5.1 C
London
Saturday, December 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. myka

myka New Member

Trophy Points:
    0
    Buna , sunt Mihaela , sunt noua pe acest forum . Imi plac postarile voastre asa ca va urmaresc cu interes . Felicitari adminilor si userilor care sar in ajutorul celor care au nevoie .Sunt in cautare de job in domeniul medical si tot ceea ce am citit aici imi este de un real folos .Firma cu care vreau sa plec se numeste PCQ RECRUITMENT , tare as vrea sa stiu daca sunt seriosi sau daca a mai plecat cineva cu ei . Sa auzim de bine !! -hipno-

2. LoredanaAdela

LoredanaAdela New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, sunt Loredana si locuiesc in Luton. Am venit in Anglia in speranta ca imi voi gasi un loc de munca ca si asistent medical. Am gasit si eu o firma de recrutare si pastrez legatura cu o persoana care lucreaza la acea firma si e romanca. Daca doresti iti pot da mai multe detalii.

3. myka

myka New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Loredana , mi-ai fii de un real folos , astept detalii .

4. valeriu_vl

valeriu_vl New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea,sunt Valeriu,am sosit in UK mai exact in Wellingborough acum 6 luni prin agentie,recent m-am mutat in Beaconsfield unde nu mai lucrez prin agentie.

5. tekla

tekla New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    Sunt Tekla, sunt noua pe forum.
    In septembrie voi ajunge ca health care assistant in Macclesfield.
    Va salut pe toti!

6. Cappuccino16

Cappuccino16 New Member

Trophy Points:
    0
    Bună tuturor !

Sunt si eu Roman pe aici in "inglesia" asa cum glumesc cu cativa prieteni si ma numesc Sabin. Locuiesc in Cottingham satuc din Kingston upon Hull sau "Hull" cum e jargonul pe aici. Lucrez ca asistent medical , cant la chitara, la pian, muzicuta de plictiseala, imi place sa ma plimb cu rolele , bicicleta, sa merg sa fac focuri de tabara , sa calatoresc si sa practic arte martiale. Imi plac cartile bune si ma puteti numi hipster pentru ca prefer sa stau cu chitara pe plaja sa cant la un foc si sa beau un vin bun decat sa merg intr-un pub. Mai joc un joc ocazional sau ma uit la un anime/film. Apreciez orice gen de muzica mai putin manele, ala e zgomot.

Ce pot sa mai spun despre mine, locuiesc aici dar nu pentru mult. Planuiesc sa ma mut in August in Swansea sau Guildford. Depinde unde gasesc oferte cat mai bune si ce review-uri gasesc despre orasele respective. Inca ma documentez.

Sper sa mai fie activ forum-ul si prietenos :p

7. oanaoana3107

oanaoana3107 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Numele meu este Ana ,inca sunt in RO,in august termin scoala postliceala sanitara,specializare AMG.Sunt f hotarata sa plec in UK,am primit o oferta de la firma NEXTRECUITMENT pt un spital in Tonbrigde(Raphael Medical Center).la inceput ca si care assistant.Este cineva care a mai plecat cu aceasta firma sau cineva care lucreaza acolo?? As dori si eu niste informatii.
    Multumesc!!

8. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38

Salut Sabin. Si noi dupa 1.5 ani de locuit in Hull ne-am mutat cu serviciu in Guildford. Daca ai intrebari pune-le pe privat.

9. sysrex

sysrex New Member

Trophy Points:
    0
    Salut si bine v-am gasit,

sunt Alex, m-au adus de curand langa Belfast pentru un rol de administrator de sistem, daca exista cineva dintre voi cu probleme de ordin tehnic pm cu incredere.

Sa auzim numai de bine.

10. anitana

anitana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,
    Eu inca nu m-am mutat in Uk, dar intentionez din febr. Deocamdata incerc sa vad cum pot sa-mi acreditez diploma de asistent bft; este motivul ptr care m-am inscris pe acest forum.
    Sunt din Deva si intentionez sa ma mut in Londra.
    Deocamdata locuies la Geneva dar aici e fffffffff greu cu actele...asa ca...incerc in UK

Va salut pe toti si va doresc numai de bine sa auzim mereu!

11. Alina David

Alina David New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata tuturor!

Ma numesc Alina si locuiesc in Peterborough. La multi ani tuturor care isi sarbatoresc astazi ziua numelui :)

12. Cornel1987

Cornel1987 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor. Sunt nou prin UK si caut o camera disponibila prin Bedford sau imprejurimi. Cineva care ma poate ajuta? Contactati-ma la nr asta va rog 07473278370

13. Loren@

Loren@ New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, ma numesc Liliana...habar nu am cum sa ma descurc aici dar sper sa reusesc -trist-

As vrea sa cer cateva informatii domnului avocat Marian Dragut...am scris un mesaj insa acum, fiind nou venita dureaza cam 3 zile pana e aprobat.Ma bucur sa va cunosc si am sa va relatez o scurta povestioara a mea, poate ma puteti ajuta si voi cu cateva informatii. In primul rand, sunt persoana cu dizabilitati, utilizanta de fotoliul rulant.Iubitul meu a plecat in Anglia acum 3 saptamani pt a-mi oferi o viata mai buna.A luat dovada de la NINO urmand ca in 2 saptamani sa-i vina si actul original, el lucreaza momentan fara forme legale..si ar vrea dupa ce isi face contract de munca sa-l urmez acolo.Cu drag as veni in Anglia sa fiu langa el insa as vrea sa stiu daca eu imi pot face acte sau ceva...sa pot primi un ajutor sau servicii sociale, eu fiind dependenta de cineva, nedescurcandu-ma singura cat el este la servici.Aveti idee? Multumesc.

14. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    orice este posibil, dar trebuie sa fiti pregatiti sa asteptati si sa suportati costurile pana reusiti sa obtineti ceva, ceea ce nu e chiar f usor.
    poti incepe sa citesti pe aici ce si cum, trebuie avut in vedere cazarea (din pct de vedere cost si unde poate gasi ceva pt tine, mai ales ca ai nevoie si de insotitor), apoi restul etapelor de urmat descrise pe site
    https://www.gov.uk/dla-disability-livin ... t/overview

15. Loren@

Loren@ New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc tare mult!

16. toader

toader New Member

Trophy Points:
    0

17. toader

toader New Member

Trophy Points:
    0
    BUNA SEARA ! BINE V AM GASIT .

SUNT NOUA PE ACEST SITE ,NICI NU STIU DACA VOI REUSII SA POSTEZ (DEOARECE NUPREA STIU CUM SE FOLESESTE ACEST SITE )

INTEREBAREA MEA ESTE : LOCUIESTE CINEBA IN BRISTOL?( MAMICI CU COPII),MI AR FACE PLCERE SA NE PUTEM VEDEA CU COPII

18. ovidiu constantin

ovidiu constantin New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare!am venit de aproape 2 saptamani in mancester,sunt in cautarea unui loc de munca si sper ca aici sa pot gasi informatii,sfaturi sau chiar doar o vorba buna !

19. cristian93

cristian93 New Member

Trophy Points:
    0
    buna sunt cristi sunt din tulcea si am 23 de ani

20. lo68yc

lo68yc New Member

Trophy Points:
    0
    Hello!De-o luna ma aflu in Worthing.Mai e cineva de ''acasa''pe aici?

Share This Page