sa dovedim ca noi romanii suntem in UK si vom ramane.

19. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Sa ne unim deci!

20. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    Ceva idei? Cum ne unim? Grupul din Bristol nu prea are activitate IAR cel din Londra nu pare mai activ.

Share This Page