19.9 C
London
Tuesday, August 04, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

eurovision 2008

Discussion in 'Arhiva' started by che, Feb 16, 2008.

1. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    Eurovision 2008

Tocmai am urmarit vreo 10 melodii, pe TVR1..E momentul votarii, si zau ca nu stiu cu cine sa votez...vorba lui caragiale, eu cu cine votez...???

Cantece mediocre.

paula sling are o melodie mai cok, dar parca neterminata.

Suedezii cu Shine sunt cam tot acelasi lucru cu El Divo, asa ca poate-i votez pe ei desi nu-s romani.

Costi Ionita's song a dat-o pe ritmuri...africane parca...hmm, ma rog, nus cat de mult reprezinta romania....

Aveti ceva preferinte?

2. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0
    Am dat si eu intamplator pe TVR1 si am urmarit melodiile concurente. Intr-adevar suedezii cu Shine au fost peste medie (se vede si din nr de voturi acumulate... pot sa zic ca am avut si eu ceva de zis in asta :p - nu prea am inteles eu cum vine treaba asta cu suedezii concurand pt Romania -scratch- cratch- ), dar mi-au placut si Catalin si VH2.

Mi-a placut si "Come this way" a lui Moga, desi am avut tot timpul senzatia ca am mai auzit melodia aia pe undeva....

E trist totusi ca am ajuns sa votam alta natie sa ne reprezinte la un concurs international. -sad3- ad3-

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sambata, 23 feb la TVR1, este finala in urma careia va fi ales reprezentantul Romaniei la Eurovisionul din mai.

Mie mi-au placut cel mai tare Vlad Mirita si Nico, o melodie calda, sensibila... Si Biondo cu Shine suna tare bine, doar ca as prefera sa fim reprezentati de romani de-ai nostri.

Pt cine vrea sa asculte melodiile finaliste, le puteti gasi aici:
    http://www2.tvr.ro/eurovision/

4. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    merci mult pt link, chiar nu stiam de unde sa ascult...
    si mie-mi place nico+ dar e cam 'terna' cum bine comenta cineva, la inceput, insa se potrivesc la voci.Si imi place si Nicola. RailRoad e antrenanta, dar nu e de Eurovision!
    Ca sa castige voturi la concurs, o melodie trebuie sa fie usor de fredonat, si sa aiba cat de cat un mesaj de transmis/ sau sa aibe sens ce canta macar...parerea proprie!...cu toate ca daca ma gandesc bine Alo,Alo.Picasso! a avut rasunet european, dar textul= -handlaugh2- andlaugh2-

5. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nico si Vlad Mirita vor reprezenta Romania la Eurovision, cu melodia Pe-o margine de lume. Pe 20 mai participam la semifinala si sper ca pe 24 vom fi in finala. Succes!

6. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
  7. andrada

andrada New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello-
    Nush ce sa zic de melodia lu Nico & VLad Mirita - Pe-o margine de lume suna tare la fel cu melodia lui Andrea Bocelli?...mie asa imi suna... -sad2- ad2-
    Ceva origina?....poate melodia asta o sa fie castigatoare deoarece cred ca si italieni (din melancolie sau nu )o sa o voteze....nu numai romanii
    -cool- ool-

8. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    S-a stabilit de catre comisia special formata ca piesa Pe-o margine de lume nu este plagiata.
    Melodia cu care este comparata se numeste La magia de corazon si este cantata de David Bustamante.
    http://www.youtube.com/watch?v=D7gwYrJ8ip0

Cam seamana, ce-i drept.
    http://www.youtube.com/watch?v=zXFqxYs8D9s

Partea mai nasoala este ca unii jurati au recunoscut fara remuscari ca au votat melodia castigatoare din patriotism, ca deh, trebuie sa fim reprezentati de romani si nu de suedezi.

Suedezii, Biondo, au participat cu melodia Shine, foarte buna mi s-a parut.
    Daca doriti sa o ascultati: http://www.youtube.com/watch?v=JZmk2qSQC0s

9. mistikuk

mistikuk New Member

Trophy Points:
    0
    nu pot gasi nicio explicatie pt care biondo a concurat in ro .. din toate tarile lumii tocmai in ro ... nu pot pricepe ...

un alt lucru ... poate ca este timpul sa invatam sa fim mai deschisi ... uita-te la usa care nu a acceptat ca strainii o pot ajuta ... poate ca ar trebui si noi sa acceptam tot ajutorul care il putem obtine ... la urma urmei daca biondo ar fi castigat Ro ar fi fost castigatoarea nu tara lor ...

10. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Am vazut abia acum amandoua melodiile noastre,locul 1 si 2,DE DEPARTE piesa SHINE este mai buna,s-au vazut din nou manariile celor din TVR sau care dr.cu or mai fi fost implicati,plus ca am mai vazut in direct in seara aceasta pe Antena1,o emisiune avandu-i ca invitati pe cei doi ce ne-au reprezentat la Eurovision,plus ceva prieteni de-ai lor,in care,o reportera afirma ca cica a asteptat- O ORA -sa-i poata lua un interviu lui Nico, ca asa era de asaltata de reporteri.
    DEPLORABIL...

Share This Page