-0.8 C
London
Wednesday, April 01, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Gravidutze si mamici, haideti aici!

Discussion in 'Gasca burticilor si mamicilor' started by motanik, Jan 8, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ciresica

ciresica New Member

Trophy Points:
    0
    felicitari Daniela!!!!! sa iti traiasca minunatia de bebe, sa fie sanatos si cuminte si voi sa va bucurati de el si sa fiti sanatosi si puternici:kiss:

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    dorisa a scris:
    Felicitari si de la mine pt. mamica, taticul, bunica si toate celelalte rude care-l inconjoara cu dragoste pe micul print preaiubit si mult-asteptat.
    Sa creasca mare,frumos, voios si sanatos!:kiss:

3. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    Daniela, felicitari si sa va traiasca ! :)

Dorisa, daca tu nu ai patit nimic nici copilasul nu a patit. banuiesc eu ca ai simtit doar la mana care era pe la bec si atat, daca iti faci griji poti sa mergi la medic sa le inlaturi :)

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Daniela, felicitari!!! Sa va traiasca minunea, sa fie sanatos, norocos, frumos la chip si suflet si sa aiba parte numai de impliniri toata viata lui!

Dorisa, bebe misca de la inceput doar ca nu il simti tu inca pt ca e foarte mic si are suficient loc sa se zbenguie fara sa te loveasca.
    In locul tau as merge si la un control, eu am fost stresata toata sarcina sa fie bine bebe si fugeam la spital pt orice nimic. Succes, sunt convinsa ca totul e ok acolo dar pt linistea ta da o fuga si tu.

5. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari pentru bebe Aris, Daniela.

Dorisa, eu cred ca totul e ok atat timp cat tu esti ok.

Ne-am inscris si noi in club in urma cu ceva timp.

Eu sunt Rebeca, si am o fetita de 2 ani si jumatate, Jessica.In curand vom merge la gradinita si avem mari emotii. Eu lucrez de cand Jess avea 6 luni. Bunica a venit aici cu noi sa aibe grija de ea.
    Sarcini usoare la toate gravidutele!
    Noi ne straduim pentru bb2 care se lasa asteptat :p .
    Keep in touch!

6. licurici

licurici New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari Daniela!!

Sa va fie sanatos baietelul, sa va creasca mare si sa va aduca multa fericire.

7. dorisa

dorisa New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru raspunsuri fetelor. Mi-am si facut un appoiment pt moasa. O sa ma vada luni. Vreau sa ii ascult macar bataile inimii sa fiu eu linistita ca totul e ok.
    Motanik, stiam ca se misca bebe inca de la inceput, eu am vrut sa spun ca eu nu l-am simtit inca miscandu-se. Scuze. Nu m-am exprimat corect.
    Eu sunt la a doua sarcina, dar e foarte diferita de prima... Cu prima sarcina nu eram asa de stresata... acum plang din orice... Plus durerile de la inceputul sarcinii, de care multumesc lui Doamne Doamne ca am scapat! Si... eram si mai tinerica in urma cu 16 ani:laugh:
    Cat despre rasul in cap la bebe, eu am ras-o in cap pe Iulia a mea cand a avut un anisor ca avea un par foarte foarte slab. In cazul nostru a ajutat...
    Daniela, iti urez toate cele bune, sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de minunea voastra.
    Va urez la toate un Paste Ferticit, cu sanatate si bucurie!!!

8. lutoniana

lutoniana New Member

Trophy Points:
    0
    Daniela vin si eu cu putina intarziere sa va felicit pentru miracolul iesit la lumina...mai ales in aceasta perioada a sarbatorilor.
    Sa va umple casa de bucurie si fericire, sa pape bine, sa ia in greutate, sa fie cuminte si ...foarte destept.

Abia astept sa scriu si eu asa un mesaj plin de fericire ...ca al tau.
    Pana atunci insa sunt bucuroasa ca de 2 zile a inceput micul Bebitza sa miste si e un sentiment extraordinar...de parca nu mai sunt singura ..si il am pe el sa ne tinem de urat si sa ne iubim cand tati are treaba sau e plecat.
    Mi-ar placea sa mi se intample mai mult si mai des ....dar mai am rabdare ce sa fac :lol:

Numai bine si sa auzim numai vesti bune :kiss:

9. danielaR

danielaR New Member

Trophy Points:
    0
    Hristos a Innviat!!! la toata lumea sfintele sarbatori de Paste sa va aduca numai bucuri, si pitici sanatosi. multumesc mult ptr mesaje, sunteti niste dragute,noi suntem mancam de rupem locul, la cerere, adica, cand ne este foame tipam de trezim un cartier intreg :), in rest suntem foarte cuminti papam si dormim. noi va pupam si va urma multa sanatate.

10. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dimineata mamici si burtici si Hristos a Inviat!
    Va scriam acum 3 zile ca bb2 se lasa asteptat. Ei, uite ca vin cu o veste buna, s-a hotarat sa vina!
    Am 6 saptamani si nu prea am nici un fel de simptome, inca.
    Va tin la curent! :kiss:

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Felicitari! Sa ai parte de un bebe sanatos, micut si dragut!:kiss:

12. lutoniana

lutoniana New Member

Trophy Points:
    0
    Rbk felicitari si sa ai o sarcina usoara.
    Uite cum se implinesc visele.

Daniela cum e in noua postura, de mamica ?

13. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc fetelor!

Cand se face primul scan? La 13? Nu mai am rabdare!
    EDD 14 DECEMBRIE :laugh:

14. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    La 12 saptamani primul scan.
    Felicitari, ce cadou frumos ai primit! Sarcina usoara!
    Ai fost la gp? daca nu, fa-ti programare cat mai curand, trebuie sa iti dea trimitere catre spital, pt a intra in grija unei moase.

15. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi Motanik! Nu am mers inca. Cred ca e prea devreme. Mai astept o saptamana, doua.Eu stau un pic stresata ca am mai pierdut o sarcina anul trecut. Acum insa am inceput sa iau Duphaston la recomandarea medicului din Romania. Si la prima sarcina am luat 6 saptamani si am dus-o la capat fara probleme. Nu stiu daca sa i zic la moasa sau nu ca iau Duphastonul? Tu ce crezi?

16. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nu cred ca e prea devreme sa mergi la gp, dimpotriva, daca ti se intampla ceva cel putin esti sub supravegherea doctorului. Nu te gandi insa la ce e rau, fii pozitiva!

Din cate stiu, Duphaston se prescrie in Romania femeilor cu risc crescut de avort, pt sustinerea sarcinii in primele 3 luni cand pericolul e mai mare. Avand in vedere ca de fapt Duphastonul nu este altceva decat progesteron, nu cred ca iti poate face rau in vreun fel.

17. danielaR

danielaR New Member

Trophy Points:
    0
    Rbk felcitari ptr bebic, sa ai grija de tine, sa papi bine si sa te odihnesti cat poti de mult,si sfatl meu este (iti zic din propria experienta) sa nu te rupi cu munca ca eu asa am facut si sper sfarsitul sarcini nu mai aveam lichid cand mi s-a rupt apa la mine au inceput contractiile imediat si au fost din 5 in 5 min, si asta numai din cauza ca nu am lichid. sa ai grija mare de tine. sa ne auzi cu bine si succes la scan. sanatate multa la toata lumea. danielaR

18. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari voua burtici!! ne alaturam si noi grupului vostru,desi am stat in umbraPana acum nu am avut intrebari,dar cine stie....mai sunt atatea zile pana vine bebe..
    Pupici si sa ne auzim cu bine!

19. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    offffffff, ce greu a fost sa revin dupa atat vreme...mi-am schimbat providerul de net si a trebuit sa astept aproape 1 luna sa ii dea drumul.Salutare tuturor, felicitari Daniela, sa iti traiasca bebe Aris, sa fiti fericiti si frumosi toata viata.
    Noi suntem bine, sanatosi, lovim sau jucam fotbal toata ziua -nici nu stiu prea bine-am fost putin racita si nu prea i-a convenit cat am tusit,dragul de el.I-am gasit nume,,chiar si nasa, toate bune si frumoase.Sa ma mai dezmeticesc nitel si va iau la intrebari, ca am cateva, dar nu azi k sunt moarta de oboseala si maine dimineata-adik peste 5 ore tre sa fiu la munca.
    va pup si tinem legatura

20. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Pai spune numele,de ce ne ti in suspans? :)
    Si noi i-am gasit nume. Daca e baiat Nicholas Samuel si daca ea fetita Abigail si ince ceva.Avem cateva pe lista:Beatrice, Tiana,Mirren, Gloria, Marissa. Pur si simplu nu ne putem hotari la al doilea nume. Voua care va place?

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page