12.8 C
London
Tuesday, September 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Din care categorie faci parte?

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by parteneru, Feb 21, 2007.

1. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Bine ati venit in gasca noastra -eyebrows2- yebrows2-

Va asteptam pe Forum cu detalii despre experienta voastra in UK, pareri si sugestii. Ramaneti aproape pentru urmatoarea intalnire ROMANi ONLiNE!

-staycool- taycool-

2. stefania82

stefania82 New Member

Trophy Points:
    0
    OK, de cand am descoperit forumul asta, toate imi merg super bine!
    .. -hehe- ehe-
    Am fost acceptata ieri la master in Nottingham !! e visul implinit, ce sa va spun altceva??!!
    Acum sper sa gasesc mai multe info despre Nottingham ,oras si Universitate...am citit pe net cate ceva, dar as vrea si experientele voastre, daca se poate! -shamed- hamed-

Va multumesc mult de tot si sper sa fie inceputul unei frumoase prietenii... -relaxsun- elaxsun-

3. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Felicitari, Stefania!

4. cryswys

cryswys New Member

Trophy Points:
    0
    salutare la toata lumea

5. florysana

florysana New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello- .deocamdata va salut din Maramures(sighet) si sunt bucuroasa ca am dat de voi pe acest site.pe 14 iulie parasesc tara cu destinatia Wolverhampton.as minti sa spun ca nu am emotii,mai ales pt fiica mea Alexandra....eu nu pot decat sa ma prezint prin sotul meu ,care e de un an in uk si e self-employed.va doresc numai bine,multa bafta si D-zeu sa va aiva in paza. -kiss- iss-

6. ltmpx

ltmpx New Member

Trophy Points:
    0
    o tirzie 'buna sara'
    m-am aliniat si eu site-ului,
    ce faceti,brothers and sisters?
    va doresc numai bine! -hello- ello-

7. dorisa

dorisa New Member

Trophy Points:
    0
    Sa aveti o zi minunata cu totii!!!

Buna! Eu sunt Liliana... sunt inca in Timisoara si sper sa ajung pe la jumatatea lunii septembrie in UK... Mergem printr-o agentie (nu am gasit alta solutie oricat ne-am stors creierii). Sper sa fie totul ok, pt ca daca iese naspa ... o sa fim in rahat pana la urechi. -scared- cared-
    Sa auzim de bine! -saint- aint-

8. manuela00

manuela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna la toata lumea! Sunt Daniela , 28 ani si sunt in Uk cu sotul meu din iulie si ma tot lupt cu actele. Pana acum a mers incet dar sigur. -scratch- cratch-

9. dragaszivem80

dragaszivem80 New Member

Trophy Points:
    0
    Momentan self employed,am pierdut prima sansa ptr blue card desi sunt in uk din iunie 2007. -ahaa- haa- da tot nu ma las pana nu obtin blue card,de la anul ma inregistrez ca student,e adevarat,cam lung drumul dar fara acest card.... :p nu prea multe joburi la alegere. -takecare- akecare-

10. dragaszivem80

dragaszivem80 New Member

Trophy Points:
    0
    Am uitat sa ma prezint,sunt Vasi,am 28 de ani si locuiesc in Malton,langa York,salutari tuturor -takecare- akecare-

11. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut pe toata lumea.

12. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari,tuturor!!! I.m back cu vesti super !! -weehee- eehee- In sfarsit suntem posesorii unor minunate carduri albastre!!! -party- arty- Cativa dintre voi deja stiu cam cat am asteptat sa obtin dreptul de munca anul trecut si iata ca anul acesta,in sfarsit,dupa un refuz din partea celor de la HO in luna martie,parca,am obtinut si faimosul Blue Card,abia in Nov..! dar ce mai conteza ca a venit asa tarziu?!!
    Multumesc Negrutxei pt rabdare,timp si nu in ultimul rand pt incurajari,oferite anul trecut; si multumesc si voua forumistilor pt toate raspunsurile gasite la diverse intrebari pe forum. -thankyou- hankyou-
    Va salut si sa auzim numai de bine!! -kiss- iss-

13. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

Felicitari pt acest card,si,spor la treaba!!

14. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    felicitari pt.card. -kiss- iss-

15. ralubichir

ralubichir New Member

Trophy Points:
    0
    Buna , ma numesc Raluca si sunt in Romania.
    Sotul meu a obtinut un job in UK- Prescot pentru 7 luni - este medic; acum asteapta sa-i iasa permisul de munca.
    Ar trebui sa vin si eu cu el, pentru ca 7 luni despartiti inseamna foarte mult.
    Ma sperie ideea si nu stiu ce sa fac....cum pot obtine si eu permis de munca?

16. crysya

crysya New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Eu am fost self-employed 5 ani si ceva si acum lucrez normal de un an si ceva. La aceeasi companie de 7 ani. Nu a fost foarte greu pentru mine dpdv al gasirii slujbei, acte, etc. Sper insa sa fie mai usor romanilor de acum incolo, asa ca doresc sa va mearga bine la toti.

Craciun fericit si plin de pace! -santa- anta-

17. lutoniana

lutoniana New Member

Trophy Points:
    0
    E cam tarziu dar primeste si de la mine sincere felicitari !!!
    Am gasit anumite preturi pentru studii de era sa mi se taie respiratia, daca nu sunt prea indiscreta poate imi spui si mie un pret orientativ al Masterului tau, domeniul si durata.
    Si ca sa nu fiu off topic precizez ca fac parte din categoria celor "Self Employed cu vise mari" -hehe- ehe- si de asemenea din categoria celor care isi storc creierii pentru gasirea unei solutii mai bune, mai profitabile.
    Va salut cu drag

18. AngyRo

AngyRo New Member

Trophy Points:
    0
    Bine v-am gasit!Parteneru scz dar chiar nu stiu in ce categorie ma aflu sper in vara sa ajung langa sotul meu in UK ma bucur ca v am gasit am aflat multe lucruri interesante prin intermediul vostru sa auzim de bine !pentru moment salutari din romania:)

19. HERCULE27

HERCULE27 New Member

Trophy Points:
    0
    Fac parte din categoria OAMENILOR , un lucru mare in ziua de azi este sa fii OM si sati ajuti aproapele .

20. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Te asteptam cu drag Hercule, si fii mandru ca nu vrei sa realizezi nimic aici, inafara de a lua " benefits". Tara asta e plina de puturosi ca tine, de ce sa fi tu in minoritate. Oricum, vestea cu " benefits" ptr EU nu este neaparat buna, iar cu recession, regulile se schimba in mod continuu, spre rau. I doubt you have any rights anyway!
    De-abia asteptam sa te avem printre noi!

Imi cer scuze de sacrcasm dar asta a fost ceea ce am simtit. Ma rog, nu mai am timp sa adaug sau sa schimb, trebuie sa ma duc la servici, altfel nu am de unde sa dau statului cele 900lire taxe/ luna , ideal ptr "beneficiile" altora.

Share This Page