18.5 C
London
Wednesday, September 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Deal-uri/Bargains/Cumparaturi online

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by dromaderu, Jul 10, 2011.

1. Iulyan

Iulyan New Member

Trophy Points:
    0
    In viitorul apropiat urmaresc sa achizitionez un laptop si un GPS (TomTom). Ptr laptopuri am vazut ceva sugestii de site-uri in discutiile anterioare. Nu e urgent, tocmai de asta sunt dispus sa mai astept - aveti idee in preajma sarbatorilor apar oferte la "TomToame" ?

2. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0
    am gasit pe minunatul ebay, niste oferte de mi-e si jena sa zic, sa nu ma considerati nebuna.
    si anume:
    niste cercei, ca mi-a dat georgiv ideea (thank you, darling -ras4- ), dar ce cercei: Swarovski Crystal 18K white Gold GP studs Earrings -pret 1.99£ si free delivery.

1ct created Princess diamond 18k White GP studs - pret 3.99£ si tot free delivery

adevarul e ca, mie imi plac pt cu arata, nu imi trebuie metale pretioase, ca si asa nu port zi de zi bijuterii, ci doar la ocazii speciale (intalniri romani-online gen -ras4- ), dar m-au bulversat cu descriile alea pompoase.

mi-e ca daca ii cumpar, sa nu o patesc...

astept alte pareri.
    multumesc!

3. monel

monel New Member

Trophy Points:
    0
    Am avut surpriza sa vad niste cosmetice romanesti in tkmaxx (bioten si inca ceva, nici nu mai stiu), dar cu cateva luni in urma. Adevarul este ca si eu mi-am adus ceva cosmetice naturale cand am fost ultima oara in Romania. Credeam ca sunt singura care cauta asa ceva.

4. camiiy

camiiy New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca se incadreaza la hot deals dar va recomand site-ul

www.valuedopinions.co.uk

Va inregistrati si completati chestionare ( pt cine nu are ce face in timpul liber ) si primesti de la 50p la £5 pe chestionar. Dupa ce ai facut minim £10 ai la alegere ce fel de vouchere vrei sa primesti ( tesco, argos , amazon ect). Eu am facut cate 2-3 pe saptamana , cand aveam timp si intr-un an am primit £40 de vouchere argos inainte de Craciun ( le-am salvat ca sa mai pun pt cadouri)
    Nu zic ca e ceva extraordinar dar merita incercat daca vrei sa mai pui niste bani deoparte -da-da-

5. camiiy

camiiy New Member

Trophy Points:
    0
    Pt cei care folosesc facebook incercati sa cautati For sale ... ( locul/comitatul/ zona) in care locuiti si puteti gasi multe deal'uri bune la chestii noi sau second hand
    ex: for sale southampton
    for sale east ham area etc

Si puteti vinde/cumpara/ swap ce aveti nevoie. Eu am cumparat un cuptor cu microunde care cineva il primise cadou dar nu avea nevoie de el. nou, in cutie, cu acte de garantie £15. Spor la cumparaturi -da-da-

6. ady_deea

ady_deea New Member

Trophy Points:
    0
    La Tesco este oferta la detergent lichid Bolt, 925 ml, 3.39 lire. -thumbsup-

7. RemusR

RemusR New Member

Trophy Points:
    0
    Voi ce folositi pentru cumparaturile online din State ?

Eu am folosit www.viaddress.com si am fost placut surprins. Cand am comandat au fost intelegatori si foarte rapizi. Si ieftini :) Alte pareri ?

8. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Blockbuster au o oferta excelenta (cred eu) de care am profitat si eu aseara, in drum spre munca,

Blueray si DVD reader, Sony, la 69.99£,
    in acesti bani primesti si ceva vauchere de 20£ plus,

"scula" mai poate fi cuplata la net si viziona filme pe YT sau alte chestii,

sincer, cred ca este un pret super OK.

http://www.blockbuster.co.uk/product/bu ... player.htm

9. angelinathort123

angelinathort123 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,

GAP este un magazin fooarte scump pentru mine cand "nu sunt" reduceri!!
    Spun astaa pentru ca tot timpul sunt oferte. DDe peste patru ani am invatat sa ma imbrac sub £10/item rar dau peste £15 pe ceva. Pentru cei care aveti un GAP prin apropiere sau M&S sa nu va grabiti sa cumparati in prima zi(sau mai bine zis primele 2 sapt) de reducere special la GAP. Dupa 2 sapt de obicei stocul este redus a doua oara dela 25%-30% la 50-60% iar peste inac cateva sapt la peste 75%. De aici totul decurge perfect!:)))
    Nu cumpar de la ZARA din cauza calitatii produselor in schimb GAP, M&S, Next au calitatea garantata, doar ca Next nu are atat de multe reduceri.

