9.1 C
London
Tuesday, December 10, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Gravidutze si mamici, haideti aici!

Discussion in 'Gasca burticilor si mamicilor' started by motanik, Jan 8, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Costi.. scaunul copilului este perfect normal. Hormonii din laptele matern fac asta. Continua linistita cu alatatul.
    Eu va sugerez sa va calmati pentru ca pana cand copilul vostru va face un an o sa va intalniti cu tot felul de ciudatenii si imi e ca faceti atac de inima intre timp. Sper ca stiti de gluma.

2. Anonymous

Anonymous Guest

Classic Alina,esti sigura ca e normal asa??
    deci la 12 asta noapte,6 dimineata si 12 pranz scaun maro.ora 16 si 19 scaun galben cu verde(cred).si plange cand il face apoi papa si doarme.nu e bine sa-i fierb o lingura de orez-mucilagiu?sunt si singura cu el,costi e la servici?va rog daca stiti mai multe raspundeti-mi...iulia -sad- ad-

3. daniella75

daniella75 New Member

Trophy Points:
    0
    Pt Iulia,

Nu te ingrijora, asa sunt bebeii. S-ar putea sa fi inceput perioada colicilor. Si orezul, e prea mic pentru asta.

4. daniella75

daniella75 New Member

Trophy Points:
    0
    Daca crezi ca are diaree, cred ca mai indicat ar fi cateva lingurite de ceai de menta neindulcit. Dar parerea mea este ca totusi este prea mic. -takecare- akecare-

5. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Cum am ma spus... continua cu alaptatul este perfect normal.
    Cum sa ii dau orez ? Eu te cred ca esti tanara mamica si te ingrijoreaza orice la copilul tau dar sper ca nu vrei sa te joci cu sanatatea lui chiar asa... Alapteaza-l si cere-i sfaturi moasei, health visitor sau Gp-ului

6. Anonymous

Anonymous Guest

of,tocmai astazi pe la 2 a fost moasa sa-l vada si atata l-a mai laudat-normal la ce copii urati de englezi vede ea..si cukm a plecat,dupa vreo ora a inceput sa se schimbe bebe...oare l-o fi deocheat?
    sincer,nu stiu eu il voi alapta in continuare...doarme linistit dar se trezeste agitat si da din picioruse...a avut scaun la 4 si la 7 si acum iar ..deci plange doar cateva minute inainte de a face scaunul..daca mai esti si stii mai multe intra te rog pe yahoo ;costymarculet

7. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Si copilul meu este jumate englez si te asigur ca nu este urat .
    Copilul tau este perfect normal si tot ce face de la caca la plans este perfect normal .. deci nu te mai agita. Continua cu alaptatul si bucura-te de el.

8. Anonymous

Anonymous Guest

sorry pt afirmatie,dar sunt f obosita si stresata..daca esti activa te rog spune-mi si mie daca sunt simptome de colici.cum am mai scris,se trezeste din somn,plange de fapt tipa ,face caca si apoi papa si doarme iar...asta e si id-ul de mess:costymarculet.dac esti intra un pic,te rog.iulia...acum stam de vorba eu cu sotul meu nus tiu dac sa merg cu el la spital sau nu..bebe doarme de la 7.30

9. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    De ce sa mergi cu el la spital? daca moasa l-a vazut si a spus ca este totul ok nu ai de ce sa iti faci griji. Doarme copilul .. toti bebelusi plang, toti dau din picioare, toti te anunta cand fac caca ( plang), etc... daca era ceva inneregula cu el iti spunea moasa.
    Daca mergi la spital risti sa stai foarte mult sa astepti un doctor si sa contactezi un virus pentru ca toti copiii cu probleme mai deosebite, cum ar fi cei raciti, gripati, etc.. vor fi acolo.

10. Anonymous

Anonymous Guest

multumesc pt raspuns..totusi,cred ca am sa-i dau infacol...stii care e doza exact si cum se procedeaza?tinand cont de faptul ca eu alaptez..

11. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Scrie pe cutie.
    Eu nu cred ca are colici .. suna mai degraba a "trapped wind ", gaze.. ar trebui sa il bati pe spate dupa fiecare masa sau de fiecare daca cand este mai agitat. Sa nu il bati tare .. doar pana face un ragait

12. laranew

laranew New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Gravidutze si mamici, haideti aici!/costiiasi cere-ti scuze

COSTIASI2008 esti un nesimtit/ nesimtita.
    Cu cei ca tine chiar nu merita sa vb frumos si sa iti explic de ce cazul sa iti ceri scuze.
    Cu atitudinea asta nu o sa te intergrezi niciodata aici.Ar tb sa faci un efort pt copilul tau sa nu devina la fel de rasist ca si tine.
    Mai stiu pe cineva aici pe forum care se adreseaza cu apelative de genul 'broscoi indian'.
    Va recomand la amandoua sa va ganditi bine daca e cazul sau nu sa plecati acasa unde toti copiii sunt frumosi si oficialii MIE blonzi cu ochii albastri.
    Se stie ea cine e cu musca pe caciula...

13. Anonymous

Anonymous Guest

nu stiu ce sa raspund la mesajul tau,LARA NEW
    eu chiar m-am facut profil aici pt ca am gasit toate informatiile de care am nevoie si cand cer ajutor,gasesc intotdeauna.daca te face sa te simti mai bine ok,imi cer scuze pt ca am spus ca moasa vede numai copii urati...oricum,eu chiar am probleme cu asta mic si daca nu ai un sfat pt asta te-as ruga -acum ca mi-am cerut scuze-sa nu mai scrii nimic pentru mine.
    nu sunt rasista deloc,sunt o mamica al carei copil are ceva probleme si intreaba pe oricine s-a confruntat cu asa ceva cum a rezolvat problema.
    Numai bine si imi pare rau ca postarea mea a deranjat...

14. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    "COSTIASI2008 esti un nesimtit/ nesimtita.
    Cu cei ca tine chiar nu merita sa vb frumos si sa iti explic de ce cazul sa iti ceri scuze.
    Cu atitudinea asta nu o sa te intergrezi niciodata aici.Ar tb sa faci un efort pt copilul tau sa nu devina la fel de rasist ca si tine.
    Mai stiu pe cineva aici pe forum care se adreseaza cu apelative de genul 'broscoi indian'.
    Va recomand la amandoua sa va ganditi bine daca e cazul sau nu sa plecati acasa unde toti copiii sunt frumosi si oficialii MIE blonzi cu ochii albastri.
    Se stie ea cine e cu musca pe caciula..."

Stimata doamna/domnisoara LaraNew, imi puteti spune si mie de ce astfel de oameni "nu merita" o discutie civilizata? Si cine va da dreptul sa judecati oamenii? Poate cu totii ar trebui sa facem un efort si sa-i privim pe cei din jur de la acelasi nivel.
    By the way, in fotbal (se spune ca englezii l-ar fi inventat) cand cineva greseste intai e atentionat de arbitru, apoi daca persista in greseala i se acorda un cartonas galben, la al doilea cartonas galben urmand unul rosu si eliminarea din joc. De cele mai multe ori arbitrii britanici inchid ochii la greselile minore pt a nu fragmenta inutil spectacolul fotbalistic, sau pt a nu crea conflicte inutile. Daca un arbitru acorda cartonasul rosu nejustificat un intreg stadion se va intoarce impotriva lui.
    -oops- ops-

15. bulldog

bulldog New Member

Trophy Points:
    0
    Silverfern

Your knowledge of football is outstanding, however exactly what point you are trying to make is shrouded in mystery.

