2.9 C
London
Monday, December 09, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Genergy team@aol.co.uk

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by cristuz, Mar 14, 2013.

1. cristuz

cristuz New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    poate cineva sa imi spuna daca a auzit de firma Genergy din Anglia?
    am primit un e-mail pt angajare de la ei si vreau sa stiu daca este ok ca si firma sau este o alta firma fantoma.
    Va multumesc si astept un raspuns.
    O zi buna!

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Firma serioasa cu adresa de mail @aol.co.uk, este extrem de putin probabil.

3. catamaxy

catamaxy New Member

Trophy Points:
    0
    eu am trimis acte la ei..mai caut pe net despre activitatea firmei..daca aflii ceva srie..

4. Alexaroth

Alexaroth New Member

Trophy Points:
    0
    aol . . . hahaha

5. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Pai si daca e compania falsa, cum primesc ei email-ul cu CV de la tine? Asa trebuia sa testezi prima data.

6. IPS

IPS New Member

Trophy Points:
    0
    O cautare rapida pe Google arata ca firma Genergy Team nu exista. Exista Genergy UK dar cu adresa de mail @genergy.uk.com.
    Ma tem ca ai de-a face cu o companie fantoma mai ales daca te-au contactat ei fara a le trimite tu CV initial sau a raspunde vreunui anunt. Ce job ti-au oferit, apropo?

7. cristuz

cristuz New Member

Trophy Points:
    0
    nu m-au contactat eu...am gasit un anunt pe findjob.ro si de acolo am luat adresa de mail si am trimis un cv...in urma cv-ului ei mi-au trimis un mail un set de 12 intrebari(un pre-interviu). Am raspuns la ele si mi-au trimis o cerere de angajare si mi-au cerut niste acte (Photocopy of an Identification containing your photo (passport or national ID card or driving licence) Photocopy of an Utility bill with your name and current address dated within the last three months ( gas or electricity or phones or broadband...)
    din astea eu le-am trimis doar copie dupa permis si o copie dupa o factura de mobil.

8. rehnos rom

rehnos rom New Member

Trophy Points:
    0
    despre genergy team

aviz amatorilor celor care au fost contactati de asa zisa firma genergy team din ,,anglia,,numele firmei cu adevarat e numerical si este din franta orasul metz provincia loraine se ocupa cu cablu tv ceva de genu puteti face in felu urmator dak ati primit deja raspuns dati click detali despre mesaj la action deasupra in dreapta si cautati ip mesajului primit la received la ultimul cuvint received si cu programul ip tracer il puteti localiza exact ....nu va lasati pacaliti si in ultimul rind nu va dati cnp de pe pass sau id sau driverlicenses sau seria de pe unl din acte cu unul din astea se poate face orice ptr mai multe detalii contact 0735117733 sint din brasov

9. rehnos rom

rehnos rom New Member

Trophy Points:
    0
    despre genergy team

aviz amatorilor celor care au fost contactati de asa zisa firma genergy team din ,,anglia,,numele firmei cu adevarat e numerical si este din franta orasul metz provincia loraine se ocupa cu cablu tv ceva de genu puteti face in felu urmator dak ati primit deja raspuns dati click detali despre mesaj la action deasupra in dreapta si cautati ip mesajului primit la received la ultimul cuvint received si cu programul ip tracer il puteti localiza exact ....nu va lasati pacaliti si in ultimul rind nu va dati cnp de pe pass sau id sau driverlicenses sau seria de pe unl din acte cu unul din astea se poate face orice ptr mai multe detalii contact 0735117733 sint din brasov

10. rehnos rom

rehnos rom New Member

Trophy Points:
    0
    firma e din franta nu te lasa pacalit e o firma de cablu tv numericable asa se numeste si cineva face magarii in numele firmei asteia am primit si eu rasp k tre sa trimiti acte si n.am trimis pina nu am aflat nu trimite acte cu cnp tau sau serie de id cu astea se pot face orice,gindestete ...0735117733 sint din brasov,romania contactatima si va spun tot ce doriti

11. Alexaroth

Alexaroth New Member

Trophy Points:
    0
    "This is a scam, but please contact me"

Seems legit

12. IPS

IPS New Member

Trophy Points:
    0
    Ups, suna a furt de identitate pana acum.

Pana la urma ce job era? Care sunt responsabilitatile si ce cerinte trebuie sa indeplinesti? Ca sa-ti spun sigur daca este scam sau nu. Desi numai dupa adresa de mail pare scam.

13. catamaxy

catamaxy New Member

Trophy Points:
    0
    ultima faza este sa trimiti 200 lire pentru a face un traning la bucuresti atunci se semneaza si pre-contractul. cand vor veni...spun ei ca in luna aprilie din ce an nu se stie...am cerut detalii despre firma si pre-contract si este liniste totala de 2 zile...voi reveni...
    este adevarat am avut un nr. de tel de pe un site romanesc unde aveau anuntul si prefixul este de franta!!!!

14. adimagirescu

adimagirescu New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,
    Ma numesc Adrian si am trimis si eu cele cerute de cei de la genergyteam.Acum nu le mai trimit intrebarile legate de training la e-mailul pe care il cunoasteti ,ci la training@g-e-s-t.com,iar la subiect trec un numar dat de ei.Cica este numarul de inregistrare application for employment.
    In aceasta seara am primit un mail de la ei in care imi spun ca cei 200 de lire sun recuperabili daca lucrezi consecutiv la ei.
    O sa incerc sa fac o intelegere cu ei si o sa le spun ca le platesc cele 200 de lire,dar dupa ce urmez cursul si dupa ce am in mina certificatul de care spun ei si dupa ce o sa se semneze contractul de munca...nu precontractul.Sunt curios sa vad reactia.
    Va tin la curent.
    Cu respect Adrian

15. adimagirescu

adimagirescu New Member

Trophy Points:
    0
    Imi cer scuze de gresala!
    recuperezi cei 200 de lire daca lucrezi la ei 3 luni consecutiv..

16. adimagirescu

adimagirescu New Member

Trophy Points:
    0
    There are NO course fees payable or other applicable charges.

We do not profit from this £200 deposit.

This deposit is refunded to you after you have worked regularly for us for 3 months.

Yours sincerely,

Martin Schaller

GEnergyST Training Coordinator

Acesta este e-mailul primit azi

17. IPS

IPS New Member

Trophy Points:
    0
    Scam!
    A mai fost o firma in Ro acum vreo cativa ani cu o schema asemanatoare si vuiau forumurile de indivizi care s-au ars. In general li se spunea ca n-au trecut cursul.

18. catamaxy

catamaxy New Member

Trophy Points:
    0
    eu ma primit astazi ca raspuns la detalii despre firma si pre-contrat si mi-ai spus sa i-au legatura cu head ofiice genergy N Y USA...am trimis si acolo un mail acum 2 zile inainte sa cer detalii si am intrebat daca sunt colaboratori si daca stiu de recutari in ro...nu am primit inca raspuns..

19. adimagirescu

adimagirescu New Member

Trophy Points:
    0
    Te rog mult sa ne ti la curent.Acelasi lucru o sa fac si eu daca aflu ceva,dar cred ca IPS are dreptate SCAM!
    MULTUMIM catamaxy

20. adimagirescu

adimagirescu New Member

Trophy Points:
    0
    Ce mai stiti de cei de la GEnergy team?
    Toate cele bune .
    Adrian

Share This Page