16.6 C
London
Tuesday, September 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

firme de recrutare din uk

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by crisa_lii, Jan 24, 2012.

1. crisa_lii

crisa_lii New Member

Trophy Points:
    0
    Buna
    am si eu o mica rugaminte daca stiiti sa imi spuneti cateva firme care recruteaza eu am yellow card am lucrat 7 luni in uk am venit in tara ro dar vreau sa plec iar dar cu firmele din ro nu prea am incredere . chiar si contra cost . multumesc.

2. RazzyFUnik

RazzyFUnik New Member

Trophy Points:
    0
    Top 10 Agentii De Recrutare:

Hayes Staff Recruitment
    Kensington Consulting
    Core Talent Recruitment
    Parkway Engineering Services
    Encore Technical Solutions
    AMS People Ltd
    Ashton Consulting (UK)
    Cummins Mellor
    Food Careers Limited
    Adecco UK

3. costi_ionut2002

costi_ionut2002 New Member

Trophy Points:
    0
    dar o firma serioasa din Ro care recruteaza pt Uk nurse?

4. marinelasonei

marinelasonei New Member

Trophy Points:
    0
    Lasa firmele din romania, pune tu cv-ul pe St. Thomas recruitment.

5. englezu_lu_peste

englezu_lu_peste New Member

Trophy Points:
    0
    Feriti-va de MRR recruitment din Wolverhampton sau pe unde naiba or mai avea. -nuuu- mai ales cei care veniti ca soferi!!!!

Ca sa va spun cum sta treaba....... firma asta care se da mare companie de recrutare, nu este decat un amarat de intermediar intre voi si marile firme serioase de recrutare. In Romania am vazut ca lucreaza cu doua firme una din Alba si una din Zalau, firme care nu te comisioneaza cum fac altii, deci sper ca in naivitatea lor nu au habar ce se intampla de fapt aici....SPER!!!
    Sistemul care il practica este urmatorul:
    -te suna de cand esti in tara si iti facchipurile un interviu, dupa care iti spun ca au job pentru tine si ca te asteapta cat de repede.
    - dupa ce ai luat interviul cu ei bineinteles trebuie sa le trimiti acte pentru a face treaba sa para cat mai serioasa.
    - ajungi in wolverhampton si trebuie sa mergi la cazare asa cum atat cei din romania cat si cei din UK ti-au promis ca rezolva. La cazare dai de anumiti indivizi Indieni sau Rusi dupa caz care te duc prin diverse locatii unde curatenia lasa MULT de dorit ( plosnite, mochete rupte, camere fara caldura sau paturi suprapuse) si te lasa acolo spunand ca e ceva temporar pana a doua sau a treia zi cand mergeti sa va cazati asa cum se cuvine.FALS!!!! -nuuu- Faceti scandal si cereti o camera care sa merite banii care ii dat !!!Nu va asteptati la super conditii insa ceva decent se gaseste. Chiria costa cam 60lire/sapt +100 depozit+120 fee( spaga lui)
    -acum urmeaza partea interesanta...... iti spun sa te acomodezi ca in doua zile mergi la training sau interviu. Pentru unii asa e( lucratori depozite si alte meserii care nu necesita calificari suplimentare) insa pentru soferi urmeaza cel putin 3 saptamani de asteptare, timp in care cei care fac training-ul, sunt plecati in concediu, le-a murit pisica, au plecat subit in alte orase, e.t.c.
    - dupa ce ai fiert bine la foc mic si ti-ai cheltuit toti banii apar musterii care ti-au inchiriat camera si iti propun sa iti iei un job la un depozit ceva nu de alta dar tre sa le platesti chiria.
    Daca totusi vreti sa veniti cu ei va recomand sa aveti la voi cel putin 1000 lire ca sa va platiti chiria + alte cheltuieli aferente ce vor aparea.

Odata ajunsi aici o sa descoperiti ca nu e totul asa frumos cum se povesteste din tara, insa daca aveti rabdare si banuti va veti descurca.

Sper ca va fost de folos .... Have a nice day or...... holiday -da-da-

Share This Page