19.9 C
London
Tuesday, August 04, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Eurovision

Discussion in 'Arhiva' started by bobby£££, May 20, 2008.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sa ne mai ducem la concursul asta...daca Grecia are melodie de 12 puncte eu ma impusc! -shout- hout-

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    A castigat Rusia.
    Romania s-a clasat printre ultimele...Uk chiar ultimul, pacat de Andy Abraham. La anul la rusi sa mai voteze altii, eu ma las de meserie, nici nu stiu de ce m-am stresat si am avut pretentii, doar stiam ce magarie e cu voturile. -grr- rr-

3. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    Bravo Russia, Fffoarte bine ca n-a castigat Grecia....

si UKTerrry W e dezamagit...si ce daca! -cmon- mon-

4. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    No ssurprises here, sorry....

"Romania: Not the best start as everyone just wants to get up and dance. I feel I need to sway with a lighter in the air. Next!" (BBC web site).

Just as I predicted : unremarkable!

5. southerner

southerner New Member

Trophy Points:
    0
    Uk ar trebui sa se retraga din Eurovision. Cu magaria asta de sistem de votare nu o sa ajunga niciodata mai sus decit ultimii 10.

Mie imi place de Terry Wogan. Eurovision fara el e ca si Sportul TV fara Cristian Topescu- pe timpuri.
    Chiar daca Terry face glume proaste asta e amprenta pe care si-a pus-o el la Eurovision. Mie imi place felul cum comenteaza.

Si inca ceva: citi "capsunari "sint in Spania? Au dat 12 puncte la romani. Traiasca "capsunarii"!

6. mistikuk

mistikuk New Member

Trophy Points:
    0
    mai cata lipsa de inspiratie .. am cautat in disperare nr de tel pt ro si nu am gasit nici unde .. of cat ghinion si acum sa vad ca era publicat aici...

RO : avem sanse .. cateodata

UK : Terry cred ca merge prea departe cateodata cu un usor aer de uita-te si la taranii astia pe alocuri ... ceea ce cred ca este rau ... plus ca el si-ar inchipui ca UK ar trebui votata regardless de ce melodie trimite .. sa ne amintim anul trecut sau acum cativa ani cand au trimis tipul acela care canta cu niste adolescente intr-un oarecare stil hip hop sau cine stie ce era ... in orice caz cu o voce .. slaba ... era normal ca nu va primi nimic serios ...

Eurovision : Nici nu pot sa imi inchipui cum se pot readuce lucrurile la normal

7. abrighella

abrighella New Member

Trophy Points:
    0
    Eurovisionul nu mai e ce era pe vremuri. Sincer, vazand si ascultand melodia prezentata de Romania (si citind ulterior cat de discutata a fost originalitatea ei) intre celelalte melodii am realizat ca sanse avem putine, speram insa sa fim un pic mai sus. Calitatea generala a melodiilor a fost foarte slaba. Nici o melodie sa prinda la public si sa o fredonezi si dupa show...Evident din spirit de patriotism am votat Romania (desi nu am avut nici un vot de la UK -pullhair- ullhair- cum naiba???...presupun ca am fost cativa care am votat... -slap- lap- ). Stau si ma intreb cati la suta din cei care am votat melodia noastra am facut-o pentru ca ne-a placut melodia cu adevarat?! Sincera sa fiu, anul viitor nici macar nu cred ca mai pierd vremea uitandu-ma la emisiune. Oricum, am apreciat umorul englezesc (cum altfel???) si taios al lui Terry si sincer, m-a distrat comentariul lui. Pentru mine, desi de plans, a fost un concurs cu tenta de comedie... Nota 10 pentru scenografie Serbiei. (din 12 -handlaugh2- andlaugh2- ) Chiar stateam si ma gandeam cata munca trebuie sa fi fost in spatele "cortinelor", cati mici spiridusi trebuie sa fi alergat de colo colo sa faca sa functioneze perfect totul...Chiar asa a fost. Prezentatorii Serbiei insa au avut de la mine nota minima... jalnici... Sincera sa fiu, nu am simtit acolo nici o melodie de 12 puncte reale, asa ca pentru mine, consider ca, a fost o seara pierduta/petrecuta -cmon- mon- la televizor...
    Caut acum sa vad daca gasesc melodia pe care a prezentat-o Biondo la preselectie, multa lume spune ca ar fi meritat sa fie selectata si nicidecum ce s-a prezentat (multi sustin ca "Pe o margine de lume" e plagiat la o melodie de a lui David Bustamante). Eu nu am vazut preselectia, dar am inteles ca melodia lui Biondo era bunicica. Oricum, acum e prea tarziu... Oare vom invata vreodata din greseli??? -takecare- akecare-

8. crismarten

crismarten New Member

Trophy Points:
    0
    ..conteaza mai putin melodia..

