14.7 C
London
Monday, August 26, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Facem prezenta? Asteptam sugestii...

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by rebecca_uk, Aug 19, 2009.

1. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    rbk a scris:
    Cand intri pe forum in dreptul pozei tale ai optiunea:
    |Cautare avansata
    Sper ca ai gasit-o.
    Mi-a luat si mei ceva timp sa ma obisnuiesc cu noua garderoba a site-ului.
    -nervos-pc- -nervos-pc- -sparg-pc-

Flo

2. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Super!Chiar nu vazusem optiunea.Am gasit ce cautam!
    Mersi mult!

3. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru Administrator

Se poate cumva scoate butonul numit:
    Deautentificare?
    E un cuvant inventat de cei care au tradus varianta Linux - UBUNTU.
    In DEX : http://dexonline.ro/search.php?cuv=Deautentificare
    Cuvântul "deautentificare" nu a fost găsit. Nu există niciun cuvânt similar.
    E un site serios si pe bune nu vrem copiii nostri sa invete klingoniana.
    Se poate inlocui cu Conectare sau Deconectare
    Nu e nici o rautate sau repros la mijloc. Inteleg foarte bine ca nu e usor sa creezi o pagina web si e normal ca unele amanunte sa fie trecute cu vederea.
    Multumesc pentru intelegere.

Flo

4. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Re:pentru Administrator

Pot sa mai adaug si "ronglezismele":

toate video precum si video mele

Hai sa gasim altceva. Ca exemplu: video-urile mele sau filmele mele.

rebecca_uk sunt sigur ca ne poate ajuta

Sau poate are cineva alte idei.

Va multumesc inca odata pentru intelegere

Gipsy a scris:

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Va mai amintiti de acest subiect?
    Suntem in continuare deschisi sugestiilor si tot ce nu e de ordin tehnic si ar putea fi de folos pentru romanii din UK/nu numai (nu ma refer la legislatie si emigrare, ci la timp placut petrecut alaturi de noi, deci orice sugestie de a aduce placere cititorului, isi are locul aici).
    Nu m-as supara personal daca ati mai intra si-n alte categorii decat UK de la A la Z,Emigrare, Nou Venit si nu ne-ati parasi imediat dupa ce ati primit raspunsul la intrebarea care "ardea"...
    Astfel de subiecte si subforumuri ar fi:Bancuri, Sa ne-amuzam si sa nu-i uitam,Muzica,Filme de pe youtube (sau asa ceva), Despre ea, Sport si timp liber, Amuzament, cultura, Politica,Traditii, Gravidute si mamici...
    Ca sa va ajut, uitati aici sugestii:

http://www.romani-online.co.uk/forum/index

Ia sa vedem cum doriti sa reinviem!-dans-

Our English speaking friends are invited to post messages as well:

http://www.romani-online.co.uk/forum/43-english

6. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Salut

Observ ca odata cu noul aspect al forumului si micutul si dragalasul chat din coltul din dreapta jos ni s-au inmultit prietenii online. .

Din punct de vedere tehnic la mine e ok , am gasit pana si preview pane ( cele 2 ferestre suprapuse sau alaturate din stanga simbolului "?" (help), din alte puncte de vedere, asteptam si alte sugestii pentru ca timpul petrecut aici sa fie de calitate.

7. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Dragii mei, trecand in revista cateva pagini din lista membrilor forumului, am observat ca sunt persoane care si-au facut cont, dar nu s-au logat niciodata, sau persoane care nu s-au mai logat de multisor.
    Propun celor in masura, sa ia o decizie si sa faca putina curatenie, chiar daca suntem in prag de iarna, nu de primavara.
    Politicos ar fi sa anuntati mai intai pe cei vizati, poate acesta ar fi un impuls de logare pentru cei care totusi tin sa fie membri ai comunitatii romani online.
    O zi buna tuturor.

8. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Salut,

Nu mai sunt in echipa, dar imi permit sa va rog sa pastrati forma organizata a forumului.

In acest scop, mesajul meu ar merge catre:

1.moderatori-rog sa atribuiti titlu potrivit subiectelor si sa le mute in categoria din care fac intr-adevar parte
    2. utilizatori inveterati-vechi prieteni- rog sa folositi 'Report to moderator' (coltul din dreapta jos al spatiului pt. mesaj, cu urmatorul text 'Mutare mesaj'si/sau 'Atribuire titlu corect'
    3. nou veniti-noi prieteni-rog sa cititi acest tutorial:
    www.romani-online.co.uk/component/kunena...-search-on-the-forum

El nu va invata doar sa cautati pe forum (a se vedea 'nota' din josul paginiipt. actualizare, ci va arata ce trebuie sa cititi neaparat pe forum si va ofera si harta site-ului dupa categorii si subcategorii.

Multumesc pt. colaborare si sper ca nu am deranjat prin acest mesaj...

9. poujou_kick

poujou_kick New Member

Trophy Points:
    0
    adevarat grait-a gura ta straine, cam asa e , ai prins exact esenta, keep going;)

10. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Aseara, din plictiseala , am cautat pe google 'romani in austria', am gasit un forum dar fff urat , cu denumiri in 'germana', cu reclame peste tot, fara o anumita structura, o adevarata 'varza'.
    Asa ca nu pot spune decat BRAVO pentru munca depusa de cei de pe acest forum, e bine ca putem socializa, tineti-o tot asa, sarbatori fericite tuturor!

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am ramas siderata de acest mesaj (redat aici, partial)

'Pe viitor, te rog abadoneaza ideea sa le impartasesti cu noi, ma dezgusta, cel putin la fel de mult cum ma dezgusta unele sfaturi sau remarci ale tale, care chiar nu-si au locul'.

