18.2 C
London
Sunday, July 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Driving Licence

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by cristina samara, Mar 4, 2006.

1. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0
    dar eu implinesc 70 de ani in iunie...atunci ce fac? -time-

2. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    :)) ok, atunci il schimbi cat mai repede, dupa ce dau voie englezoiiiiiii...de la DVLA ! -rock-

3. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0
    shontalk shontalk ma indreptam spre dvla cu o mina tremurinda intindeam carnetul romanesc si apoi imi dadeam duhul pe treptele dvla local si neimpacat ca nu am si eu British dying licence.

4. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0
    necrutatorule de ce esti asa de disperat sa schimbi permisul in driving licence??? vrei puncte in asta? ca in ala din ro ... puncte ... nexam...

5. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0
    io omu,eu am permis british din 95(primul era o foaie de hartie fara poza,intreaba pe cei mai vechi sa iti spuna,am dat doar orasul,fara sala si mi-au dat vreo 5 categorii inclusiv 7,5 tone -camion) si romanesc din 87.era vorba de al lui nevasta-mea,ea are doar romanesc caci nu condus pe aici pina acum.vrea sa il schimbe caci nu mai avem nici o treaba cu Romania,noi locuim aici permanent.cat priveste punctele nu fi asa sigur,o data ce vor uni sistemele informatice..nu se stie.ai vazut ce legi aspre au pus romanashii acum?

6. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ai impresia ca sistemele astea informatice se vor uni in urmatorii 10 ani, iti faci iluzii degeaba! Sa fim seriosi!!! :)

7. luk@uk

luk@uk New Member

Trophy Points:
    0
    SAL ! EI UITE CA DEJA MIE MIAU LUAT 6 PUNCTE DE PE PERMISU ROMINESC DAR NUMAI DACA IL SCHIMB CU UNU DE UK ASA CA MADE IN RO IS THE BEST!!

8. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0
    luk@uk ce ai facut??? 6 puncte mai?? asa direct?
    normal ca e mai bun romanesc ca nu au cum sa ne traga punctele in schimb ne pot trage amenzile...

9. caarmencita

caarmencita New Member

Trophy Points:
    0
    eu ma grabeam sa-l schimb pentru ca al meu se expira in AUGUST...

10. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0
    mergi in ro si schimbal acolo, nu trebuie sa stai sa-l ridici... faci o procura cuiva si ti-l trimite prin posta...

11. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    Vesti bune: daca aplici sa-ti schimbi permisul de cond in Ro, poti s-o faci direct la politie, fara fisa med...sau alte alea, cu conditia sa nu fi expirat deja!

12. luk@uk

luk@uk New Member

Trophy Points:
    0
    ei plictis am condus fara asigurare, si pe linga am fost acuzat si ca ,conduc un alt autovehicol de cit sunt autorizat adica eu am b si conduceam o leganza deci --retardati!! si cred ca au gasit ei o balanata ca au gresit cu permisu si nam avut eu o asigurare si a rezultat 6 puncte!!dar greu de inputat ca nu exista inca o colerelare la bazle de date romane cu cele eu sau invers mai tre ani de zile iar daca mergi pe nr straine iarasi nau ce face !! deci uite ca made in ro is the best -dance- ance-

-ww-

13. caarmencita

caarmencita New Member

Trophy Points:
    0
    eu am inteles ca astia de la DVLA nu vor inca sa-l schimbedar de ce nu-l mai primesc inapoi pe ala romanesc????cred ca sunt 3 saptamani si tot nu imi trimit permisul meu inapoi :mad: :mad:

14. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
    Pana ce autoritatile romane nu vor semna un acord cu cele britanice nu avem sanse de permis schimbat. Bulgarii au inceput sa se miste si de la 1 martie vor putea schimba permisele.

15. adrianstefaniu

adrianstefaniu New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare natziune,

O mica mare nelamurirea am si eu... Pot sa conduc masini din categoria C sau D in UK cu permis romanesc pe care am doar categ. B ?

Multzam anticipat !

16. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Poate ne explici putin si noua de unde ti-a venit ideea asta. Ce te face pe tine sa crezi ca ai putea conduce un autobuz cand tu ai doar categoria B?

17. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Poti sa conduci ca tot un volan, 3 pedale si un schimbator are dar daca te-a prins nu mai poti, ai sa vezi masini numai in reviste :):)

18. sebastian

sebastian New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu o nelamurire 8-}. In citeva saptamini,o sa-mi iasa permisul de munca si voi lucra ca sofer de camion, pentru Tesco. Eu am pe permisul meu romanesc cat: B,C,E si D. Totusi,daca permisele nu se pot schimba prin echivalare, eu voi putea lucra ca sofer profesionist, pe baza permisului romanesc?!

19. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Eu stiam ca se pot schimba si o sa ti-l opreasca pe asta romanesc iar cand te vei duce in tara si vrei sa il schimbi o sa ti-l opreasca pe asta din Uk acum nici eu nu stiu sigur doar am auzit

20. sebastian

sebastian New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi mult! Oricum o sa vad eu la fata locului. In momentul in care ei ma angajeaza, banuiesc ca exista o posibilitate de rezolvare a problemei.

Share This Page