11.8 C
London
Thursday, September 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Emisiuni ~Radio ROMANI ONLINE~

Discussion in 'RADIO ROMANi ONLiNE' started by radio, May 30, 2008.

1. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Radio Romani Online are onoarea de a-l aduce alaturi de noi pe DJ ILye, unul dintre cei mai renumiti si talentati dj ai Romaniei.

Club Session Online, in fiecare sambata seara de la 8 @ Radio Romani Online!

Fii pe receptie! Te asteapta cateva ore bune in care vei intra in atmosfera de weekend! Muzica mixata ca la carte de Dj ILye iti va da starea de bine necesara oricarei petreceri.

Nu rata Club Session Online, sambata de la 8pm!

Cu nerabdare,
    Radio Romani Online. -dance- ance-
    http://radio.romani-online.co.uk:8000/listen.pls

2. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Club Session Online, cu Dj ILye!

Salutare prieteni,

Cu totii am inceput weekend-ul! Unii mai devreme sau mai tarziu.

Dar ce mai conteaza? Stim cu totii ca sambata seara este una dintre acele seri in care ne adunam alaturi de prieteni, iesim sau dam un chef acasa.

In cazul in care veti fi in posesia internetului si a unui set de difuzoare care sa va implineasca, nu uitati sa va inrolati in CLUB SESSION ONLINE, sambata seara de la 8.

Dj ILye se pregateste cu un playlist iesit din comun! Am reusit sa tragem cu ochiul, iar printre artisti am zarit Daft Punk, Fragma, Pink Floyd si chiar Dumitru Farcas alaturi de ultimele aparitii pe plan muzical! Veti fi surprinsi de ce poate iesi.

Nu uitati sa dati play @ Radio Romani Online!

Club Session Online este emisiunea ta!

Dj ILye va mixa din nou in cel mai elegant, subtil si surprinzator mod cu putinta - exclusiv la Radio Romani Online!

SAMBATA SEARA DE LA 8!

Fi Online!

Radio Romani Online.

3. security

security New Member

Trophy Points:
    0
    Super misto emisiunea asta de club. -applause- pplause- Imi place tare mult muzica. A trecut ceva timp de cand n-am mai ascultat muzica de club pe gustul meu. -cool- ool-

Pe Dj Ilye l-am ascultat prima data in Bucuresti, la Kristal. Era finala unui concurs de Dj pe tara. Super Dj baiatul desi avea in jur de 20 de ani pe atunci. Raul a castigat finala, dar ILye a ridicat publicul in picioare. Toata lumea tipa si abia mai aveai loc sa dansezi. M-a impresionat tare. Stie sa-si aleaga piesele foarte bine si e meserias la platane. -hi5- i5-

-congrats- ongrats- Ce surpriza, sa-l aud la radio acum. Felicitari pentru idee. Contati pe mine. N-am sa ratez muzica de sambata seara. -dance- ance-

4. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Salut "Security",

Ne bucura ca iti place emisiunea, ca te-a prins si pe tine - la fel ca si pe multi alti ascultatori ai Radio Romani Online.

Intr-adevar, Dj ILye este foarte priceput. Talentat, cu mult bun gust in materie de muzica si mixaje!

Te asteptam in fiecare sambata de la 8pm sa ii fi/sa ii fiti alaturi in Club Session Online.

Radio Romani Online.

5. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Club Session @ Radio Romani Online, sat 8pm

E sambata!!!! Weekend-ul mult asteptat...

Pentru unii, fiindca reprezinta ocazia cea mai buna de a se odihni, la fel si pentru ca o noua editie a Club Session Online se pregateste de 'lansare'.

Va promitem ca si aceasta editie va fi la fel de incendiara, cel putin, ca si cele din urma.

Suntem siguri ca aveti motive de a petrece. Ori, macar, pofta de a asculta ritmuri care sa te binedispuna! Printre motivele de a petrece, poate fi o zi de nastere, ori faptul ca mai aveti cateva zile sau ore... :) pana sa plecati in concediu!

Un alt motiv de a petrece e acela ca a venit vara!

Solstitiul de vara a avut loc azi noapte la ora 0:59 si marcheaza inceputul verii astronomice si cea mai lunga zi a anului.

Speram la zile calduroase, cu cer albastru si cu temperaturi care sa ne determine a uita de griul atat de prezent peste acest Regat Unit.

