11.8 C
London
Thursday, October 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Dezamagit Profund

Discussion in 'Consulat' started by d0pul37z, Aug 19, 2015.

1. d0pul37z

d0pul37z New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Scaffolder
    Consulatul Roman.

Ieri a fost prima data cand am avut nevoie de servicile Consulare Romane. Credeam ca va fi o experienta frumoasa, dar din pacate a fost o zi grea si obositore.

Ziua a inceput cam asa:

08:30 Am ajuns in fata Consulatului. (Noroc cu oameni care stateau la rand, ca astfel cred ca ratam cladirea)
    09:50 Ajung la ghiseu.
    10:00 Mi se spune sa revin intre orele 16:00 si 17:00

16:00 Am intrat in sala
    17:00 Imi aud numele
    17:05 Formularul este gresit. Il dau inapoi la corectat
    18:00 Am iesit din incinta.

Problema este ca nu imi vine sa cred ce am vazut acolo. Sunt 3 ghiseie. Unde vorbesc 3 persoane deodata + una care umbla prin sala ca si un politai in curtea de plimbare.
    O persoana striga numele alta povesteste sau stirga si ea. Nu poti sa intelegi absolut nimic de acolo. Nu este nici o intimitate. O domna cu parul blond mai invarsta facea pe viteaza pe acolo, a dat afara mama cu un copil mic in carucior care astepta sotul a carui act a fost gresit de 3 ori de personalul de acolo.
    Chiar nu am cum sa scriu toata nemultumirea si dezgustul care l-am avut de acolo. La final am cerut sa mi se dea un numar de telefon sau email unde sa fac o reclamatie. Ghici ce? Mi sa dat o coala alba a4 si a spus scrie aici. La care eu am spus pai asta o sa o arunci la gunoi dupa ce plec eu. La care tipul a spus ca imi da o adresa de email si am intrebat emailul unde ajunge? La care el tot la noi. Deci pana la urma am placat fara sa fac nici o reclamatie.

In fine asta este experienta mea cu Consulatul Roman la Marea Britanie. Am vazut ca www.Romani-Online.co.uk au avut o tentativa de a schimba ceva, dar din punctele care au fost enumerate acolo pe site nu sa schimbat nimic in 20015

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    adresa e scrisa pe site-ul ambasadei, este si o poza cu cladirea...http://londra.mae.ro/node/258

greseli sunt peste tot, important e sa se corecteze cat mai rapid.

daca esti intr-adevar nemultumit ai putea sa te adresezi direct catre MAE http://mae.ro/contact

Share This Page