Regarding the comments you refer to, are you aware of race relations? Calling people frogs based on their colour is contrary to legislation and is not to be tolerated. Likewise suggesting that all English children are ugly is tantamount to racial incitement. I would suggest you think before you write in future. As for Costiiasi, she should be ashamed of herself. She is happy to live in the UK and reap the benefits it has to offer, and then criticise the people who provide it. I doubt very much she paid for her child birth and the midwife visits. Guess she is also happy to receive child benefit!!!! She should think long and hard before she writes such abuse in future and remember that this country is providing for her. -zipped- ipped-

16. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    LaraNew ai inceput cu stangul prima ta postare. Ai o avertizare conform regulamentului si un mesaj privat din partea mea. Nu toleram din partea nimanui jigniri sau remarci rasiste pe forum, asa ca te rog daca sesisezi asa ceva pe forum sa raportezi moderatorilor. Costiasi2008 si-a cerut scuze pentru remarca ei si acest subiect se inchide aici.

Reveniti la topic va rog mamici.

Multumesc de intelegere

Negrutxa
    Moderator

17. laranew

laranew New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Gravidutze si mamici, haideti aici!/Stop discriminarii!

Silverfern,

Ai impresia ca atunci cand Costiiasi a numit toti copiii englezi urati a data dovada ca e SIMTITA???????????
    Cat despre cartonase si ce mai spui tu acolo, a doua sansa se da dupa ce isi cere scuze.Am vazut ca a incercat- spunand ca ii pare rau ca moasa a spus ca sunt copiii englezi urati.Eu nu cred ca a spus asa ceva o moasa.Nu si-ar permite si ar risca serios sa isi piarda slujba.Ceea ce Costiiasi tb sa inteleaga.Mai bine sa 'isi ia papara' aici pe forum decat sa se trezeasca data in judecata daca spune asta in public.Asa ca ar tb sa isi ceara scuze pt CE A SPUS EA, NU MOASA.
    Mi se pare total lipsit de respect ceea ce a facut ea.Cred ca ar fi facut valuri pana la cer aici pe forum si ea si dna Florysana, cea care a numit un oficial HO 'broscoi indian' daca toti copii din Romania ar fi catalogati drept urati si adultii broscoi.
    Vrei discutii civilizate, pai in cazul asta hai sa incepem prin a NU MAI DISCRIMINA.
    Si da, daca nu se pot intrega aici si nu pot accepta ca oamenii sunt de diferite rase , culturi, religii, background atunci sigur ca tb sa se gandeasca daca vor sa stea aici sau nu.Le convine sa stea aici sa aibe salarii mai mari si beneficii dar in schimb nu pot oferi nici macar putin respect.

18. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Acum ca toata lumea si-a spus of-ul si parerea, sper sa putem reveni la topic.

Orice alt mesaj in afara topicului (gravidute, mamici, bebe) va fi sters.

LaraNew, si Florysana a fost avertizata pe forum intr-o discutie similara. Sunt de acord cu tine, insa hai sa ne exprimam civilizat si pe un ton de 'mamica'.

Multumesc

19. lauranam

lauranam New Member

Trophy Points:
    0
    CostiIasi2008

Nu te ingrijora in privinta scaunului , la copii alaptati este normal ca scaunul sa fie de culoare galbuie si moale cu bucati mici albicioase. Daca ii dai lapte praf
    scaunul devine mai tare si de culoare mai inchisa din cauza fierului care il
    contine. Dupa fiecare alaptare/biberon ai grja sa il faci sa garaie, sa iasa
    aerul din stomac altfel face gaze, colici. Semne de colici ar fi atunci cand isi
    strange picioarele la burtica. Pt a preveni colicii este important sa aiba pauze
    ( cca 2 h- depinde de bebe) intre mese pt ca laptele sa aiba timp sa se digere.
    Sper sa iti fie de ajutor.
    Laura si Freddie (5 luni)

20. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    @ Bulldog

Regarding her access to benefits in the UK, well you might think that again and rephrase your comments. How do you know she did not contribute? How do you know her husband does not contribute by paying tax as we all do? Remember that young and very bright Romanians are contributing to this country work force, economy and society, but UK did not invest anything into them: eg: school, health system, etc etc
    It's not a matter of reaping the benefits only, we are all part of EU. Likewise, lets not forget about British moving to Spain... Long story, long debate...

Any replies are more than welcome on a different topic, please feel free to start one.

Best regards,
    Admin

-vampire- ampire-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page