9.7 C
London
Saturday, March 28, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Facem sau nu harta noastra

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by djcioko, Nov 7, 2010.

1. djcioko

djcioko New Member

Trophy Points:
    0
    inregistrarea audio a mesajului aici
    <div class="highlight<pre class="javascript&lt;script language= type= src=&gt;&lt;/script&gt;&lt;script language= type=&gt;AC_Voki_Embed,,,, , , ;&lt;/script&gt;&lt;BR&gt;&lt;a href=&gt;&lt;b&gt;Get a Voki now!&lt;a&gt;&lt;BR&gt;&lt;BR&gt;</pre>
    Va salut ,vreau sa stiu daca vreti sa avem harta cu locatia noastra a zonei in care locuim pentru a stii fiecare dintre noi unde ne aflam,,in anglia iar la detali sa avem scris locul de unde provenim din romania mai exact din ce localitate
    astfel vom stii cati suntem din bucuresti cati din iasi si asa mai departe

SI ASTFEL vom cunoaste cati suntem in orasul x ,y,z din uk
    [map][/map]
    daca cunoasteti diferite modalitati cum sa ne facem aceasta harta mapa a noastra va astept cu
    variantele voastre pentru o a alege pe cea mai potrivita
    eu am gasit
    http://www.zeemaps.com/

2. djcioko

djcioko New Member

Trophy Points:
    0
    Re: facem sau nu harta noastra

ValiB wrote:
    Hmmm ... nu stiu cat de viabila este ideea asta a ta. Cam tine de intimitatea fiecaruia. Daca cineva vrea sa faca public locul unde se afla poate face o mentiune in "Bun Venit!" unde sunt topicuri special create pentru asta.

Unii probabil ca vor agrea ideea asta a ta ... dar daca nu sunt toti pentru nu stiu daca va avea succes

da era ceva interesant cred eu ca nu trebuie sa scri adresa totala si doar orasul o harta creata de noi pentru uk in care ne puneam un simbol ceva care sa stim de noi iar pe fiecare zona sau oras automat cand te add se scria si nr de persoane care se alfa in zona ta sa in apropiere

iar aditional sa existe o varinta de calcul a distantelor dintre sa spune x si y timp ore pe care eu le am gasit in site-ul michelin route

cum ai vazut si in postarile anterioare

astfel harta ajuta pentru localizarea noastra astfel fiind mai usor sa stim EX.
    sa zicem in manchester sunt 300 de romani pe langa manchester sunt alte 200 deci se poate
    face mai usor o intanlire intre romani

CA SA SPUNEM,EU PLEC ACASA IAR LA UN ORAS o stati de tren exista alti romani care poate au nevoie de ceva din tara eu rapid pot cand ma intorc sa le aduc ce doresc de la familia lor daca sunt tot din bucuresti
    asta e un exemplu si invers

adica cred ca aceasta comunitate poate fi de folos si palpabil sa spune

stiu ca e vorba de incredere ..si mai suntem si romani deci mai grav la capitolul asta parase

oricum eu exemplu am norc mai lucrez cu o familie de romanai cand au venit inapoi din concediu au adus bors si leustean eu uitasem asa ca le -am cerut si mau ajutat cu 2 pliculete

de bors si unul de leustean nu i mare lucru dar daca nu erau ei nici peale nu le aveam deci cred ca se pot crea legaturi mult mai ajutatoare
    am mai facut un topic la caritabil
    cred ca l-ai vaazut sper sa prinda
    in fine
    ma bag la somn o ora ca la 5 sunt la munci
    numai bine tuturor .
    sper sa citeasca cati mai multi aceste randuri ca fie vorba nu face rau nimanui
    salve

3. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Re: facem sau nu harta noastra

Dragut...Eu stau in Edgware, dar migrez in curand mai spre nord.

4. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    "nu stiu cat de viabila este ideea asta a ta. Cam tine de intimitatea fiecaruia. Daca cineva vrea sa faca public locul unde se afla poate face o mentiune in "Bun Venit!" unde sunt topicuri special create pentru asta".

De acord cu ValiB. Sa nu uitam ca la profil avem posibilitatea sa scriem zona de unde suntem si zona unde locuim in UK. Cine doreste sa dezvolte relatii de prietenie si ajutor, o face prin mesaje private, ghidandu-se dupa profile, dupa relevanta participarii membrilor pe forum, in care caz poti sa iti dai seama daca exista o afinitate intre tine si persoana respectiva - ceea ce se si intampla de altfel. Chiar Negrutxa mentiona ca au existat si casatorii intre forumisti...
    Poate acesta e motivul pentru care, celor necunoscatori li se pare ca e prea multa liniste pe forum, va asigur ca se intampla multe lucruri frumoasa in culise.
    Internetul ne ofera "n" posibilitati, nu le insirui aici, dar raman la parerea ca trebuie sa ne pastram intimitatea, expunerea prea mare aduce si situatii neplacute.
    Si apoi, daca am ales sa traim aici, nu va fi sfarsitul lumii daca nu mancam romaneste. Iar daca va incearca dorul sau poftele, "albinuta" poate fi salvarea voastra.

Share This Page