10.4 C
London
Tuesday, June 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Firme pe lista neagra

Discussion in 'Imagine negativa' started by catadioptru, Feb 23, 2008.

1. catadioptru

catadioptru New Member

Trophy Points:
    0
    Deschid acest topic pentru a atrage atentia asupra unui fapt si a-l corecta. Cunoasteti cu totii ca in tara exista coruptie si ca atunci cand esti pagubit si reclami situatia , nu se intampla nimic, pentru ca firma sau persoana care te-a prejudiciat e mana in mana cu politia sau cu judecatorii sau cu alte institutii care fac bani si nu ordine si nici dreptate. In aceasta situatie propun ca noi, cei care vrem sa scapam din acest sistem nemernic, sa ne informam unii pe altii despre oamenii si firmele care ne-ar putea face rau, dar si despre cele cu care am avut experiente favorabile.
    am sa incep eu si am sa postez atat "de bine" cat si "de rau":

ASA NU:

1 Firma KNIGHTSBRIDGE din Bucuresti

- la recrutarea de soferi pt taxi driver in UK, pe care urma sa ii trimita la Praga, la cursul TAXI FAST, tinut de DEREK MERRY, ne-a spus ca nu trebuie sa memoram nimic, pt ca masinile sunt dotate cu sistem de navigatie . Aceasta informatioe s-a dovedit a fi FALSA in momentul cand am ajuns la Praga , la cursul tinut de Derek.
    - ni s-a mai spus ca nici unul dintre noi nu va fi repartizat la Londra, deoarece numai soferii cu experienta in UK pot lucra acolo. Din nou FALS. La curs, la Praga, 6 dintre noi au fost repartizati pentru Londra.

2 Derek Merry,

care tine cursul de taximetristi la Praga, ne spunea ca din aceasta activitatea se castiga in medie 4000 lire pe luna NET!!! Informatia este contrazisa de experienta lui emilio, care a postat pe subiectul "contract de taxi driver" si de a unui coleg de serie de al meu, care in Orasul Crawley( in care se afla si aeroportul Gatwick - deci potential mare de comenzi) castiga net 1300-1500 lire pe luna. deci derek promite un castig de 3 ori mai mare decat cel care se obtine in realitate.

ASA DA:

1 Firma de recrutare Barnet & MCCall din Bucuresti

- m-au selectionat in 2004 pentru un contract in UK, intr-o fabrica de produse alimentare. Mentionez faptul ca NU AU CERUT COMISION , iar biletul de avion l-a platit firma angajatoare. A avut contract de 11 luni. am fost foarte multumit, in anul urmator,cei care erau sub 30 de ani(limita de varsta in sectorul alimentar pt sector based scheme) au facut contract direct cu angajatorul. Dar repet, chiar si in primul an, nimeni nu a platit NICI UN COMISION la firma de recrutare.

2. NAGHI PETER

NAGHI PETER New Member

Trophy Points:
    0
    ATENTIE FIRMA DE RO TEPAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Numele firmei este DIADAR LTD
    Este condusa de doi indivizi sot cu sotie ai cheama Cristi si Angela,
    el este inalt slabut cu ochelar ea este mica de statura si cu ochelar au o masina SAB albastra cu nr: X235ABL. Locuiesc in Wood green dar aveau de gind sa se mute nu stiu daca au facuto dar stiu ca vroiau sa se mute in
    Queensbury.

3. NAGHI PETER

NAGHI PETER New Member

Trophy Points:
    0
    Re: ATENTIE FIRMA DE RO TEPAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Numele firmei este DIADAR LTD
    Este condusa de doi indivizi sot cu sotie CORACI CRISTIAN si Angela din Deva
    el este inalt slabut cu ochelar ea este mica de statura si cu ochelar au o masina SAB albastra cu nr: X235ABL. Locuiesc in Wood green dar aveau de gind sa se mute in Queensbury.nr de telefon a lor:07574217312,07534093530 m-a sunat o doamna pe nume Marcela din oradea care la fel a patit anul trecut dar mult mai rau

Share This Page