14.3 C
London
Saturday, August 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

dilema 2

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by daniela.iulian, Feb 3, 2014.

1. daniela.iulian

daniela.iulian New Member

Trophy Points:
    0
    Situatia se prezinta c-am asa
    Sotul vrea sa aplice pentru alt job,alta localiatate deci va trebui sa ne mutam ( daca are noroc sa ia jobul).Acum eu momentan lucrez, cand ne mutam pana imi gasesc de munca pot lua ceva benefici.Eu sper ca nu am sa am nevoie si poate oi avea noroc sa gasesc ceva repede dar totusi aici avem 2 salarii , acolo va avea el mai mult dar va fi doar unul si deci lipsa in buget si m-ar ajuta si m-as simti mai in siguranata sa fac pasul acesta stiind ca pot lua si eu acolo ceva pana ma angajez.Sunt angajata de aproape 3 ani, cu taxe platite , fara nici un fel de beneficii pana in prezent.
    Ceva pareri de Lymington, c-am acolo vrem sa ajungem
    Va multumesc anticipat pentru raspunsuri .

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  3. nicole2005

nicole2005 New Member

Trophy Points:
    0
    Daca te da afara angajatorul primesti, dar daca pleci tu de buna voie nu stiu cum este, dar cred ca nu.
    Iar atunci cand te da afara, nu iei asa repede cum crezi, banii iti vin dupa vreo 3 luni de la depunerea dosarului.
    Te duci te ia in evidente, depui hartiile necesare, apoi la 2 saptamani te duci sa vizezi carnetul care ti-l da si sa demonstrezi ca ai cautat de munca intre timp.
    Cam asa decurge, repet atunci cand te da afara angajatorul.
    Cand renunti tu, nu stiu cum este.

4. Marygab

Marygab New Member

Trophy Points:
    0
    Daca lasi munca de buna voie,nu primesti benefit.Daca te referi la Leamington Spa...hmmm...este un orasel mic unde imigrantii nu prea dau navala.Cam greu cu gasirea unui loc de munca acolo,dar depinde ce calificari si experiente ai.

5. daniela.iulian

daniela.iulian New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi pentru raspunsuri.Ideea de baza am inteles-o ca e mai greu daca plec eu de buna voie , adica imi dau demisia.Daca la plecare ii rog " sa ma dea afara " ar fi mai bine pentru mine.Ideea e ca noi lucram amandoi la aceeasi firma, ei vor sa ma mai tina in caz de sotul pleaca dar naveta MANCHESTER - HAMPSHIRE... nu prea merge.
    Orasul e Lymington - Hampshire.
    E acum CVul e depus asteptam.

Share This Page