7.3 C
London
Friday, November 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cum vi se pare Kirkcaldy ?

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by crisunelu, Jan 9, 2008.

1. crisunelu

crisunelu Member

Trophy Points:
    6
    Urmeaza sa ajung in Kirkcaldy, Scotia si ultimile informatii gasite pe net nu au fost chiar optimiste in ceea ce priveste somajul. Cu siguranta asta nu inseamna 100% ca nu sunt locuri de munca, pt ca depinde mult de cum se calculeaza si de factori de tin de populatie, insa mie mi-a trezit putin suspiciunea ca nu e floare la ureche...Daca exista romani in oras sau in zona, ii rog sa imi relateze situatia "la cald"...pe cat posibil vreau sa fiu pregatita pt ce va fi acolo, whatever that may be...

All the best!

2. happycat

happycat New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Acum e prima data cand am intrat pe acest site si am citit post-ul tau.
    Eu locuiesc in Scotia de 5 ani si am fost in Kirkcaldy de mai multe ori. Imi place orasul pentru ca e pe malul marii, e destul de curatel si dragut. Din Kirkcaldy se ajunge usor in Edinburgh, cu trenul.
    Nu stiu sa iti spun prea multe despre piata muncii de acolo...insa nu e cazul sa fii inspaimantata de nimic. Nu mi-am dat seama daca vei veni (sau ai venit aici) la un job sigur sau intentionezi sa cauti de lucru cand vei veni aici.
    Anyway...kep in touch...I hope.

3. bombuzal

bombuzal New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!

Kirkcaldy e orasul meu de origine... Somajul e rau; Fratele si sora mea nu au nici locuri de munca - dar poate ca sunt lenes ;)

Este un oras frumos, dar niste droguri si criminali.

Most jobs are in Retail, or outside of Kirkcaldy.

Eu va doresc succes :)

Share This Page