13.6 C
London
Thursday, June 27, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

De la politica Romaniei la viata in UK

Discussion in 'Politica' started by gobryella, Jan 23, 2006.

1. kmi

kmi New Member

Trophy Points:
    0
    corectie ..replay-ul meu era ptr alinutza:))) scuze gobriela

2. robbie

robbie New Member

Trophy Points:
    0
    Interesant topicul: De la politica Romaniei la viata in UK dar din cauza politicii Romaniei am ajuns sa plecam de acolo, la viata in UK, sau alta tara. Diferentele dintre viata din Romania si viata din UK o stim cu totii, de aceea eu nici nu as putea sa-mi percep viata in Romania vre-odata. Si mie mi-e dor de casa, prieteni, orasul meu dar... imi doresc mai mult de la viata decat Romania poate oferi.
    Interesant: http://www.diasporaro.com/ articolul: România – un balon care sfârâie printr-o tesatura de gauri.
    Dupa revolutie or fost sute si sute de scandaluri pe scena politica, ultima fiind al lui Nastase, dar credeti ca se va schimba ceva? Nimic. Toti or scapat usor, asa e "la noi". Am zis asta in ideea ca pestele de la cap se putrezeste. Cat timp "sus" e putred, "jos" va fi la fel de rau. "Este tara in care niciodata nimic nu se termina!" - Parazitii
    In contextul asta pentru cei care se intorc in ro le doresc mult noroc si ii rog sa mai posteze pe aici pe forum dupa ce s-or stabilit, sa vedem cum le merge, cum se descurca.

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Te rog, discutam idei si nu persoane, deci gandirea mea las-o in grija mea. Multumesc.

4. kmi

kmi New Member

Trophy Points:
    0
    motanik ..cam acid raspunsul ;D :)fac panik atac daca mai citesc subiectul ..de la politica romaniei la viata in uk:) :).. motaniko si eu dupa 4 ani de londra gandeam cam ca tine ..dar am stat 3 luni in romania si mi-a trecut dorul de tara si de painea rea din tara mea..m-am intors la londra sa ,,mananc paine,,

5. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Raspunsul meu nu a fost deloc acid, dar vad ca tu nu incetezi cu ironiile.
    Vino cu argumente si cu punctul tau de vedere despre viata de aici, caci despre asta discutam. E absolut normal ca unii dintre noi sa aiba experiente placute iar altii nu si crede-ma ca stiu pe ce ma bazez cand spun/scriu ceva.
    Nu am timp si nici chef sa povestesc prin cate am trecut cand am ramas intepenita de mijloc si la urgente mi-au spus ca nu sunt caz de urgente..Sau sa iti povestesc ca 3 facturi de la BT mi-au venit incarcate cu aprox 90 lire fiecare...si nici scuze nu am primit de la ei pt greseala.
    In fine...eu chiar ma bucur ca tu ti-ai gasit locul aici. Fiecare si-l gaseste undeva. Al meu cu siguranta a ramas in .ro.

6. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    pt a evita atacurile de cord si antipatia colegilor de forum PROPUN sa ocoliti subiectele care provoaca alergii ( dupa caz).
    mey kmy dar mie imi place de motany.o gasesc deschisa.si-a scris parerea ei,asa cum au facut si ceilalti.ar fi plictisitor sa gandim cu totii la fel.
    imi place si de tine.si eu am un dinte pt R.acum e un colt de elefant ca mi-am consultat cardul si nu am mai nimic pe el :mad:
    nu am cum dar si eu m'as piti pe undeva unde este mai bine, pana trece perioada de tranzitie. :eek:

Share This Page