3.6 C
London
Friday, April 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Firme de recrutare din Romania

Discussion in 'SEZATOARE' started by Monelu23, Jul 1, 2009.

1. Monelu23

Monelu23 New Member

Trophy Points:
    0
    - Buna seara, as avea si eu o intrebare: stie cineva sa-mi spuna ceva despre firma de recrutare "Global Recruitment" din Targu Mures? Sunt de incredere? Stiti pe cineva care a ajuns in UK prin intermediul lor?
    - Doresc sa aflu mai multe despre ei deoarece m-au contactat si nu cunosc nici un amanunt despre ei.
    - Va multumesc.

2. kitten

kitten New Member

Trophy Points:
    0
    Monelu, vezi ca cineva de pe forum a patit-o cu ei:

http://www.romani-online.co.uk/forum/jo ... rma-a.html

Ai grija si mult succes!

Acum imi dau seama ca, de fapt, tu ai spus Global Recruitment, si eu ma refeream la Global Recruiting. Scuze! Sper sa nu fie aceeasi firma!

3. Mr.Jarndyce

Mr.Jarndyce Member

Trophy Points:
    6
    Mai nou preacinstitele firme de recrutare din romania ii iubesc atit de mult pe romani incit ii abandoneaza prin statii de metrou, gari, unde, fara prea mult efort ,cei care i-au adus pe romani aici se fac nevazuti .

eu daca as fi in locul tau as uita de FIRMELE DIN ROMANIA si as incepe a considera cai alternative de a veni si lucra in Anglia.

Aici pe acest forum sunt multi care cunosc mult mai multe detalii neplacute despre aceste firme decit mine..

numai bine

Mr.Jarndyce.

4. adrianLA

adrianLA New Member

Trophy Points:
    0
    sunt si aici agenti care sunt de treaba si nu cer mult . Eu am lucrat cu un indian care mia oferit un contract super bun , are joburi in industria hoteliera , si in general in 3 zile iti gaeeste job . In romania , stiu una cu care au venit multi in UK , tot in Hotelarie , Eurorecruitment

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Te referi la asta? Agentia pare a fi romaneasca, dar cu sediul in Uk.

http://www.uk-eurorecruitment.co.uk/contact.htm

Au si sediu in Romania? Daca da, care e?

Poate or fi de incredere...Daca stii mai multe da detalii.Si poate sunt si altii care pot spune cate ceva (bun sau rau) despre ei.

6. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    Imi voi revizui opinia despre firmele de intermediere a contractelor de munca in UK, cand voi vedea pot sa ofere si posturi pentru munca calificata si care sa nu fie platite cu salariul minim pe economie.
    Un al doilea motiv la fel de important: Sa nu perceapa comisoane sau taxe inventate (Ex: 475 lire pentru Yellow Card) si cand vor fi in stare sa se multumeasca cu comisionul oferit de angajatorul britanic.
    Sa respecte legea din UK: sa nu ceara/pretinda bani/beneficii de la candidatii la angajare.

Altfel eu nu pot sa-i consider decat ca fiind asemeni camatarilor din Romania, nu este nicio diferenta intre camatari si aceste asa-zise firme de intermediere.

7. adrianLA

adrianLA New Member

Trophy Points:
    0
    Rebecca-uk , ma refeream la Eurorecruitment . compania din contanta , eu-recruit sai ceva de genul , cu aia macar ajungi la sigur chiar daca au un comision de o mie de lire , dar sunt si aici agenti pe care ii platesti cu mult mai putin , daca nu si mai putin de jumate si tot iti gasesc si se ocupa si de acte . Eu tot cu asa unn agent am lucrat si mia gasit un job in citeva zile .

8. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pai, ori e una ori e alta, niste date si o adresa precisa ar lumina. Nu ca nu mi s-ar urca singele la cap cand aud de comisiune de 1000 euro/lire...

9. pepeadi

pepeadi New Member

Trophy Points:
    0
  10. foarfa

foarfa New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    computer wiz
    Si eu sunt in faza de cautare informatii, inclusiv despre firmele de recrutare.

La cele din Romania sansele scad din ce in ce mai mult.

Cine stie o firma de recrutare buna din Anglia care sa se ocupe de tot?

Ceva gen... eu imi fac geanta si urc in avion, ei se ocupa de restul?
    (Daca se poate sa trimita un indian glumetz la aeroport sa ma ridice... ar fi si mai bine!)

PS. Nu ca nu'mi place sa muncesc cautand info, dar... si "mura'n gura suna bine"...
    -ras4-

11. ALIDOR

ALIDOR New Member

Trophy Points:
    0
    BUNA
    EU nu va recomand firma din CLUJ MARARY ...firma lucreaza cu TUTORCARE .eu am avut ocazia sa discut cu mai multi care au venit cu ei .DA intradevar poate conparativ cu alte firme gasesc de munca( Eu personal am asteptat cam 18 luni.

12. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Tu visezi frate! Dar cine crezi c-o sa faca aceasta treaba pentru tine? Poate Papa de la Roma...

Waaaaaaaaaaw!!! Nu pot sa cred pana unde se intande Ion Creanga!

Ok! Te astept eu la aeroport, iti gasesc de munca, rezolv cu actele iti dau si cazare pentru primele doua saptamani, iti gasesc chirie si tot ce vrei, dar te costa. Intre 12000 si 15000 de lire. Daca dispui de acesti bani, da-mi de stire!

Share This Page