0.2 C
London
Tuesday, December 10, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. clauclau

clauclau New Member

Trophy Points:
    0
    Bafta! Si noi suntem in acelasi stadiu :).

2. olga25

olga25 New Member

Trophy Points:
    0
    Clauclau, ati cunoscut pe aici pe cineva care e deja stabilit acolo? As avea intrebari in privinta scolilor...
    SI voua bafta!

3. clauclau

clauclau New Member

Trophy Points:
    0
    Olga, sotul meu lucreaza de 2 ani in Londra, acum doar ne reintregim. Sunt scoli multe peste tot. Dar intai sa luam casuta, apoi ne ocupam de inscrierea copiilor la scoala. Daca ne nimerim prin zona o sa discutam, mergem la scoli impreuna, se cunosc copiii....daca vrei .

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    incercati sa va orientati intai la o scoala la care doriti, apoi cautati casa in zona, cat mai aproape pt sanse mai mare la o scoala mai buna si mai aproape de casa

5. clauclau

clauclau New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc, este un sfat bun. Dupa lungi cumpaniri ne-am hotarat sa ne mutam langa Londra in Gravesend pentru chiria mai mica. O sa caut informatii despre scolile din zona.

6. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    intri pe Ofsted http://reports.ofsted.gov.uk/ si vezi scolile din jur ce calificative au.
    apoi intrebati la school admissions la consiliul de care apartineti ce acte va trebuie si ce locuri au

7. clauclau

clauclau New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc mult!

8. PWS

PWS New Member

Trophy Points:
    0
    Salutări tuturor!

Numele meu este Andi Nodit și m-am înscris pe forumul Dvs. pentru a promova oferta firmei noastre, de locuri de muncă în Marea Britanie, dar și pentru a afla cât mai multe despre viața de acolo de la oamenii care o trăiesc zi de zi și vorbesc despre asta. Promovarea nu o vom face aici, ci acolo unde îi este locul - la oferte de muncă, aici vrem doar vă salutăm pe toți și să mulțumim celor care au înființat și asigură funcționarea acestui forum.
    Să aveți o zi cât mai bună,
    Andi

9. clauclau

clauclau New Member

Trophy Points:
    0
    Olga, ati reusit? Noi am luat casuta gata :). Daca veniti tot in zona ( Gravesend) poate ne cunoastem si mai important se cunosc copiii, cred ca le-ar prinde bine.

10. rizoiu vasile

rizoiu vasile New Member

Trophy Points:
    0
    Salut numele meu este costi si sunt nou pe aici cine poate sa imi spuna si mie ceva despre locuri de munca din coventri eu lucrez aici dar nu prea imi place locul de munca si doresc sa imi caut alt loc de munca cine ma poate ajuta mersi

11. olga25

olga25 New Member

Trophy Points:
    0
    Am reusit si noi, Clauclau! :)
    Doamne ajuta!

12. clauclau

clauclau New Member

Trophy Points:
    0
    Ce ma bucur, Olga! Doamne ajuta, da! Poate suntem vecine :).

13. bogdangabara

bogdangabara New Member

Trophy Points:
    0
    buna ziua,ma bucur ca v-am gasit si cu ocazia aceasta aflu si eu mai multe informatii despre lucrul in Uk
    adresa mea de mail este xtr3m3_boy_89@yahoo.com, in caz de stiti pe cineva ca angajeaza bucatar in anglia astept un mesaj pe acest mail, va multumesc -da-da-

14. Cristi1989

Cristi1989 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor! Cristi , 25 de ani, momentan sunt in Romania, si caut o modalitate protrivita sa plec in Anglia cu logodnica mea. Sper sa gasesc ajutorul aici.

P.S. Imi place foarte mult forumul acesta, si ma uimeste cat de dornici sunt romanii plecati din tara sa fie uniti , si in acelasi timp ce mare diferenta e in tara... trist

15. ella :)

ella :) New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua tuturor !
    Am nevoie de prieteni educati si nu doar de informatii spun asta pentru a face cunoscut motivul pentru care m.am inscris in acest forum care mi sa parut destul de placut si cu persoane prietenoase ( nu toti dar in mare parte da :)
    Sunt doar de 5 luni in Anglia , am muncit in Londra la Nando s dar din motive personale am schimbat orasul , Sheffield , mai este cineva aici de pe acest forum ?
    Mi se pot da cateva informatii despre acest oras la capitolu locuri de munca in curatenie cu ora as dori un maxim de 6 ore pe zi ?
    Am facut cursul de Door Supervisor inainte sa plec din Londra si sunt in asteptarea raspunsului , sper pozitiv :) si apoi o sa ma informez pentru un loc de munca in acest domeniu dar pana gasesc ceva as fi vrut sa muncesc cu ora la curatenie

P.S. felicit adminii -multumesc-
    O zi buna tuturor si sper sa devenim si prieteni -hipno-

16. catalina_andreea

catalina_andreea New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Sunt Catalina. Locuiesc in Slough de aproape 5 luni. Lucrez la o agentie de recrutare personal in Slough. Intentia mea este sa ofer un ajutor celor care au nevoie de un loc de munca.

Va multumesc ca m-ati primit in grup si va doresc mult succes!

17. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Ce fel de personal?

18. catalina_andreea

catalina_andreea New Member

Trophy Points:
    0
    domeniu hospitalier si industrial : room attendant, night porter, linen porter, warehouse operator. Se cer cunostinte bazice de lb. engleza si experienta de cel putin 2-3 luni.

19. Dianette

Dianette New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, tuturor!
    Ma numesc Dianette si sunt bucuroasa sa ingros randurile celor de pe acest forum. Sunt o aspiranta la gasirea unui job in domeniul medical. Am inceput demersurile in urma cu o saptamana, dar cochetez cu ideea de emigrare in UK de cativa ani. Apreciez sfaturile de pe acest forum, imi sunt foarte utile (eu nu sunt pusa la punct nici macar cu terminologia, dar lucrez intens la asta :) ) si sper sa invat cat mai multe de la voi.
    Sa auzim de bine!

20. beatricelolly1

beatricelolly1 New Member

Trophy Points:
    0
    grea e strainatatea..

Share This Page