9 C
London
Sunday, February 23, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #3

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, May 16, 2009.

1. robi091

robi091 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut la toata lumea

Salut, ma numesc Robert si sunt din Brasov. In 2 luni ma stabilesc definitiv in Marea Britanie-Birmingham.

Incerc sa imi fac cunostiinte de acolo si sa aflu cat mai mutle despre viata de acolo.

Stima.

2. doctordesuflete52

doctordesuflete52 New Member

Trophy Points:
    0
    sunt romani in Newcastle?

3. Adriantug

Adriantug New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua, am reusit sa ajung in UK, si normal sa gasesc si forumul acesta... -asa-asa-

4. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    bine ai venit!

5. Adriantug

Adriantug New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc mult..si sper sa "stau pe capul vostru" cat mai mult cu putinta. Acum depinde si de cum vor decurge lucrurile.

6. blizzard

blizzard New Member

Trophy Points:
    0
    Bine v-am găsit!

Salutare tuturor şi o zi cât mai bună.
    Numele meu este Cosmin, sunt din Alba Iulia, căsătorit şi deţin una bucată băieţel de 1 anişor. De profesie sunt economist iar soţia este Asistent social. Nu intru în detalii prea multe, ideea de bază fiind aceea că vrem din tot sufletul să părăsim România iar decizia noastră este luată. Dacă acum o lună eram hotărâţi ca destinaţe pentru Suedia, acum lucrurile s-au schimbat datorită schimbărilor din legislaţia suedeză. Ca urmare a acestui fapt, privirile noastre s-au îndreptat către Regatul Unit. În prezent suntem în culegere de informaţii şi încercăm să găsim din ţară un loc de muncă. Plecarea noastră nu va fi la plezneală datorită faptului că avem şi un bebe de 1 anişor şi de aceea încercă să găsim o modalitate de a veni la sigur. Într-un alt topic voi detalia păţania mea şi cât de aproape era să muşc o ţeapă cu aşa zisul job de Private Hire Taxi Driver ... Derek Merry.
    Naşpa treabă ... nu recomand nimănui!
    O zi bună tuturor.

7. Cristian21

Cristian21 New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut. numele meu este Cristi, sunt din Piatra Neamt. Am descoperit acest forum de cateva zile si sunt foarte incantat de ce am gasit aici. La fel ca multi altii de prin zona carpato-danubiano-ponta, doresc s-o tai de aici. Iau in calcul UK deoarece am cateva cunostinte care sunt deja stabilite pe Insula si sunt multumiti de viata pe care o duc acolo. Am 31 de ani,absolvent a 2 facultati, ambele in Romania (asta ca sa nu spuna unii ca nu am incercat si aici ). Sper ca revelionul 2011-2012 sa ma prinda prin UK, cu acte in regula.

8. Diana20

Diana20 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,
    De ceva vreme citesc cu mare interes tot ce apare nou in site-ul acesta si... tin sa va multumesc pentru toate informatiile pe care le furnizati.Eu sper sa imi fie de mare ajutor tot ce am aflat din acest site. Cat despre mine... sunt sosita de 3 saptamani in UK, in Luton mai exact, si inca incerc sa ma acomodez.
    Toate cele bune tuturor si

9. robi091

robi091 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare, sunt Robert si intr-o luna ma mut in Birmingham. Daca este cineva din Birmingham sa ma contacteze la ID-ul MSN/Skype/Y!M: robi09_2000 . Multumesc, sper sa imi placa in Birmingham.

10. Rabbya

Rabbya New Member

Trophy Points:
    0
    Hello

Salut la toti romanii:x:x super interesant site-ul imi place ;)) de curand am lansat si eu un mic site in romania;) pentru o bautura;;)) ... Sunt in uk mai exact in scotland .. EDINBURGH:x mi-ar face placere sa cunosc persoane care sunt din edinburgh glasgow;)) sunt student anul 2 ... Sunt venit de 2 luni:x ... O sa am si cateva intrebari pentru voi ;)) sper sa ma ajutati :x cat ma bucur ca am gasit acest site :x kyss all Va las un id :d si mail Have a good night:x

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Re: Hello

Salutare Diana, Cosmin, Cristi, Robert,"Rabbya". Am uitat pe cineva?

Bun venit pe la noi, multumiri pt. aprecieri, acomodare usoara si sedere indelungata unde va doriti voi!

12. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

Rabbya wrote:
    ... sunt student anul 2 ... Sunt venit de 2 luni:x ...
    Uauu... Asa repede?

13. mofturici2005

mofturici2005 New Member

Trophy Points:
    0

Buna tuturor, ma numesc Andreea si sunt venita in UK de aproximativ o saptamana impreuna cu fetita mea de 4 ani sa putem fi alaturi de sot care e aici de un an! Am gasit acest site de vreo cateva luni cand imi faceam planurile de calatorie ....by the way sunt venita din "dulcele targ al Iesilor"

Va pup.

P.S: Acum suntem in Londra.

14. Rabbya

Rabbya New Member

Trophy Points:
    0

albea wrote:
    Rabbya wrote:
    ... sunt student anul 2 ... Sunt venit de 2 luni:x ...
    Uauu... Asa repede? pey m-am transferat :))am trecut anul 2 in romania si am decis sa ma transfer;)) si am depus dosaru aici si mau acceptat :xsi uite ca sunt anul 2 :x si

15. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Au, tu esti foarte util la casa... forumului, stai pe-aproape!

16. Rabbya

Rabbya New Member

Trophy Points:
    0

17. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0

Primul meu post aici :)

E prima oara cand interactionez pe un forum in acest fel si sper ca in curand sa va si cunosc pe unii dintre voi personal :)
    Ma numesc Sarhan am 25 de ani si sunt foarte incantat ca am descoperit acest forum.
    Aseara am aruncat o privire pe ejoburile din strainatate si am gasit cateva firme, evident pasul urmatotor "sa ne zica goagal" ce e cu firmele am descoperit acest forum.

Eu zic ca a sosit timpul sa plec, aici am indeplinit cam tot ce vroiam, facultate si master desi master-ul am vrut acum 2 ani sa il fac in UK.
    Mai am de trecut 2 examene, cel de scoala de soferi si cel de disertatie pe care din pacate nu am reusit sa il dau in prima sesiune.

Daca ma intrebati cand, v-as raspunde maine de ar fi asa usor si daca as avea acei bani necesari. Desi exista mereu "DACA" asta nu ma impiedica sa fiu informat, nu ma impiedica sa visez, si nu ma impiedica sa sper.

18. eduard34

eduard34 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,sant nou pe forum si as vrea sa salut pe toti cei care ajuta si sant oameni onesti

19. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Vali!
    Bine ai venit Eduard si eu la fel sunt cu ochii in patru pe aici, am ce citi :D

Si totusi...doar 3 pagini aici?

20. deborah

deborah New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page