Oricare ar fi motivele, va dorim auditie buna - diseara de la 8, pana la 0.35!

Va asteptam in Club Session Online!

Un weeekend si o vara pe cinste,

Cristi
    Radio Romani Online.

6. scorpia

scorpia New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- Felicitari pt muzik d l radio si d de sesiunea d club! I love that music -dance- ance- Si eu am fost l Kristal in Bucuresti la finala d l Thirst si mi-a placut f mult Dj Ilye! -kiss- iss-
    All the best! -relaxsun- elaxsun-

7. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Multumim "Scorpia"!

Ne bucura ca iti face placere sa ne asculti. Te asteptam pe la noi cat mai des posibil.

Un nou Club Session sambata seara de la 8!

O duminica frumoasa,

Cristi.
    Radio Romani Online.

8. florysana

florysana New Member

Trophy Points:
    0
    ascult cu mare placere Radio Romani Online si va multumim pt calitatea stirilor si muzicii oferite.acum ca suntem in apropierea sarbatorilor de iarna si ne pregatim fiecare cum putem de sarbatoarea Nasterii Mantuitorului Isus ,am dori cu totii (cel putin familia mea si cativa cunoscuti) ,colinde autentice din diferite zone ale tarii,cantate extraordinar de cantareti consacrati de muzica populara(ex:Veta Biris,Florica Zaha,Sava Negrean Brudascu,Cornelia si Lupu Rednic,Familia Giurgi etc si din Moldova ,Oltenia)sau colinde interpretate de coruri bisericesti care canta colinde "dumnezeieste"....
    credeti-ma ,diferenta este foarte mare ,cand auzi colindele interpretate de acestia.ei canta asa cum am fost invatati cu totii in stil vechi ,autohton ,in functie de regiune.pacat ca nu voi fi acasa de Datinile de Iarna din Sighetu-Marmatiei ,cand este defilarea pe strazile orasului si grupurile din toata tara colinda neincetat,iar seara la Sala Studio e program de colinde .dar la anu" -aha- ha-
    si acum ascult pe Radio Lumina (ortodox),colinde si pricesne si simt ca mi se umple sufletul de liniste si fericire .suna atat de bine .... -saint- aint-
    va pup si va-mbratisez cu drag -love2- ove2- ... noi romanii,chiar avem nevoie de asa ceva :vechi,autentic si dumnezeiesc . -ahaa- haa-

9. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Sport Show, o noua emisiune la Radio ROMANi ONLiNE

Salut si bun regasit,

Sper ca sunteti bine, oriunde v-ati afla! In acest mesaj am placerea si bucuria de a anunta o noua emisiune la Radio ROMANi ONLiNE.

Este vorba despre Sport Show, emisiune realizata de Radu Simionescu, in fiecare duminica seara de la ora 6 (gmt).

Radu, originar din Ploiesti, studiaza „Politica si Relatii Internationale” la University of Manchester. Doar ca una din pasiunile lui este sportul si radioul.

Radu declara pe blog-ul sau ca este „unul dintre persoanele ce considera ca stirile de la radio sau tv raman mult mai impregnate in constiinta umana decat cele din presa scrisa.

Dintotdeauna mi-a placut sportul, am si practicat o mare parte din timp si probabil mi-am dorit intotdeauna sa fiu comentator, sa pot sa il cert pe Adi Mutu in timpul unui meci de fotbal, sa spun ca baietii nostrii la box sunt mult mai talentati decat cubanezii.

Cu toate acestea intotdeauna luam bataie, ca Hanescu in momentul in care pierde primul set este demoralizat psihic, sau ca avem sporturi de tipul sahului, rugby sau hockey de care nu se mai aude nimic in presa.”

Se anunta o emisiune interesanta, cu o larga deschidere spre domeniul
    sportiv.

Constienti fiind de valoarea acestui tanar, ROMANi ONLiNE ii spune bun venit in echipa. Speram ca prezenta lui la radio sa va bucure la fel de mult ca si pe noi.

Asadar, Sport Show – duminica seara, de la 6, cu Radu Simionescu.