Din pacate sistemul de votare reflecta "prietenii" geo-politice..nordicii voteaza pentru ei ..Irlanda pt UK..rusofonii pentru Rusia etc
    ..fostele republici iugoslave intre ele..Moldova si Spania pt noi,armenii pt Georgieni si invers etc.

Voturi date cu obiectivitate au fost cele din Romania,Bulgaria,Grecia..etc

Cu sistemul asta Rusia,Ucraina vor fi mereu favorite indiferent de cantec..
    E clar ca sistemul de votare trebuie schimbat !

Personal am votat pentru Grecia, pt ca mi-a placut, nu aici e momentul de a arata cat de "patrioti" suntem. Mi-au mai placut cantecele Norvegiei si Islandei.Bosnia o "gluma proasta"
    Ai nostri au fost in nota generala.."straduiala excesiva" fara a impresiona cu nimic..

9. hrysa

hrysa New Member

Trophy Points:
    0
    Mi-au placut Serbia,Israelul,Albania,Portugalia.Au fost si alte melodii antrenante...si atat.Si nu-mi iese din cap,nicicum,vocea reprezentantului Israelului. -eyebrows- yebrows- Mai cred ca,daca am fi participat cu Shine al lui Biondo,am fi castigat macar locul 2,daca nu primul. -explain- xplain-

10. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    BUna

eu nu am avut sansa sa ma uit la Eurovision si nici un coleg de-al meu ( toti sint british) nu s-a uitat. Pe ce loc a ajuns romania? Am auzit ca au cistigat rusii. Dar UK?

11. hrysa

hrysa New Member

Trophy Points:
    0
    Cautati pe www.eurovision.tv pentru a asculta si vedea tarile participante.RO-locul 20,iar UK-locul 25. -sad2- ad2-

12. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Din nou Eurovision, anul acesta - 10 Mai 2011 aduce o noutate pentru Romania, suntem reprezentati de o trupa romaneasca, iar solistul este englez. In data de 12 Mai 2011 vor urca pe scena cei de la Hotel FM. Daca considerati ca merita, poate ii votati... Sa le uram succes !

http://www.youtube.com/watch?v=96be3a5W ... r_embedded

13. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Draguta melodia si-mi place vocea englezului. Ascultand-o ma duce cu gandul la Take That,pare un pic genul lor. Sa speram ca vor obtine rezultate bune.Noi oricum le tinem pumnii si vom vota,doar reprezinta Romania !!!

14. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Well..cei ce v-ati uitat la prima semifinala, ce parere aveti?

Aranjamentele de scena sunt dragute, originale, alese in functie de melodie.
    Dupa gustul meu, pana acum as clasa astfel:

- Finlanda
    - Islanda
    - Turcia

15. Adrian_

Adrian_ New Member

Trophy Points:
    0
    M-am uitat la ambele semifinale si fara sa fiu excesiv de patriot, pot spune ca mi-a placut prestatia romanilor+devid(britanicul). Vocea lui e buna, dictia la fel. Au fost unii interpreti care urlau, sau cantau prea incet, ori nu se intelegea ce spun - bagandu-si gura in microfon. Am mai apreciat si lipsa de efecte/lumini, de care s-a cam abuzat la alte piese.

Eu zic ca au facut o figura frumoasa. Sa nu uitati sa votati cu ei!! :D

16. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nu am vazut prima semifinala, ci doar pe cea de aseara cand nu s-a putut vota - asta inseamna ca cei din Uk au putut vota marti doar?
    Mi-a placut f tare Romania, o melodie vesela, optimista, usor de fredonat si de tinut minte.
    Nu uitati sa votati in finala de maine! Hai Romania!

17. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    si noi am vrut sa votam, dar am aflat dupa ca noi nu putem.
    PS : baiatul care canta e englez!-nu-ma-uit- , traieste in Oradea, si ii place!

18. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Din pacate, de ceva ani buni,

acest concurs a devenit mai mult o chestie mai degraba politica,
    deacat muzicala.

Noua sau, aproximativ noua, politica geografica a Europei, are un impact serios asupra voturilor.

Asadar, din pacate, conteaza prea putin calitatea melodiei.

19. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36

sau, cu alte cuvinte, nu mai aruncati banii pe voturi- sms-uri, telefoane etc. Zarurile deja au fost aruncate.It is up to them!

20. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Well? Sunteti pregatiti sa votati anul acesta? In noi sta sansa celor de la Hotel FM sa se claseze pe un loc bun.
    09015 222217 este numarul pe care sa-l formati pentru Romania, bineinteles in momentul cand se da drumul la votare. Costa 15 p prin BT si ceva mai mult prin alte retele de telefonie.

Share This Page