Acestea au fost sfaturile si remarcile:
    -newsletter cu activitatea de peste an- poate va ganditi la un format chic- deja rocouk v-a luat-o inainte
    -newsletter cu ce se va intampla si cum s-ar putea implica membrii
    -ceva promotii

si cel mai important:
    O mai buna comunicare ar salva asemenea momente care nu sunt deloc de dorit.

Acest forum dispune de un BIROU DE INFORMATII.
    Biroul de informatii

* E: oana.munteanu [at] romani-online.co.uk
    Oriunde ma invart gasesc romani din UK care stiu de orice alte site-uri numai de acesta nu.
    Nu credeti ca este o problema ca nu COMUNICAM?

Eu spun ca da, IMHO, si, desi am fost admonestata 'sa nu ma identific cu forumul', nu pot sta deoparte pentru ca, o credeti sau nu, mie chiar IMI PASA!

O mica demostratie:-momentan pe forum sunt In total there are 308 users Online :: 2 Members and 306 Guests
    newborn, rebecca_uk (13.34 pm, Sambata, 15 ian)

De ce s-a ajuns iar aici si cum putem remedia?

Cu scuzele de rigoare, dar ma doare pentru ca stiu cat se munceste.

12. dorina.m

dorina.m New Member

Trophy Points:
    0
    Foarte buna ideea ta Vali,sar si eu -ras2- si....m-ai mi-a venit o idee..ce-ar fi ca site-ul sa aiba un id de messenger, id pe care sa-l adauge in lista cei ce doresc-in asa fel incat orice informatie s-ar putea transmite si sub forma de mass (iar pt. cei ce acceseaza mai rar mess-ul oricum ramane mesajul offline).Astfel se pot face verificari online cu utilizatorii sau se pot cere feedback-uri....asta este parerea mea -nas- daca nu-i buna sa nu ma certati... tuturor ne-ati lipsit !
    Apropo Vali, cand pleci? Se apropie deadline-ul..nu ai emotii? Sa ai bafta si drum fara probleme, in rest te vei descurca grozav-esti superinformat deci.. go for it! -da-da-

13. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cand am zis promotii si concursuri nu m-am referit strict la albinuta.

In trecut erau companii aeriene, western union, moneygram etc.

Concursuri pt. studenti care sa promoveze si celalalt site rostudent.co.uk, astfel incat studentii sa stie ca exista si site-uri specializate, legaturi cu site-uri specializate care apartin tot conducerii ROMANI ONLINE etc.

In rest, sunt PRO la orice este benefic.

14. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    Sar eu -dans-
    E-mail notification sau news feed sau cum vreti voi sa ii spuneti in care suntem instiintati ca s-a deschis un nou topic, si/sau sunt postari noi intr-un topic in care eu de exemplu am scris,pentru a-l urmari desi asta se poate face si cu follow topic, anunturi importante legate de mentenanta and so on. Nu descoperim America ci doar o descriem -asa-asa-

Concursurile si promotiile: doar daca sponsorii sau cei care au reclame pe acest site doresc mai multa promovare -da-da-

15. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    In total there are 160 users Online :: 8 Members and 152 Guests
    no comment :|
    Acum observ...am intrat pe aria sport si am vazut numai topicuri deschise acum 3 ani si ceva si abandonate...ma simt ca un cercetator ce a descoperit ca exista viata acum 3 ani pe forum :D -nas- sau mi se pare?

16. addictedgeo

addictedgeo New Member

Trophy Points:
    0

17. Jumpy

Jumpy New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Sofer autobuz/bus&coach driver
    Buna dimineatza.Si eu citesc zilnic forumul si as dori sa felicit toata echipa pentru efortul depus.Parerea mea e ca noul format e binevenit si e functional toata lumea are acces usor la informatii,interfata usor de folosit si pentru cei care nu au calificare CISCO ,dar o singura intreba pentru rebbeca_uk unde-n mama lu proces verbal e chat-ul ala micut din partea dreapta jos ca mie nu apare nicaieri.poate fi programul ?folosesc Mozzila Firefox,sau cunostintele mele de informatica sint insuficienta ca sa o gasesc?(poate ultima da nui sigur?) -nervos-pc- -nervos-pc- -sparg-pc- -nervos-pc- -sparg-pc-

Aaaa o sugestie numai cred ca s-ar putea realiza din punct de vedere tehnic vorbind ca cei care se inregistreaza ca fiind noi useri sa nu poata posta fara sa citesca rubrica de Nou venit cu toate articolele incluse adica pe rind:Inainte de plecare,Nou venit,drept de munca,YC,BC, si dupa asta numai sa poata face postari.
    parerea mea personala o fi buna?sau rea? sa decida cei care au acesta competenta.
    multumesc

la multi ani pentru toate domnisoarele si doamnele de pe acest forum cu ocazia zilei de 8 martie (miine nu voi fi in tara asa ca va felicit acum) -dragoste2- -inima-

18. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    @Jumpy
    Uita-te si tu de cand este deschis acest topic. Intre timp, s-a ajuns la concluzia ca chat-ul mai mult incurca.

Pe vremea aceea Rebe era pilonul de baza al forumului. Nu ca acum nu ar mai fi, experienta ei profesionala si de viata ne este de folos tuturor. Chat-ul, insa, este istorie.

19. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Chat-ul nu mai exista si nici eu ca membru al echipei. DAN este cel care a preluat administrarea forumului. Vezi ca ii este numele scris cu rosu.
    Contacteaza-l! -dans-

PS Multumesc pentru urari, asemenea si doamnelor/domnisoarelor din viata ta.

20. addictedgeo

addictedgeo New Member

Trophy Points:
    0
    de ce nu imi raspunde nimeni la mesajele mele ? :(

Share This Page