6.7 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Hai sa ne cunoastem! #2

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by motanik, Jan 30, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. scallyroman

scallyroman New Member

Trophy Points:
    0
    buna ..sunt alex liverpool poate ne putem conoaste chat online telefon adresa mea yahoo mes este scallyroman

2. new_start

new_start New Member

Trophy Points:
    0
    Salut tuturor,

Fiindca este postare debut, am gandit ca m-as incadra , cat-de-cat, in peisagistica locala daca I would introduce myself ...

Sunt Daniel, 31, iesean si proaspat absolvent al Univ. de Arte George Enescu? Iasi , unde am ispashit 4 ani de muzica voluntara (voce si pian) !
    Salut initiativa membrilor fondatori de a crea un portal prin care sa filtram varii info-uri, in our own style, si, mai mult, prin care sa facem cunostinta cu mica-mare comunitate de romani din U.K.

Daca am cateva minute de cand mi-am facut user si scriu, deja, ca un membru consacrat, he,he,he!!!
    Ei bine, dupa ce voi fi aterizat in Londra, pe 1 Aug (poimaine, adica) va voi povesti mai multe:D
    Observ, si asta cu mare placere, ca romanului ii place sa scrie (chiar daca mai sunt mici agramaticalitatzi cu cantec de la Costi Ionitza)...el stie cum sa faca din ceva mic, altceva maretz.
    Succes tuturor celor care au fost, sunt si vor mai fi in U.K.!

Doar de bine,

Daniel.

3. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    yo daniele, cand ajungi prin londra sa imi zici, poate iesim la o "beri" huh ? :))

numa' bine maestre !

4. zalost

zalost New Member

Trophy Points:
    0
    In 18 august ma stabilesc si eu in Londra, de abia astept sa vad cum o sa fie, cu acomodarea, munca, etc. I hope i'll be just fine, anyway better than here, in Romania:)

5. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Salut Zalost,

bine ai venit si multa bafta in Londra.

-wave-

A.

6. irinar

irinar New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua si salutari tuturor. Numele meu este Irina. Locuiesc din octombrie anul trecut in sudul Londrei cu sotul meu care sta aici de vre-o 6 ani si ceva cred. Nu am tinut legatura cu nici o comunitate de romani pt ca nu am fost suficient de bine informati cu privire la acestea, insa acum ma bucur ca am gasit acest forum.

7. alla

alla New Member

Trophy Points:
    0
    Salut everyone, Sunt Alexandra din Constanta si imi doresc ca intr-o zi sa pot spune si eu mandra ca sunt in Anglia
    Super site si cool people, mandra sa fiu printre voi !

8. vic

vic New Member

Trophy Points:
    0
    bine a-ti venit,Daniel, Alexandra,Zalost -ww-

9. armina

armina New Member

Trophy Points:
    0
    -dance- ance- salut,

ma numesc armina, tocmai am intrat la facultate in bucuresti (lb straine) si din vara am inceput serios sa ma documentez pt undergraduate in uk. (zic "serios" pt ca am tot cochetat cu ideea unui BA ba in state, ba in europa, de mai bine de doi ani, insa acum m-am pus mai "serios" pe munca. or something -blah-)

insa tocmai am descoperit forumul asta si ma bucur extrem de mult (deja i foresee multe nelamuriri si knowing ca poti cere sfatul unor persoane mai experimentate e ff comforting -porky-)!

back to exploring -wave-

10. paulagrunv

paulagrunv New Member

Trophy Points:
    0
    Salut voua tuturor de pe forum. Sunt Paula, locuiesc in orasul Bungay, Suffolk, impreuna cu sotul si baietelul nostru-Edi. Suntem aici din iunie 2007 si oricum e mai bine ca in Romania. Bafta tuturor, ma bucur ca pot vb cu voi .

11. catalina

catalina New Member

Trophy Points:
    0
    -salut- buna.. ma cheama catalina sunt din constanta si locuiesc in maidstone.. sunt in uk de 7 luni de zile si nu mi-a fost deloc usor... sper sa ne auzim de bine... supe tare site-ul -rock-...

12. paulagrunv

paulagrunv New Member

Trophy Points:
    0
    Va rog sa ma lamuriti ce este cu BLUE Cardul asta, ca nu stiu despre ce e vb? E important pentru a fi in legalitate? sau ce e? si pentru cine se aplica?Multumesc.

13. Anonymous

Anonymous Guest

Salut

Este aici pe forum un topic dedicat numai si numai Bleu Cardului.

In mare, este o "hartie" care iti da drept de acces pe piata muncii, fara restrictii. Se aplica celor care au totalizat 12 luni de munca LEGATA inainte sau dupa 1 ianuarie 2007.

14. blondy23

blondy23 New Member

Trophy Points:
    0
    Hello everyone, am aterizat si eu acum fix 6 zile pe undeva prin Surrey, South West London. Lucrez ca au pair, pentru inceput, si aceasta saptamana glorioasa in care mi-am rupt toate unghiile, si mi-am facut un car de draci, am realizat cat de bine era acasa inconjurata de familie si prieteni. UK e ok, but still so sad and lonely :((. So, i`m losthellllllllllpppp!

15. blackpool

blackpool New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Blondy

Eu de doi anishori imi rup unghiile pe aici prin anglia -time- .... Sunt sigura ca mai sunt romani pe unde esti tu, dar daca nu gasesti si ai chef de o poveste, da-mi un mesaj. Oricum esti de-abia la inceput :-dd, asa ca vei avea multa vreme sa iti tot rupi unghiutzlele si sa iti faci nervi. Dar capul sus! -sunny-

16. stefan z

stefan z New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,

Astazi am descoperit site-ul si m-am decis sa scriu un prim mesaj. Sunt Stefan, din Iasi si urmeaza sa plec in Birmingham saptamana viitoare...gresesc...maine! Nici nu stiu cand a trecut saptamana!

Inca nu stiu ce ma asteapta, locul de munca, o societate necunoscuta etc...In orice caz, despartirea de cei dragi imi este foarte grea

Indiferent ce va urma, voi fi pe site oricand voi avea ocazia.

17. bubulina

bubulina New Member

Trophy Points:
    0
    Lasa asa sunt toate inceputurile cu temeri si griji dar ai sa vezi totul o sa fie ok.
    Drum bun!

18. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Stefan !

Bine ai venit pe forum si bine vei veni in UK ! Eu sunt tot din Iasi, si vreau sa iti zic ca aici pe forum mai suntem cativa din "Dulcili targ al Iesilor", asa cum zicem noi moldovenii.

Mulkta bafta si ramanem sa tinem legatura !

19. soricuzza

soricuzza New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu tot de acolo :) si plec vineri... multa bafta!!!

20. annnie

annnie New Member

Trophy Points:
    0
    hey!
    si io tot din Iasi -angel-acum in Whitstable-10 minute de Canterbury
    bye bye for now

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page