8 C
London
Friday, December 06, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Gravidutze si mamici, haideti aici!

Discussion in 'Gasca burticilor si mamicilor' started by motanik, Jan 8, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Pai al meu se zice k e baiat, dar mai stii?pt baiat am gasit Tudor-Daniel si daca e fetitza Olivia-Ioana, nume pur romanesti, pt k numele meu de famile e putin ciudat si nu prea se potrivesc alte-spre exemplu englezesti- nume cu el:kiss:

2. ciresica

ciresica New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare mamicilor,
    noua 2 doctori ne-au spus k o sa avem fetita dar pana la proba contrarie nu se stie:laugh: noi am gasit nume si pentru fetita si pentru baietel. Daca o sa avem o fetita o va chema Izabela Maria, daca va fi baietel il va chema David Alexandru. Hi hi mai avem 5 saptamani si aflam ce va fi:kiss: de abea asteptam!!! Pupici si multa sanatate tuturor

3. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Foarte frumoase numele Anouka si Ciresica.
    Ieri am fost si eu la GP si astept programarea la moasa. De-abia astept prima eco!Sunt asa nerabdatoare!
    In rest sunt bine inca nu am simptome.Un pic obosita ma simt.
    Keep in touch!

4. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    eu obosesc tare cand urc scarile-desi nu sunt multe mi se pare un lucru tare greu de facut, apoi ma dor genunchii si talpile -parca merg pe carne vie asa de tare ma ustura,gleznele mi se umfla...in rest,bine macar ca nu mai am durerile de cap pe care le aveam,ca nici lumina nu o suportam

5. ciresica

ciresica New Member

Trophy Points:
    0
    RBK, sper nici sa nu incepi sa simti ceva neplaceri prea curand...eu abea acum la 35 de saptamani am inceput sa ma simt asa mai obosita si asta pentru k m-au bagat pe tratament cu fier si ala ma moleseste, in rest nu am mai nimic..ma plimb fara probleme,mananc fara probleme, nu am arsuri nu am greturi...sper sa o duc asa pana la sfarsitul sarcinii!! Singurul lucru care ma deranjeaza sunt loviturile prea puternice ale copilului si mai ales ma deranjeaza cand da la ficat. Anouka, nu stiu cate saptamani ai tu exact dar nu cred k e normal sa te doara genunchi asa de tare si sa te usture talpile :unsure: poate ar trebui sa consulti un doctor si sa vezi de ce ti se intampla asa. Inteleg k e normal sa se umfle gleznele cand faci mult efort sau stai mult in picioare darnu e prea normal cu genunchi si talpile.
    Ai grija de tine si de bb si sfatul meu e sa consulti medicul!! Pupici tuturor :kiss:

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page