14.4 C
London
Wednesday, June 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cursuri de fotografie

Discussion in 'Fotografie' started by casper, Mar 5, 2007.

1. geitza

geitza New Member

Trophy Points:
    0
    Home Page:
    Pentru topic raspund si eu - am cativa gb de material de studiu si nu il tin doar pentru mine
    Robocris - pai cam da, am incercat modul manual si am stricat o gramada de fotografii. Si atunci am realizat ca am nevoie de un curs si s-a dovedit extrem-extrem de util. Daca intri pe unul din cele mai mari magazine de la noi (nu dau numele sa nu fac reclama) vei observa ca au un curs denumit "sa declaram razboi modului auto"
    Nu ma intelege gresit, nu lucrez in modul manual decat in anumite situatii cand am timp sa setez aparatul - in rest 90% utilizez modul Aperture(Av la Canon) si mai rar Shutter Speed(Tv la Canon) mai mult cand merg pe la cursele de masini si vreau sa obtin ceva ciudatenii.
    Despre procentul de fotografii reusite in genul fotoreportaj(aici includem si fotografia de nunta) - daca vei avea la inceput 10% fotografii reusite, e chiar foarte bine.
    Dar daca fotografiezi peisaje, etc(adica ai timp sa setezi aparatul, expunerea, etc) rata de succes trebuie sa fie mai mare.

Ar fi tare bine daca ne-am intalni si in Uk toti cei care suntem pasionati de foto, sa mai schimbam o impresie, un material de studiu, etc.
    Si de ce nu, poate facem o echipa de fotografi si intram pe piata in acest domeniu - eu chiar nu vreau sa renunt la ideea asta.

2. robocris

robocris New Member

Trophy Points:
    0
  3. robocris

robocris New Member

Trophy Points:
    0
    Super tare foto-ras4-

ValiB wrote:
    Numai ca se necesita un research serios al pietei din UK.

Exact.

Iar in legatura cu aparatul furat imi pare sincer rau , chestia e ca si eu tot timpul il las in masina , nu cred ca am sa mai fac asta.

4. leonard_e36

leonard_e36 New Member

Trophy Points:
    0
    super buna ideea sa ne intalnim acolo sa invatam unul de la altul.
    eu o sa ajung prin aprilie , sper sa-mi iau kitul de DSLR pana atunci .

voi prin ce orase stati?... eu tintesc spre London , dar nu e nimic sigur.

5. muerte

muerte New Member

Trophy Points:
    0
    eu stau in southampton. asta e o problema, distanta. ca sa facem un business in 2-3 sau 4e mai greu la distanta dar daca e cineva din voi care ajunge in zona si e hotarat in genul asta de afacere dai un buzz

6. robocris

robocris New Member

Trophy Points:
    0
    eu stau in Arad-ras4- deci sunt dispus sa vin oriunde in UK mai ales daca e vorba de o afacere

7. geitza

geitza New Member

Trophy Points:
    0
    Home Page:
    Eu in Londra voi sta. Acum (inca) Bucuresti

8. leonard_e36

leonard_e36 New Member

Trophy Points:
    0
    o good , cand plainuiesti sa vi?

9. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Reveniti la topic, va rog si folositi cu incredere optiunea: mesaj personal!

10. Geo74

Geo74 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    Felicitari pentru poze. Poate multora dintre noi ne plac fotografiile si fotografia ca si arta, dar putini reusim sa ne dedicam. Eu folosesc un Nikon D90 cu 18-105 din kit, dar de curand am cunoscut pe cineva de la F.64 si mi-a spus de cursurile lor.
    Asta m-a facut sa caut cursuri prin UK (sunt inca in RO, dar intentionez sa plec... sper sa o si fac). Am gasit cate ceva la colegiul din zona in care doresc sa ma stabilesc. Un BTEC Level 3 este 360 gpb.

Ma rog, am vrut sa salut si sa apreciez munca ta. Bafta in toace cele.
    Numai bine,
    Geo

11. Geo74

Geo74 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,

Nu am avut placerea, sunt incepator, doar de cateva zile pe aici... dar observ ca esti in Southampton. Intentionez sa ajung in Eastleigh (langa Southampton) si m-as alatura cu placere grupului de fotografi romani. Poate mai sunt si altii in zona. Singura constrangere pt moment e timpul... dar pana la primavara sper sa fiu acolo.

Numai de bine,
    Geo

12. Geo74

Geo74 New Member

Trophy Points:
    0
    ValiB wrote:
    Geo74 wrote:
    Salutare,

Nu am avut placerea, sunt incepator, doar de cateva zile pe aici... dar observ ca esti in Southampton. Intentionez sa ajung in Eastleigh (langa Southampton) si m-as alatura cu placere grupului de fotografi romani. Poate mai sunt si altii in zona. Singura constrangere pt moment e timpul... dar pana la primavara sper sa fiu acolo.

Numai de bine,
    Geo

Later edit: cred ca inca nu m-am prins cum raspund unui post... probabil trebuia sa il copiez inainte. Deh, cum ziceam, incepator pe aici, sper sa profit de intelegere. Merci.
    Functia Quote, butonul de langa Edit, poate fi folosita pentru a cita un mesaj al altcuiva (cum am facut eu acu', citand mesajul tau).

Multumesc mult Vali, asa voi face... numai bine.
    Geo

13. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page