19.5 C
London
Monday, July 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Foarte ciudat...

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by acasa, Apr 7, 2009.

1. acasa

acasa New Member

Trophy Points:
    0
    In decembrie am postat un anunt in legatura daca cineva ar dori sa trimita cadouri in Romania. De asemenea am observat anunturi similare pe aceasta tema.

Recent am pus un anunt despre Paste. Link: http://www.romani-online.co.uk/forum/tr ... html#44819

si care a fost "cenzurat"... Dragelor sau dragilor care controlati acest forum, orice forum romanesc din diaspora are o sectie de mica publicitate sau anunturi orientate spre business si nici un forum nu pretinde bani pentru a posta ceva. Ati considerat ca poate un sistem de donare v-ar aduce suficiente fonduri?
    Pana la urma un forum exista datorita membrilor si un admin poate ar trebui sa ghideze dar nu sa cenzureze. Cenzura, acest cuvant care ne aduce aminte de vremuri comuniste, de constrangere, iata ca poate fi gasit si intr-un forum unde in mod normal apartinem altei generatii... sau poate gresesc?

Dar faceti si exceptii cu anunturi ca la: http://www.romani-online.co.uk/forum/ut ... dragi.html

Poate exista o posibilitate sa va revedeti termenii de functionare si sa faceti distinctie intre ce poate fi spam si ce poate fi o informatie utila pe care unii membrii a comunitatii o pot gasi intradevar folositoare. De oare un site care trimite flori in Romania este acceptat si unul care trimite cadouri nu?

Nu este nimic ciudat, va multumim ca ne-ati adus la cunostinta, mesajul a fost editat.

ATENTIONARE
    In legatura cu user-ul dvs., va sugeram sa remediati situatia deoarece incalcati regula:

1.4Numele de user nu poate fi numele paginii web personale sau comerciale (nume de firma, brand, etc)

Rebecca_UK-moderator

2. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    Foarte ciudat mi se pare sa insisti si nici macar sa nu fi citit regulamentul forum-ului.

Chiar mi se pare ca este total lipsit de bun simt mesajul tau.

Sistemul de donatii despre care vorbesti tu exista si se numeste de fapt plata pentru reclama afisata ... faptul ca ne vorbesti despre cenzura comunista doar pentru ca tie ti se pare corect sa platesti cat si cand vrei tu pentru o reclama care sa fie afisata neconditionat nu ma poate face decat sa ma gandesc la interzicerea accesului tau la acest site si ti-as sugera sa revii dupa ce iti vei schimba atitudinea si manierele securisto-maneliste.

3. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    In fond pro... isi promoveaza o afacere, nu este o asociatie filantropica, nu.

Iar impertinenta mesajului postat mi-e greu s-o trec cu vederea. Ma mir ca nu merge cu pretentia lui si la Daily Mail sau De Spiegel sa-i publice aia anunturile lui pe gratis ... si vorbeste despre comunism si manifestari totalitare ????

4. acasa

acasa New Member

Trophy Points:
    0
    Rebecca,
    Nu am observat in momentul inregistrarii in forum ca un nick-name este conditionat. Daca este scris, imi cer scuze. Daca as putea sa-l schimb acum, as face-o fara probleme, dar cred ca eu nu am acest control. Gresesc?

Taranule,
    Ar trebui sa aduc cateva mici precizari la raspunsul tau democratic:
    - O donatie, prin insasi definitia cuvantului nu implica o plata ceruta, ci benevola.
    - Un forum intradevar puternic, precum orice publicatie pe care ai mentionat-o si care are un trafic/clientela extrem de raspindit si mai ales cu nota internationala, nu au nevoie de donatii si cer bani pentru simplu fapt ca ei de fapt furnizeaza informatiile de care altii au nevoie.
    Este intradevar cazul cu acest forum???
    Cand am scris ca toate forumurile romanesti din diaspora au o sectie de publicitate LIBERA, asa este. Si daca te gandesti, in acea sectie sunt publicate tot felul de vanzari/cumparari si servicii care sunt specifice si de interes unei comunitati romanesti. De ce sa ceri bani pentru asta? De fapt, daca te gandesti, o astfel de sectie va aduce mai multi membri, mai mult trafic si implicit mai mult venit.
    Cand am vorbit mai sus de cenzura, imi mentin parerea. Faptul de a edita ceea ce scriu altii (sau asta face parte din reguli?), de a le sterge comentariile, de a fi gata sa-i interzici dupa bunul plac sau sa-i faci nesimtiti pentru simplu fapt ca nu sunt in ton cu ceea ce vrei tu, se cheama tot cenzura si de fapt mai rau.

BTW, a fi moderator implica a MODERA, nicidecum de a raspunde cu o insulta sau a face lucrurile mai rau. Astfel de raspunsuri arata o slabiciune din partea celui care scrie si poate afecta un forum.
    Dar posibil ca acest mesaj sa fie editat sau sters, eu interzis, sters sau cam asa ceva, gresesc?

5. marius5iasi

marius5iasi New Member

Trophy Points:
    0
    btw :- ce o mai fi si asta?

oricum

btw procasa, chiar daca suntem in uk, tot banu gandeste !

te-ai prins?

succes tie si mie!

6. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Pt anunturi exista sectiunea anunturi, poate fi folosita in mod gratuit.
    http://www.romani-online.co.uk/componen ... temid,135/

Marius5iasi, ca sa dam cartile pe fatza, ieri ai primit un mesaj privat de la colega mea moderator prin care ti se aducea la cunostinta faptul ca este interzisa inscrierea in forum cu un nou user pt a scapa de restrictiile primite pe alt user existent.

Pt ca ai incalcat regulamentul si pt ca si insisti sa agiti apele cand nu e cazul, si acest cont va fi dezactivat. Orice incercare de a te inregistra din nou si a folosi forumul cu alt username va fi blocata.
    Multumesc pt intelegere.

Admin

7. acasa

acasa New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc motanik, nu observasem aceasta sectie deloc.
    Fara indoiala ca am sa o vizitez.
    Ca un memento, BTW = By The Way.

8. dorisa

dorisa New Member

Trophy Points:
    0
    Pe mine chiar ma interesa... As trimite un pachet acasa de Paste.

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Dorisa, inca ma ai aceasta posibilitate accesand optiunea ANUNTURI sau click pe link-ul furnizat de Motanik.

Proacasa, nu poti tu personal sa schimbi user-ul, dar poti face asta,indirect, trimitand e-mail la admin sau utilizand formularul de contact.
    http://www.romani-online.co.uk/forumular-contact/scrie-nehtml.html

Multumim pt. intelegere.

Share This Page