Ne puteti asculta accesand www.romani-online.co.uk/radio de unde va puteti selecta player-ul favorit, ori puteti introduce manual cele doua adrese de ascultare in oricare dintre player-ele compatibile instalate in calculatorul / telefonul dumneavoastra:
    - Inalta calitate: radio.romani-online.co.uk:8000
    - Calitate medie: radio.romani-online.co.uk:8048

Cu stima,

Cristi Havrincea
    coordonator Radio ROMANi ONLiNE

10. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Info7, sinteza saptamanii pentru romanii diasporei

Dragelor si dragilor,

Va ‚poluez’ din nou cu o veste .... buna!

Din acest weekend, Radio ROMANi ONLiNE va asteapta cu o noua emisiune saptamanala care isi propune sa sintetizeze tot ceea ce e important de stiut de catre romanul din diaspora.

Stiri, informatii, interviuri – toate aceastea combinate cu hituri unul si unul, va vor face amiezile de duminica mult mai placute.

Info7, emisiunea in care va astept in fiecare duminica de la 11 – 1pm (gmt).

Pentru aceasta duminica, printre altele, avem pregatit un interviu oferit in exclusivitate pentru ROMANi ONLiNE de catre talentata pianista Alexandra Dariescu, la cateva minute dupa concertul ei de debut cu Royal Philarmonic Orchestra.

Sa ne auzim cu bine ( www.romani-online.co.uk/radio )

Cristi Havrincea
    Coordonator radio .

11. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Draga Cristi (radio-ule)

Te-am ascultat live ieri -bravo- si am ramas placut impresionata de calitatea sunetului! Interviul cu pianista Alexandra Dariescu suna de parca era inregistrat in studio ! Foarte buna calitatea sunetului! Se auzea orchestra pe fundal, fotografii roiau prin jur...Felicitari!

12. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Leti!

Din fericire, interviul cu Alexandra a sunat mai bine decat vocea mea din restul emisiunii... asta fiindca sunt cobza, de raceala. Dar,trece si asta.

Calitatea vine din tehnologie. Odata accesata e important sa stim cum sa o folosim.

Urmeaza si alte interviuri, cu noi surprize ce urmeazaa fi anuntate imediat ce trec testele de functionalitate.

Keep in touch! :)

13. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Conferinta Studentilor @ Info7 Radio ROMANi ONLiNE

Astazi la Info7, emisiunea saptamanala de sinteza a evenimentelor din diaspora, ne concentram atentia pe Conferinta Studentilor, Profesorilor si Cercetatorilor Romani din UK ce a avut loc ieri, 24 Octombrie la Institutul Cultural Roman.

Un rezumat al zilei, cu invitati de seama care au avut binevointa de a ne acorda si interviuri.

Fiti pe receptie duminica, de la 11am pana la 1pm pentru o editie speciala a Info7.

Radio ROMANi ONLiNE

14. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Re:Conferinta Studentilor @ Info7 Radio ROMANi ONLiNE

Cristi, este binevenita aceasta emisiune.
    Felicitari! -bravo-

15. crysya

crysya New Member

Trophy Points:
    0
    Radio ROMANi ONLiNE

Stirile de azi, orele 10, au fost in limba bulgara (sau rusa....nu sunt sigura care...).

16. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Radio ROMANi ONLiNE

Verificat!

Merci Crysa.

Cristi.

17. Cip

Cip New Member

Trophy Points:
    0
    Am activat si eu acest post de radio dar uite ca nu ma asteptam la o asa surpriza placuta, felicitari -bravo-

18. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Buna Cristi,

Am putea stabili o seara/doua pentru dedicatii online? Stii, cum am mai procedat? Daca da, cand ar putea fi?

Merci mult-bravo-

19. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Rebecca,

Emisiunea "By Request" ruleaza in mod automatizat ca si pana acum. Nu a fost intrerupta.
    Se difuzeaza de Luni pana Vineri de la ora 8pm.

20. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Iti dau si eu o mana de ajutor, Vali, baiatule in acest demers-daca ai nevoie, bineinteles.
    "Ora de muzica" de la Uni Fun era preferata mea, post de radio unde prietena mea cea mai buna era animatoare.
    Prin anii 92-96 am lucrat si eu in cadrul unui post de radio foarte cunoscut din Bucuresti, dar munca noastra era mai mult voluntara, cu banii obtinuti din salariu ieseam la o terasa cu 2 prietene si se duceau pe 1 bere, 5 covrigei sarati si 1 pachet de tigari...Dar vremurile acelea sunt cele mai dragi mie-da-da-

Share This Page