Toata familia mea este familie GAP of £9.99 or less/item fiica mea insumand mai multe haine decat sotul meu si eu impreuna. Sincer in Ianuarie/Feb & Iunie/Iulie "investesc" in haine pentru anul urmator pe care ajung de multe ori sa le dau cadou cu eticheta pentru ca raman nepurtate de fiica mea. Pentru copii sunt nemaipomeniti si ca si varietate.

Faza buna la Gap este ca ei schimba o haina daca are eticheta+chitanta si dupa 6 luni de la cumparare.

www.mysupermarket.co.uk.

Asta daca cumparati de la Tesco, Asda, Waitrose, Sainsbury, Ocado. Iti ofera voucere la cumparaturi Exp. ocado da £15off la prima comanda de peste £75. Daca sunteti 3-4 in casa va faceti fiecare cate un cont si aveti £15off plus ca sunt completate din cand in cand de alte oferte pe email. etc A doua chestie buna este faptul ca in timp ce cumperi un produs automat este comparat cu oferta de la celelalte magazine si in final poti sa alegi sa cumperi de la magaziunul de la care comanda ta este mai ieftina.

Bafta

10. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru camiiy referitor la valuedopinions si alte seturi de gen. Ești self employed? Eu suflu si in iaurt, am avut deja 2 discuții cu cei de la hmrc, pana la urma mi s-a spus ca nuvtrebuie sa mă înregistrez ca self ci doar sa le trimit o scrisoare. Ideea e ca mai sunt si alte site-uri care plătesc și prin paypal. Ce funny sunt, in România nu mi-as fi făcut probleme pentru așa ceva în veci.

11. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Uite-l aici,
    prospetel,

care iti place vinul de ex,

Sainsburys au mai permanent ofertele alea,

3 sticle la 12£, cand una costa intre 5.99-10.99

12. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Daca cumparati apa plata Schweppes Abbey Well, pastrati dopul si aveti o sedinta la piscina gratuit daca intrati aici :

http://www.schwimfree.co.uk/#home

scrieti post codul vostru, si vedeti care sunt centrele participante la promotie, de pe langa voi.
    Distractie placuta!

13. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Aveti grija si la acest gen de deal-uri,
    se mai gasesc din pacate... -iamcool-

Era celebra prin piata Nicolina,

"mamaie, cat e legatura de patrunjel?
    1 leu si 50 de bani...
    da' daca iei trei ti le las la 5 lei!"... -lolozaurmic

14. AndreiIeseanul

AndreiIeseanul New Member

Trophy Points:
    0
    Dromaderu`....inca mai este piata Nicolina :) si nici cu cea din Alexandru cel Bun unde stau eu nu imi este rushine :)) Tare deal-ul ala pus de tine -da-da-

Golani astia de la hipermarketuri...trebuie sa fii cu ochii cat cepele cand este vorba de o promotie. -da-da-

15. Marin

Marin New Member

Trophy Points:
    0
    Alta asemanatoare

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Toata factura cu cumparaturile de la Sainsburys,
    cca 277£,

platita cu puncte Nectar,
    am avut puncte in valoare de 271£,

am mai dat deci 6 £...

am primit aplauze -timid- de la casieri,

puncte adunate din cumparaturi si promotii cam pe doi ani...

Deci, daca va faceti cumparaturi la Sainsburys, benzina la BP, Homebase,

se merita, usor usor se aduna!

17. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Pentru ca tot pomenesc de Sainsburys,

cui ii place si ceva mai tare,
    au acum reduceri semnificative,

un Courvoisier de ex redus la 20£,

la fel un Johny Walker,

Black Label, la 20£,
    un Glenfiddich de 12 ani, ala verde (sticla zic desigur), tot la 20£,

si multe altele.

18. ella

ella Member

Trophy Points:
    6
  19. ab5174

ab5174 New Member

Trophy Points:
    0
    O pasta de dinti de care eu sint foarte multumita - Oral B e redusa la Tesco la £1.75

Si Daily mail o lauda aici

20. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    -Free cab rides in London

http://nokiaconnects.com/2012/02/13/the ... ek-london/

- easy money: folosind quidco (quidco.co.uk) sau TCB (http://www.topcashback.co.uk) sign up netflix trial 30 zile (gratis) si castigati 12.5£(TCB) sau 15 (quidco). De fapt daca va inscrieti prin TCB si apoi aratati cu degetul ca la competitori e bonusul mai mare obtineti tot 15.
    Diferenta in conditii este la quidco- trebuie sa vizionati 5 ore (foarte usor, 2 filme sau 6-7 episoade, oricum le vizionam intr-o luna)

Share This Page